Zapraszamy na wczasy !Augustyna filmuje

Widok na morze | FotoGalerie | Pogoda | Donosy z plaży

Spis treści | Trailer | Zamówienie | Nasze filmy DVD


### ABECADŁO Z DESKI SPADŁO, czyli elementarz windsurfingu na DVD ###

Wietrzna przyjemność! Najnowszy polski windsurfingowy film szkoleniowy na DVD pod tytułem "ABECADŁO z deski spadło" jest swoistym elementarzem windsurfingu opowiadającym o wszystkim, co trzeba wiedzieć od momentu rozpakowania swojej pierwszej deski i żagla na plaży poprzez taklowanie zestawu, pierwsze kroki i podstawowe manewry na desce mieczowej, aż do momentu wejścia w ślizg ze stopami w strapach i użyciem trapezu, czyli do poziomu, od którego zaczyna się "Wietrzna Przyjemność" - pierwszy windsurfingowy film Mariusza Golińskiego i Andrzeja Jóźwika.
W ABECADLE metodyka nauki manewrów jest tak przedstawiona, aby umiejętności wyniesione z poziomu podstawowego mogłyby zostać zastosowane także przy nauce manewrów ślizgowych. Dotychczasowa tradycyjna metodyka nauczania nie zwracała uwagi na transfer umiejętności do wyższego poziomu, co dla uczących często stanowiło trudną do pokonania tzw. "barierę 4Bf", gdy okazywało się, że umiejętności wyniesione ze szkolenia podstawowego nie dają się zastosować, gdy zmienią się warunki i sprzęt.
Poruszona zostanie także kwestia nauki dzieci. Ta grupa adeptów windsurfingu ma swoje szczególne wymagania odnośnie stosowanych metod nauczania jak i bezpieczeństwa i sprzętu.

"ABECADŁO z deski spadło" stanowi idealne uzupełnienie filmu "Wietrzna Przyjemność" razem stanowiąc kompletny przewodnik na temat pływania na desce windsurfingowej od pierwszych kroków aż do zaawansowanych manewrów silnowiatrowych, czyli pokrywa zakres "od zera do bohatera".
ABECADŁO jest naprawdę bardzo pomocne przy pierwszych krokach na desce, a także stanowi idealny prezent-zachętę dla ludzi jeszcze niezarażonych pięknem windsurfingu.

Zobaczcie poniżej zwiastun filmu i przykładowy fragment rozdziału oraz popatrzcie na kilka zdjęć zrobionych podczas kręcenia filmu, a także na okładkę lub na krążek.
Film jest dostępny na płycie DVD w formacie 4:3 PAL i trwa 130 minut. Cena 59,-zł.

Kliknij, obrazek aby rozpocząć odtwarzanie filmu.




W filmie szczegółowo pokazane i omówione są następujące elementy techniki żeglowania na desce z żaglem:

# Podstawowe pojęcia
   (kursy względem wiatru, nawietrzna, zawietrzna, itp.)
# Bezpieczeństwo
   (jak ustrzec się niebezpieczeństw na wodzie)
# Prawo drogi
   (kto komu powinien ustąpić drogi)
# Rozpoczęcie żeglugi
   (start za fał, pozycja podstawowa, pierwsze zwroty, start z plaży)
# Żeglowanie na halsie
   (pozycja na halsie, przyśpieszanie, upadki, katapulty)
# Użycie miecza
   (kiedy i jak uzywać miecza)
# Sterowanie deską
   (ostrzenie i odpadanie)
# Zwrot na wiatr
   (popularny sztag w kilku wersjach)
# Zwrot z wiatrem
   (tak zwana rufa na różne sposoby)
# Użycie trapezu
   (kiedy i jak używać trapezu)
# Użycie strzemion
   (jak uzywać tzw. footstrapów)
# Samoratowanie
   (co zrobić w sytuacji awaryjnej)
# Sprzęt i wyposażenie
   (różne typy desek i żagli oraz wyposażenie osobiste)
# Klarowanie pędnika
   (jak złożyć i rozłożyć żagiel)
# Noszenie sprzętu
   (jak nosić deskę z żaglem razem i oddzielnie)
# Słabowiatrowy freestyle
   (kilka sztuczek w stylu dowolnym)
# Nauczanie dzieci
   (jak postępowac z najmłodszymi adeptami windsurfingu)


....::: FORMULARZ ZAMÓWIENIA FILMU :::....

