Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 30-06-2006, a dokładniej z godziny 13:34
Miło nam poinformować, że pojawiła się kolejna niezależna (a mimo to przychylna) recenzja naszego filmu Wietrzna Przyjemność... w ślizgu!. Tym razem znany i uznany portal Wirtualna Polska napisał kilka słów o filmie. Zapraszamy do lektury tej recenzji.

Donos z dnia 30-06-2006, a dokładniej z godziny 08:00
Polska jest pod wpływem (w końcu mamy wakacje) wyżu szwedzkiego, co przekłada się po prostu na ładną pogodę na Półwyspie przez najbliższe i dalsze dni. Pierwszy tydzień wakacji minął nam ciepło, słonecznie i czasem wietrznie, a teraz przed nami bardzo podobny weekend. Będzie trochę wiatru (szczególnie dziś po południu od strony pełnego morza). Będzie słonce (szczególnie w niedzielę i to z obu stron Półwyspu) i będzie sucho. Zresztą deszcz nam nie grozi w całym nadchodzącym tygodniu, a być może nawet później. Generalnie lipiec zapowiada się raczej słonecznie i plażowo niż pochmurno i wietrznie. Zwolennicy "trzaskania się na heban" powinni czym prędzej zaopatrzyć się w zestaw olejków do opalania, a zwolennikom wiatru zalecamy niekończące się źródło nadziei, czyli prognozę pogody (bo może jednak zawieje) oraz wietrzną przyjemność, ale na DVD.

Donos z dnia 29-06-2006, a dokładniej z godziny 21:32
I jeszcze jeden wieczorny widoczek do kolekcji.

Donos z dnia 28-06-2006, a dokładniej z godziny 18:51
Chmury odeszły, słonko wyszło, wiatr zawiał... i nawiał 18 fotek do naszej PrzyjemnieWietrznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 28-06-2006, a dokładniej z godziny 07:30
Zapowiadany poranny deszczyk mamy już za sobą, więc teraz pozostaje czekać na słoneczko, które niebawem powinno sie pojawić na błękitnym niebie.

Donos z dnia 27-06-2006, a dokładniej z godziny 21:43
Na koniec dnia mamy tradycyjny wieczorny widoczek. Jutro trochę się nam na Półwyspie zachmurzy niebo, być może spadnie nawet kilka kropel deszczu, ale pojutrze znów wracamy do słonecznej pogody.

Donos z dnia 27-06-2006, a dokładniej z godziny 17:45
Przed chwilą zerwał się wiatr i równie szybko zerwali się z plaży windsurferzy, aby złapać kilka ślizgów, ale po 30 minutach wiatr znudził sie wianiem i siadł.

Donos z dnia 27-06-2006, a dokładniej z godziny 07:12
Poranna rosa na maskach samochodów oraz bezchmurne niebo nie pozostawiają wątpliwości - będzie słonecznie i upalnie, czyli plażowo.

Donos z dnia 26-06-2006, a dokładniej z godziny 21:23
I nastał spokój...

Donos z dnia 26-06-2006, a dokładniej z godziny 12:26
Jakoś takoś wiatr przestał wiać, a słońce nie bardzo się kwapi by zaświecić bardziej niż przez chmurki, więc na te parę chwil, z którymi nie bardzo jest co zrobić, proponujemy 21 wietrznie przyjemnych stopklatek...;-)

Donos z dnia 26-06-2006, a dokładniej z godziny 07:12
Kto rano wstaje, ten pływa. Kto później wstaje, ten pewnie będzie się opalał.

Donos z dnia 25-06-2006, a dokładniej z godziny 21:41
I nastał spokój... a teraz siusiu, paciorek i spać, bo jutro może bedzie wiać!

Donos z dnia 25-06-2006, a dokładniej z godziny 15:27
Żar się z nieba leje, ciało brązowieje...

Donos z dnia 25-06-2006, a dokładniej z godziny 09:44
Ciepło, niemal bezwietrznie i trochę chmur. Opalać się nie bardzo jest jak, pływać na desce również, ale można poczytać... na przykład recenzję naszego filmu Wietrzna Przyjemność, bowiem popularny internetowy serwis windsurfingowy SiePlywa.pl właśnie zamieścił jego recenzję. Zapraszamy więc do zapoznania się z niezależną opinią o tym filmie.

