Zapraszamy na wczasy !Ośrodki wczasowe AugustynaSłońce, plaża i... windsurfing !

*** Krótka historia pl.rec.windsurfing ***

Prosze poniższy materiał traktowac jako szkic, próbe, wspomnienie z przymróżeniem oka i jeśli ktoś ma coś do dodania, sprostowania, wyjasnienia itp itd to oczywiscie prosze o kontakt i zaraz wszystko poprawie.

Na początku 1998 roku windsurferzy piszacy dotąd na grupie pl.rec.zeglarstwo postanowili zrobic grupę pl.rec.windsurfing . Jak to zwykle bywa wszyscy postanowili, a jeden musiał zrobić. Tym jednym, który wysłał prośbę z uzasadnieniem o nową grupę do Admina polskiego Usenetu Tomasza Surmacza i tym samym rozpoczął formalny proces zakładania pl.rec.windsurfing był Wielce Szacowny Ojciec Założyciel, czyli Maciej Gruskos (F2 Polska). Następnie rozpoczęło się głosowanie, którego wyniki zostały ogłoszone 8 marca 1998, czyli nomen omen Dzień Kobiet i były następujące.

Jak widać głosowało więcej niż 25 osób, ponad 2/3 było ZA (41:1), czyli że spełnione zostały warunki założenia nowej grupy dyskusyjnej i rzeczywiście ona powstała.

Pierwsze posty jakie udało mi się znaleźć datowane są na 15 marca 1998 i był to post Grzegorza Jabłońskiego pod wiele mówiącym tytułem "Jest tu kto ?" oraz ten oto artykuł Darka z Zielonej Góry . Wątek "Jest tu kto ?" zakończył debiutując jednocześnie na pl.rec.windsurfing nasz weteran Krzysztof Mruk pisząc te oto słowa (od razu poznać w nim duszę organizatora i animatora spotkań w "realu").

O powstaniu grupy 16 marca 1998 na pl.rec.zeglarstwo donosił Jacek Olobry (PaJacek).

W ten sposób rozwinął się wątek, w którym Sławek Dąbrowski zmartwił się, że nie widzi grupy na serwerze, dodał komentarz polityczny, a potem jeszcze raz się zmartwił, że to nie on wyslał pierwszego posta.

Powoli postów przybywało i pierwsze wątki wyglądały następująco. Jak widać dominowały jak teraz tematy: kupie, sprzedam, pogoda, gdzie plywac, gdzie kupic... itp. itd.

Postów nie za dużo, ale niestety często jeszcze zawodziła technika.

Od początku pojawiały się próby zorganizowania spotkań grupowych, ale pierwszym problemem jaki się pojawił było odpowiednie miejsce.

A teraz historyczny post... na początek przepraszam Autora, ale nie mogłem sie powstrzymać... proszę o łagodny wymiar kary...
Otóż już 18 marca 1998 (czyli chwilę po narodzinach grupy) Krzysztof Mruk rozpoczął najdłuższy wątek na pl.rec.windsurfing, pisząc o desce pewnej firmy na literę "B"... Zdaje się, że ta deska jest teraz w jego posiadaniu. Powyższy wątek z małymi przerwami i modyfikacjami o żagiel no-cam Retro kontynuowany jest do dzisiaj.

Kolejny historyczny post: w pierwszą rocznicę powstania grupy Andrzej z Bydgoszczy (Idzi) zaproponował stworzenie specjalnego znaczka grupy pl.rec.windsurfing, który faktycznie powstał i wygląda tak:Znaczek pl.rec.windsurfingJa przy okazji chciałbym się donieść, że niestety nie jestem weteranem, bo zacząłem czytać grupę w kwietniu, a pierwsze słowa wysłałem dopiero 13 maja 1998. Wspomniana w tym poscie pianka ma się nadal dobrze, jest rozciagliwa i nadal mi sluzy ;-)

I to by było tyle ode mnie.
Jeśli ktoś chce coś dodać - ZAPRASZAM !

Powyższe informacje zostały zebrane na podstwie serwisu http://groups.google.com i niestety nie są pełne, gdyż po pierwsze nie mogłem umieścić tu wszystkich postów wszystkich autorów (za co z góry wszystkich przepraszam), a po drugie ten serwis nie zawsze dokładnie archiwizuje wszystkie posty, szczególnie te starszej daty. Oczywiście wszystkich ciekawych i chętnych zgłębiania historii grupy odsyłam tam właśnie, a nuż coś znajdziecie... a może się nawet tym podzielicie ?

Przy okazji zapraszam oczywiście na pl.rec.windsurfing !