ABECADŁO z deski spadło - płyta


okładka


Opinie o filmie:

# [...] Tak jak w przypadku Wietrznej Przyjemności, tutaj również oglądamy profesjonalnie i bardzo klarownie przedstawione poszczególne elementy techniki żeglowania. Zaczynamy od niezbędnej części teoretycznej, a kończymy na etapie rozpoczynającym Wietrzną Przyjemność, czyli na pierwszych ślizgach z użyciem trapezu i strzemion. W międzyczasie poznajemy wszelkie bezślizgowe manewry, zwroty, sposoby startu i noszenia sprzętu, bez których nie sposób wyobrazić sobie bardziej zaawansowany windsurfing. [...]
"Abecadło z deski spadło" jest kolejną świetną i w zasadzie jedyną polską produkcją szkoleniową o windsurfingu dla początkujących. Jeśli nie możecie udać się na kurs lub chcecie przypomnieć sobie niedawne lekcje na wodzie - zakup tego filmu będzie najlepszym sposobem nauki zaraz po prawdziwej szkółce. Polecamy!

Portal SiePlywa.pl

# Pływam już od kilku lat i pierwsze kroki mam już dawno za sobą , ale mimo to uważam, że jest to pozycja godna polecenia. Abecadło jest spójną i przemyślaną producją oraz w przyjazny sposób przedstawia wszystkie podstawowe manewry windsurfingowe.
Grzegorz

# Płytka już oglądnięta - SUPER !!! Zabieram się za ponowne oglądanie. Gratuluję kolejnego udanego filmu. Pozdrowienia dla szwagra ! ;-)
Tomasz

# Moje gratulacje, ABECADŁO bardzo mi się podobało! Zdecydowanie przemyślany film, zrobiony na wysokim poziomie. [...] Polecam nie tylko początkującym i czekam na następne produkcje.
Grzesiek

# Zrobienie filmu szkoleniowego na DVD to świetny pomysł. Wiemy jak ciężko jest po kilku lekcjach z instruktorem zapamiętać wszystkie wskazówki, których nam udzielił. Mając taki film po godzinach spędzonych na wodzie można bez końca spokojnie oglądać manewry, których się uczymy. Ciężko byłoby znaleźć bardziej doświadczone osoby do przygotowania takiego filmu. Gorąco polecam!
Przemek Miarczyński POL-126 - mistrz Polski, Europy i świata w windsurfingu, olimpijczyk.

# Błyskawiczna transakcja, film jest SUPER !!! Wykonaliście kawał dobrej roboty, teraz wiem jakie błędy popełniam i popełniałem. Polecam wszystkim tym, którzy chcą szybko nauczyć się pływania na desce. Pozdrawiam!
Rafał

# Super film. Jestem bardzo zadowolona. Polecam!
Bulimka

#Doskonały materiał szkoleniowy. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam!
Mirkon

# Wszystko w jak najlepszym porządku ! Szybko, bezproblemowo, przesyłka dobrze zapakowana . Bardzo fajna płyta, zresztą jak i Wietrzna Przyjemność. Oby więcej takich filmów. Ogólnie mówiąc polecam i pozdrawiam."
Grafi


....::: FORMULARZ ZAMÓWIENIA :::....


### Zobaczcie również nasze poprzednie filmy! ###

Początek strony


Strona korzysta z gościnności serwisu www.augustyna.pl