Donos z dnia 24-06-2006, a dokładniej z godziny 14:00
Słonko trochę się za chmury schowało, ale nie ma tego złego. Jest okazja, żeby zobaczyć co się dzieje w porcie w Jastarni, gdzie Marynarka Wojenna RP pokazuje między innymi dwa trałowce (ORP Gopło i ORP Wdzydze), amfibię desantową, wozy bojowe, wozy radiolokacyjne i na przykład kombinezon saperski.

Donos z dnia 24-06-2006, a dokładniej z godziny 08:20
Rzut oka za okno i już wiadomo, co przyniesie sobota. Będzie słonecznie, bezwietrznie i upalnie.

Donos z dnia 23-06-2006, a dokładniej z godziny 20:52
Jeden z najdłuższych dni roku już prawie za nami, a przed nami jedna z najkrótszych nocy w roku, dziś zwana nocą świetojańską lub sobótką, a dawniej zwana przez Słowian nocą kupalną. Towarzyszyły jej liczne obrzędy związane z ogniem i wodą, które miały na celu oczyszczenie duszy i ciała. W dzisiejszych czasach intergracji i globalizacji ogień i woda połączyły się tworząc wodę ognistą i to ona własnie wydaje się być najprawdopodobniejszym clou nie tylko tej nocy...;-)
Noc świętojańska jest obchodzona w Jastarni w szczególny sposób. Bohaterami Sobótki jest rocznik poborowy (w tym roku rocznik 1987), który na tę noc otrzymuje od burmistrza klucze do miasta. Punktem kulminacyjnym tej najkrótszej nocy w roku jest rozpalenie wielkiego ognia nad Zatoką, który symbolizuje spalenie wszelkiego zła.

Donos z dnia 23-06-2006, a dokładniej z godziny 06:21
Wschodnia cześć Polski jest w obszarze obniżonego ciśnienia i frontu atmosferycznego w gorącymi i wilgotnym powietrzu. Nad zachodnią część kraju (w tym Półwysep Helski) nasuwa się klin wyżowy i napływa nieco chłodniejsze powietrze, więc tam juz nie będzie duszno i upalnie, ale za to słonecznie.
Dziś kończy się rok szkolny, a więc od jutra zaczynają się WAKACJE, a wraz z nimi sezon turystyczny na Półwyspie. Od jutra przez dwa miesiące można się spodziewać oprócz słońca oraz wiatru przede wszystkim tłoku na drogach i ścisku na plażach oraz braku miejsc na kempingach i w pensjonatach. Wielu zastanawia się jakie będzie to lato, czy uda się urlop, czy lepszy bedzie lipiec, czy sierpień, a może wrzesień? Tego jednak chyba nikt nie wie. Jedno jest pewne, kto nie spróbuje, ten się nie dowie. Póki co przed nami weekend, który będzie sprzyjał raczej wyznawcom grajdołów i olejku do opalania niż zwolennikom deski z żaglem, no ale ci ostatni bez względu na okoliczności przyrody wietrzną przyjemność mogą czerpać o każdej porze dnia i nocy.

Donos z dnia 21-06-2006, a dokładniej z godziny 20:13
Nad Trójmiastem przeszła potężna burza, wiele ulic jest podtopionych. Na Półwyspie też padało, ale raczej w normie, więc tu już obrazek jest spokojniejszy.

Donos z dnia 21-06-2006, a dokładniej z godziny 15:37
Pierwszy dzień lata najpierw był słoneczny, później parny, a teraz jest wietrzny.

Donos z dnia 21-06-2006, a dokładniej z godziny 06:10
Dziś pierwszy dzień astronomicznego lata - okres najdłuższych dni (17h18m) i najkrótszych nocy. Począwszy od równonocy wiosennej Słońce cały czas wznosi się coraz wyżej ponad równik, aż do momentu przesilenia letniego, które nastąpi w tym roku 21 czerwca o godzinie 14:27. Tym samym Słońce wstępuje w znak Raka i rozpoczyna astronomiczne lato. Od tego momentu dni powoli będą stawać się coraz krótsze. Początek astronomicznego lata nie pokrywa się z latem klimatycznym. W klimatologii jako lato przyjmuje się okres, gdy średnie temperatury dobowe przekraczają +15 stopni Celsjusza. Według uśrednionych wyników wieloletnich obserwacji, lato pojawia się około 1-5 czerwca w Polsce środkowej i około 5-10 czerwca na wschodzie kraju. Jakby zresztą nie było, pierwszy dzień lata w tym roku zapowiada się niezwykle upalnie (w głębi kraju nawet do +32C!) i jak na lato przystało możemy spodziewać się również burz.

Donos z dnia 20-06-2006, a dokładniej z godziny 21:31
I już po meczu, i już spokojnie...

Donos z dnia 20-06-2006, a dokładniej z godziny 11:40
Żar się z nieba leje, ciało brązowieje...

Donos z dnia 19-06-2006, a dokładniej z godziny 22:11
I nastał spokój. Jutro nadal słonecznie i jeszcze bardziej upalnie.

Donos z dnia 19-06-2006, a dokładniej z godziny 06:02
Poranna rosa, bezchmurne niebo zapowiadają słoneczny i gorący, czyli w naszym przypadku plażowy poniedziałek. Wiatru dla windsurferów raczej nie będzie zbyt wiele, ale na szczęście od paru dni wietrzną przyjemność w ślizgu można też już czerpać w nieco inny sposób, więc nie jest tak źle. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że znów czeka nas kolejny dzień jak co dzień w naszym helskim raju...;-)

Donos z dnia 16-06-2006, a dokładniej z godziny 13:04
Niże obejmują Europę północną, wschodnią i Półwysep Iberyjski. Pomiędzy nimi rozciągają się słabe wyże. W takim właśnie zakątku wysokiego ciśnienia znajduje się też dziś Półwysep Helski, więć dziś znów będzie słonecznie i bez opadów. Zresztą po wczorajszym wieczorze i dzisiejszym poranku nie można mieć wątpliwości - jest upalnie, słonecznie i niemal bezwietrznie. Po prostu plażowo. W sobotę trochę się zachmurzy, może zdarzyć się burza lub nawet jakaś trąba, a w niedzielę znów wróci słoneczko i plażowa pogoda. Niestety przez cały weekend raczej nie powieje wiatr dla windsurferow, ale... ale i na to jest rada. Otóż już jest dostępna Wietrzna Przyjemność... w ślizgu! i to bez wychodzenia z domu oraz bez względu na to czy wieje wiatr, czy nie. Wietrzna Przyjemność... w ślizgu! to ponad 2-godzinny szkoleniowy film DVD, w którym znany dziennikarz Mariusz Goli Golinski z Magazynu Windsurfing wyjaśnia wszelkie wątpliwości osobom chcącym ulepszyć swoje umiejętności pływania na desce z żaglem w warunkach ślizgowych. Więcej szczegółów na tej stronie. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 15-06-2006, a dokładniej z godziny 21:32
Boże Ciało jak to Boże Ciało - procesja, obiadek, spacerek, siusiu, paciorek i spać... no może jeszcze przed spaniem tylko tradycyjny wieczorny widoczek i dopiero spać. Jutro znów pogodnie, ciepło i słabowiatrowo.

Donos z dnia 14-06-2006, a dokładniej z godziny 10:51

Regaty Nord Cup 17-18.06.2006r.

NORD CUP to wydarzenie żeglarskie przeznaczone dla wszystkich fanów zatoki Gdańskiej i Puckiej. Regaty te zostały umieszczone oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Żeglarskiego oraz kalendarza imprez kulturalnych i sportowych Miasta Jastarni. NORD CUP ma na celu przypomnienie żeglarzom o tym zakątku naszego Morza. Organizatorzy pragną zapewnić wszystkim uczestnikom wydarzenia to, czego oczekują. Tym, którzy szukają wysokiego poziomu sportowego - start w klasie IMS, a tym, którzy szukają dobrej zabawy start w klasie Turystycznej. W trakcie regat przewidziano dodatkowe atrakcje. Koncert szantowy, grill dla uczestników, mini regaty oldbojów w basenie jachtowym na jachtach klasy Optymist. Regaty NORD CUP będą wielkim festiwalem żeglarstwa, który zmieni Jastarnię w żeglarskie miasteczko. Wyścigi jachtów jak i wszystkie imprezy towarzyszące zaoferują zawodnikom, turystom i mieszkańcom miasta wiele zabawy oraz widowiskowych i emocjonujących wrażeń. Organizatorami NORD CUP są: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni, Yacht Klub "STAL" Gdynia, firma Nautica Nord oraz portal jacht-czarter.pl.

Donos z dnia 14-06-2006, a dokładniej z godziny 10:00
Bezwietrznie, słonecznie, upalnie. Po orzeźwiającej ciało i umysł porannej kąpieli można spokojnie położyć się na dowolnie wybranym boku, brzuchu czy plecach celem zsyntetyzowania melaniny, bo okazuje się, że to co postrzegamy jako opaleniznę jest właśnie melaniną w komórkach warstwy rogowej naskórka. Melanina to naturalny pigment powstający w procesie melanogenezy. Wytwarzanie melaniny jest procesem obronnym skóry podczas naświetlania promieniami UV (np. słonecznymi) i zapobiega zniszczeniom zależnym od UV. Melanina pochłania promieniowanie UVA i UVB oraz neutralizuje wolne rodniki. Biosynteza melaniny rozpoczyna się od utlenienia aminokwasu - tyrozyny pod wpływem enzymu - tyrozynazy. Następnie powstają dwie grupy barwników: eumelaniny i feomelaniny . Eumelanina ma kolor ciemno-brązowy, feomelanina - jasno-czerwony. Zabarwienie skóry zależy od stosunku ilości eumelaniny do feomelaniny, który jestwarunkowany genetycznie i dlatego niektórzy z nas spiekają się "na raka", a inni "na mahoń".

Donos z dnia 13-06-2006, a dokładniej z godziny 15:17
Temperatura powietrza dobija do +30C. Brak wiatru. Można więc spokojnie napisać - żar się z nieba leje, ciało brązowieje (no może najpierw czerwienieje, ale to szczegół).

Donos z dnia 12-06-2006, a dokładniej z godziny 21:26
Na Półwyspie bez zmian - rano rosa, w południe upał, a wieczorem widoczki. Powoli trzeba się do tego zacząć przyzwyczajać, bo wiele wskazuje na to, że tak będzie conajmniej do końca czerwca.

Donos z dnia 11-06-2006, a dokładniej z godziny 20:13
Po leniwym i słonecznym poranku nastapiło równie leniwe, ale o wiele cieplejsze południe, które powolutku zmieniło się w wieczór.

Donos z dnia 11-06-2006, a dokładniej z godziny 07:10
Rzut oka za okno i wszystko staje się jasne - przed nami kolejny słonecznie bezwietrzny, niemal upalny dzień. I takie lub prawie takie okoliczności przyrody najprawdopodobniej napotkamy na Półwyspie przez najbliższe dni, a nawet tygodnie.

Donos z dnia 10-06-2006, a dokładniej z godziny 21:40
Po słonecznym dniu mamy tradycyjny wieczorny widoczek, który zapowiada kolejny słoneczny dzień.

Donos z dnia 09-06-2006, a dokładniej z godziny 09:13
Nad Europa dominuje rozległy wyż. Polska jest również w jego zasięgu, ale równocześnie w strefie maloaktywnego frontu atmosferycznego, który z kolei koncentruje swoją uwagę szczególnie Półwyspie. Stąd piątek na naszym wąskim pasku piasku nie wygląda zachęcająco: jest pochmurno i wilgotno. Jedynie ślimaki wydają się być jak najbardziej zadowolone. Ale na szczęście już jutro wróci słoneczko. Niedziela nie będzie ani trochę gorsza, tym bardziej, że zapowiada bardzo słoneczny, bardzo ciepły i bardzo bezwietrzny tydzień, a może nawet i dwa lub jeszcze więcej! W końcu kitesurferzy, jak i windsurferzy zamiast taplać się bez sensu w wodzie będą mogli spróbować rozkoszy plażowania. I pewnie dobrze to zrobi na ich zagrożone reumatyzmem kości. Jeśli zaś im to nie wystarczy, to wieść gminna niesie, że pod koniec nadchodzącego słonecznie-upalnego tygodnia bez względu na wskazania wiatromierzy i tak doczekają się Wietrznej Przyjemności.

Donos z dnia 08-06-2006, a dokładniej z godziny 13:21
Pokazało się słoneczko. Jedni spacerują, inni obserwują, jeszcze inni opalają się albo mkną w nieznane na swoich zabawkach.

Donos z dnia 08-06-2006, a dokładniej z godziny 11:31
Rano było trochę wiatru, więc można go było wykorzystać, a teraz wiatru juz nie ma, ale za to chyba niedługo pokaże się słoneczko.

Donos z dnia 07-06-2006, a dokładniej z godziny 19:40
Jest cieplutko, prawie bezwietrznie, a słońce świeci na bezchmurnym niebie niezależnie od tego czy się stoi, czy się leży. Jest po prostu ładnie...

Donos z dnia 07-06-2006, a dokładniej z godziny 10:57
Jest słonecznie i coraz cieplej. Wydaje się, że powoli kończy się okres silnych wiatrów (tzn. będzie wiało, ale trochę mniej), a zaczyna okres upałów. Za parę dni na Półwyspie powinno być powyżej +20C.

Donos z dnia 06-06-2006, a dokładniej z godziny 07:50
I mamy kolejny poranek, który nie pozostawia wątpliwości co do reszty dnia - będzie słonecznie, bezchmurnie i ciepło.

Donos z dnia 05-06-2006, a dokładniej z godziny 21:33
Słoneczny i wietrzny poniedziałek już za nami, teraz światem zacznie rządzić łysy, a później zastąpi go słoneczny wtorek.

Donos z dnia 05-06-2006, a dokładniej z godziny 07:08
Poniedziałek wita nas ciepło i słonecznie, a podobno jaki poniedziałek, taki cały tydzień. I co więcej, w tym tygodniu to przysłowie ma szansę sprawdzić się w 100%, a nawet 200%, ponieważ najprawdopodobniej conajmniej do połowy czerwca powinno być u nas słonecznie, bezdeszczowo i czasem nawet upalnie.

Donos z dnia 04-06-2006, a dokładniej z godziny 17:22
Popołudniowa odrobina północnego wiatru pozwoliła na kilka skoków, nieco bujania się, trochę chlapania i pływania synchronicznego.

Donos z dnia 03-06-2006, a dokładniej z godziny 18:55
Po porannym słoneczku pozostały już tylko wspomnienia. Teraźniejszość jest pochmurna i w dodatku wietrzna, czasem trochę podskakująca, ale dziwnie spock-ojna.

Donos z dnia 03-06-2006, a dokładniej z godziny 10:10
Słonecznie, bezwietrznie, cieplutko, po prostu ładnie.

Donos z dnia 02-06-2006, a dokładniej z godziny 09:08
Polskę obejmuje wyż znad Anglii i tylko na południu kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej. Nadal pozostajemy w dość chłodnej masie powietrza. Patrząc rano za okno nie trzeba się długo zastanawiać nad prognozą na dziś. Będzie po prostu słonecznie, bezchmurnie i bezwietrznie. Z pewnością na plażach pojawią się też pierwsi plażowicze, choć na klasyczne plażowanie trzeba jeszcze trochę poczekać. W sobotę nie powinno ani padać, ani wiać, ani też za bardzo świecić, więc chyba warto wybrać się wtedy na spacer lub wycieczkę rowerowa. Może być nawet nieco dłuższa i nieco trudniejsza.W końcu kiedyś trzeba zrzucić zimowe "oponki"...;-) W niedzielę słońca będzie też nie za dużo, ale może być trochę wiatru. Raczej nie będzie go tak dużo jak tydzień temu, ale to co będzie powinno wystarczyć. Jeśli nie wystarczy, to wg prognoz długoterminowych kolejna dostawa Wietrznej Przyjemności za około 2 tygodnie (właśnie pojechała się wytłoczyć).

Donos z dnia 01-06-2006, a dokładniej z godziny 05:52
Szast-prast i maj za nami. W maju bywało wiosennie, bywało windsurfingowo, bywało kitesurfingowo i bywało nawet kosmicznie. Ale teraz jest już czerwiec i ciekawe jaki on będzie?

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna