Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 29-06-2012, a dokładniej z godziny 20:30
Z cyklu "ogłoszenia parafialne":
Nazbierało na się parę szpejów na sprzedaż, więc jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszamy na szpejową stronę. Może się przyda.

Donos z dnia 29-06-2012, a dokładniej z godziny 08:11
Dzisiaj w Polsce pogodę kształtował będzie wyż INGELORE z centrum nad zachodnią Białorusią. W dalszym ciągu będzie napływało ciepłe powietrze z południa. Zachmurzenie małe. Dopiero po południu od zachodu zacznie przybywać chmur i mogą pojawić się opady przelotne, a lokalnie również burze.
Temperatura od +22C na wschodzie do +31C na zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, słaby.
Ciśnienie przeważnie będzie się wahać, na zachodzie i północy zacznie spadać.

Początek minionego tygodnia był bardzo wietrzny. Później zrobiło się ciepło i bardzo pogodnie. Również dziś będziemy się mogli cieszyć bezchmurnym niebem i zamkami z piasku. Jutro zrobi się jeszcze cieplej, ale może pojawić się burza. W niedzielę nadal gorąco, ale większe prawdopodobieństwo burzy lub przelotnego deszczu. Taki dynamiczny weekend nas czeka, z wieloma szybkimi zmianami pogody. Zwolennicy wiatru być może znajdą szansę na ślizg dziś wieczorem lub jutro rano. Poza tym z wiatrem słabo.

Niektórzy może już nie pamiętają, ale to właśnie dziś jest tak wytęskniony i oczekiwany ostatni dzień roku szkolnego, czyli zaczynamy WAKACJE! Od jutra przez dwa miesiące można się spodziewać oprócz słońca oraz wiatru przede wszystkim tłoku na drogach i ścisku na plażach oraz braku miejsc na kempingach i w pensjonatach. Wielu zastanawia się jakie będzie to lato, czy uda się urlop, czy lepszy lipiec, czy sierpień, a może wrzesień? Tego jednak chyba nikt nie wie. Jedno jest pewne, kto nie spróbuje, ten się nie dowie!

A co dalej? A dalej czeka nas bardzo słoneczny i bardzo upalny tydzień, czyli było nie było po prostu lipiec.

Donos z dnia 28-06-2012, a dokładniej z godziny 08:41
Jeden poranny rzut oka za okno i już wiadomo co i gdzie się będzie działo. Dziś po prostu dzień plażowy.

Donos z dnia 27-06-2012, a dokładniej z godziny 19:06
Dzięki niezwykłej wprost uprzejmości Pana Michała Cierlicy możemy się dziś z Państwem podzielić ciekawym materiałem z cyklu: Jak to zrobić dobrze, ale taniej. Zapraszamy! Naprawdę warto!

Donos z dnia 27-06-2012, a dokładniej z godziny 11:43
Nie pada, czasem słońce, czasem chmury, a wiatr cały czas, choć bardzo powolutku coraz mniejszy. W każdym razie nadal można bez problemu szusować czy to w pojedynkę, czy to we dwójkę, czy to we trójkę.

Donos z dnia 27-06-2012, a dokładniej z godziny 08:30
Wczoraj przestało padać, a dzisiaj zacznie powolutku przybywać słońca i brakować wiatru, ale do końca dnia na pewno go jeszcze wystarczy. W ten sposób wieczorem skończy się wietrzna 3-dniówka, a jutro od rana zacznie się plażowa. A potem to już będzie lipiec.

Donos z dnia 26-06-2012, a dokładniej z godziny 13:42
Wieje naprawdę mocno (porywy nawet do 8 Bf) i niemal nikt nie ma odpowiedniego sprzętu do pływania w takich warunkach. Wszyscy mają po prostu za duże żagle, stąd na wodzie pustki.

Donos z dnia 26-06-2012, a dokładniej z godziny 08:44
Dzisiejszy poranek znacznie różni się od wczorajszego. Wiatr wzmógł się do 6 Bf i zmienił kierunek na zachodni. Do tego mamy ciągłą mżawkę. Wszyscy oprócz wind- i kitesurferów nie są zachwyceni, ale jutro już powinno być o wiele lepiej. Jutro wiatr osłabnie (ale w dalszym ciągu będzie ślizgowy), przestanie padać i pojawi się słoneczko. A w czwartek już tylko plaża i leżenie plackiem.

Donos z dnia 25-06-2012, a dokładniej z godziny 14:52
Wiatr wieje, słońce czasem świeci, jest tak dobrze, że aż dziw bierze...
Więcej naprędce zrobionych fotek z jastarnickiej plaży znajdziecie w naszej najnowszej WietrznejFotoGalerii.

Donos z dnia 25-06-2012, a dokładniej z godziny 08:14
Poranek zupełnie przyzwoity, a w dodatku bardzo wietrzny. Jednych to martwi, a drugich cieszy i tak pozostanie przez najbliższe 3 dni.

Donos z dnia 24-06-2012, a dokładniej z godziny 09:05
Podobno oprócz błekitnego nieba nic nam dzisiaj więcej nie potrzeba. Ale to jednak nie do końca prawda, bo niektórym na pewno potrzeba aspiryny i kefiru po wczorajszej nocy świętojańskiej, która jest obchodzona w Jastarni w szczególny sposób. Bohaterami Jastarnickiej Sobótki jest co roku rocznik poborowy, który na tę noc otrzymuje od burmistrza klucze do miasta. Punktem kulminacyjnym tej najkrótszej nocy w roku jest rozpalenie wielkiego ognia nad Zatoką, który symbolizuje spalenie wszelkiego zła. A później już tylko zabawa do białego rana, a w przerwie około godz. 23.00 pokaz sztucznych ogni. I nikomu wcale nie przeszkadza fakt, że poboru do wojska już nie ma...;-)

Donos z dnia 23-06-2012, a dokładniej z godziny 09:40
Gorąco, słonecznie i bezchmurnie - dziś podobno dzień plażowy - takie słyszy się rozmowy...

Donos z dnia 21-06-2012, a dokładniej z godziny 19:29
  Płytki niż INGELORE z pofalowanym frontem atmosferycznym nadal będzie kształtował pogodę w Polsce. Będzie pochmurno, a na wschodzie i południowym wschodzie Polski burzowo. Z czasem opady stopniowo zanikać.
Temperatura wyniesie od +16C na północy do +28C na południowym wschodzie. Wiatr z kierunków zmiennych słaby, w czasie burz może być silny i porywisty. Ciśnienie bez większych zmian.

Przed nami bardzo pogodny i ciepły weekend. Temperatury powietrza w okolicach +20C, wody w Zatoce +18C. W piątek trochę chmur, ale sobota i niedziela to już raj plażowicza, bo inaczej być nie może. W końcu zaczęło się lato.
Natomiast zwolennicy wiatru i wody powinni zarezerwować sobie piątkowy wieczór i sobotni poranek - wtedy jest szansa na zachodnie 4 Beauforty.
Ale wróćmy do lata. Jak to z tym latem właściwie jest...?

Otóż począwszy od równonocy wiosennej Słońce cały czas wznosi się coraz wyżej ponad równik, aż do momentu przesilenia letniego, czyli do 21.06.2012 i godziny 01:09. Tym samym Słońce wstąpiło w znak Raka i rozpoczęło się astronomiczne lato. Od tego momentu dni powoli będą stawać się coraz krótsze (dziś dzień ma 17 godzin i 18 minut). Co ciekawe, początek astronomicznego lata nie pokrywa się z latem klimatycznym. W klimatologii jako lato przyjmuje się okres, gdy średnie temperatury dobowe przekraczają +15 stopni Celsjusza, czyli lato mamy już dawno. Według uśrednionych wyników wieloletnich obserwacji, lato klimatyczne pojawia się około 1-5 czerwca w Polsce środkowej i około 5-10 czerwca na wschodzie kraju.

Kolejna sprawa związana z letnim przesileniem to tzw. noc kupalna. Otóż najkrótsza w roku noc była zwana dawniej przez Słowian właśnie nocą kupalną. Towarzyszyły jej liczne obrzędy związane z ogniem i wodą, które miały na celu oczyszczenie duszy i ciała. W dzisiejszych czasach integracji i globalizacji ogień i woda połączyły się tworząc wodę ognistą i to ona własne wydaje się być clou nie tylko tej nocy...;-)

Poza tym wraz z latem zaczynają się wakacje, na które warto zabrać poniższą ściągawkę, którą znaleźliśmy w Jastarni po przejściu pewnej pielgrzymki.
A stało tam tak:
- o dobrą rybę w smażalni modlimy się do św. Andrzeja Apostoła;
- żeby się kajak czy deska nie wywróciły do św. Antoniego;
- o piękną opaleniznę do św. Marii Magdaleny;
- gdy na wycieczce goni nas krowa z pewnością ochroni nas św. Pelagiusz;
- uniknąć chorób pomoże św. Regina;
- o dobre piwo, gdy go zabraknie, warto się zwrócić do św. Arnulfa. Może pomoże ;-)

A co dalej? A dalej czeka nas pogodny i bardzo wietrzny tydzień z temperaturami w okolicach +18 w powietrzu i w wodzie, czyli coś na ten kształt.

Donos z dnia 21-06-2012, a dokładniej z godziny 06:45
Dziś o godzinie 01:09 zaczęło się astronomiczne lato i potrwa do 22 września do godziny 16:49, czyli niemal 94 dni. Ale to dziś i jutro będą dwa najdłuższe dni w roku trwające w Jastarni dokładnie 17 godzin i 19 minut (wschód Słońca 4:08, zachód 21:27), co biorąc pod uwagę tzw. brzask i zmierzch (odpowiednio 3:11 i 22:23) daje nam 19 godzin i 12 minut jasności, a pozostawia na nocne ciemności zaledwie 4 godziny i 48 minut. Całkiem nieźle, nieprawdaż...?

Donos z dnia 20-06-2012, a dokładniej z godziny 13:21
Wczoraj można było i popływać, i poopalać się, ale to już było. Natomiast dziś można od rana można sobie popatrzeć, albowiem zupełny brak wiatru i duża przejrzystość powietrza sprawiają, że widzialność jest na poziomie 30km. Możemy więc podziwiać Gdynię, możemy policzyć wiatraki w Swarzewie, możemy zachwycić się klifami na Oksywiu, tam też możemy wypatrzeć torpedownię w Babich Dołach (więcej o tej torpedowni tutaj) i na koniec możemy prześledzić podejście promu Stena Line do portu w Gdyni na tle bloków gdańskiej Zaspy. Czyż nie piękny to poranek...?

Donos z dnia 19-06-2012, a dokładniej z godziny 10:40
I znów zgodnie ze scenariuszem poranny wiatr wyraźnie osłabł, a na niebie pojawił się równie wyraźnie błękit.

Donos z dnia 19-06-2012, a dokładniej z godziny 08:45
W nocy mieliśmy niezłą burzę, a wtorkowy poranek powitał nas zachodnim wiatrem o sile 5-6 Bf. Podobno pływanie z rana jest lepsze niż śmietana, a w każdym razie na pewno lepsze niz poranna kawa, bo po prostu orzeźwia z siłą wodospadu. Ci, którzy nie przepadają za porannym wiatrem, nie muszą się martwić, bo z biegiem dnia wiatr będzie słabnąć, a słońca i słupka rtęci przybywać.

Donos z dnia 18-06-2012, a dokładniej z godziny 07:30
Ten weekend zadowolił wszystkich - było i wietrznie, i słonecznie. Teraz, jak to zwykle bywa, słońce najpierw zaszło, a potem wzeszło i zrobił się poranek. Poranek jest bardzo ciepły, bardzo bezwietrzny, bardzo bezchmurny i bardzo spokojny, i taki będzie cały poniedziałek - po prostu idealny na rower.

Donos z dnia 17-06-2012, a dokładniej z godziny 09:01
Podobnie jak wczoraj, kto dzisiaj już wstał, ten pływa, a kto nie wstał będzie się opalał , bo później będzie już tylko słonecznie, gorąco i plażowo.

Donos z dnia 16-06-2012, a dokładniej z godziny 09:26
I znów zgodnie ze scenariuszem, kto wstał rano, ten popływał, a kto nie wstał, będzie się opalał, bo słońce świeci, a temperatura rośnie.

Donos z dnia 15-06-2012, a dokładniej z godziny 10:16
Słowo się rzekło, kobyłka u płota, czyli zgodnie ze scenariuszem mamy już słońce na błękitnym niebie.

Donos z dnia 15-06-2012, a dokładniej z godziny 08:23
  Dzisiaj od rana będzie opanowywał Polskę STEFAN , czyli wyż który wyprze wczorajsze chmury z opadami związane z niżem znad zachodniej Rosji. Ranek może być jeszcze pochmurny, ale w ciągu dnia chmury i opady będą zanikać i do wieczora wszystko powinno się wyklarować. Temperatura od +17C na wschodzie do +23C na zachodzie. Wiatr zmienny i słaby.

Za nami przepięknie pogodny tydzień podczas którego słońce nic innego nie robiło tylko sobie najpierw zachodziło, potem wschodziło i mieliśmy poranek, który oprócz rosy oferował nam bezwietrznie błękitne niebo i równie słoneczne, ale jeszcze puste plaże. Tak było do wczoraj, bowiem w czwartek Pani Natura zlitowała się nad zwolennikami wiatru i wody i zesłała im troszeczkę wiatru w postaci północno zachodnich 3-4 Beaufortów. Niestety razem z nimi przyszły chmury i trochę deszczu. To jednak nikomu nie przeszkadzało i też było miło. Dziś wiatr już osłabł, a chmury z czasem mają się rozejść i jeszcze przed południem najpewniej zobaczymy w Jastarni słoneczko na błękitnym niebie.

Jutro natomiast kto rano wstanie, ten sobie popływa, bo zapowiada się nic innego jak parę godzin dość silnego wiatru z południa, co w Jastarni oznacza, że zaczyna pracować nasz spot wave. Jeśli prognoza się sprawdzi, będzie naprawdę super.
Jednak jeszcze przed południem wiatr osłabnie, więc kto rano nie wstanie, ten na pewno nie popływa. Wraz ze spadkiem siły wiatru, gwałtowanie będzie rósł słupek rtęci w termometrach i zatrzyma się na poziomie +23C, zrobi się duszno i pewnie pod wieczór również burzowo. Ten stan rzeczy utrzyma się do niedzielnego poranka. Potem czeka nas już tylko słońce, błękit nieba i puste jeszcze plaże. Zapowiada się naprawdę ładna niedziela.

A co dalej? A dalej czeka nas pogodny tydzień z temperaturami w dzień powyżej +20C w powietrzu i +17C w wodzie, czyli cos na ten kształt.

Donos z dnia 14-06-2012, a dokładniej z godziny 09:10
Podobno kiedy czerwień o zachodzie wie marynarz o pogodzie. Tylko jakiej pogodzie, bo dziś do południa będzie i owszem bardzo ładnie, ale później trochę się popsuje, bo to i chmury, i czasem trochę drobnego deszczu, a może i odrobina wiatru (ale nie za wielka ta odrobina chyba). W każdym razie na wodno wietrzne szaleństwo nie bardzo jest jak liczyć.

Donos z dnia 13-06-2012, a dokładniej z godziny 09:46
A tak zupełnie "off topic" i "nie w temacie" to nie zawsze jest u nas zgodnie ze staropolskim zwyczajem "Gość w dom, cukier do szafy"... czasem jednak naprawdę umiemy się zaopiekować nawet najbardziej zalęknionym gościem...

Donos z dnia 13-06-2012, a dokładniej z godziny 06:52
Zgodnie z czerwcową tradycją wczoraj najpierw słońce zaszło, potem była dosłownie cicha noc. Następnie ptaszki się rozświergoliły i obwieściły poranek, który oprócz rosy zaoferował nam bezwietrznie błękitne niebo i równie słoneczne, ale jeszcze puste plaże.

Jednak wszelkiej maści zwolennicy wiatru, wody i przygody mają co innego w głowie i intensywnie wypatrują jutrzejszej prognozy i mają dużą NADZIEJĘ na popołudniowe szaleństwo w rytmie NW 3-4 Bf. Czy to się sprawdzi? No cóż, raczej pewne jest, że jutro późnym popołudniem wiatr się wzmoże i na kajty oraz duże żagle powinno go być może wystarczyć, ale jak będzie naprawdę i od której, tego jeszcze nie wiadomo.

Donos z dnia 12-06-2012, a dokładniej z godziny 08:36
Nihil novi sub Sole - Nic nowego pod słońcem w Jastarni, czyli bez zmian - wieczorem słońce wzięło i sobie zaszło, a potem ni z tego ni z owego wzeszło i powitał nas kolejny bezwietrznie słoneczny półwyspowy poranek zapowiadający kolejny bezwietrznie słoneczny dzień na naszym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim.

Ale żeby nie było tak nudno, to spieszymy donieść, że coś tam się jednak dzieje. Na przykład w Kuźnicy za parę tygodni będzie już gotowy port rybacki, a w Jastarni w stoczni ktoś wziął i przeciął na pół cały kuter rybacki.

Donos z dnia 11-06-2012, a dokładniej z godziny 08:17
Niedziela i cały weekend już za nami, a przed nami poniedziałek i nowy tydzień, który będzie taki jak poniedziałek, czyli czasem bezwietrznie ciepły, a czasem równie bezwietrznie, ale słonecznie niemal upalny.

Donos z dnia 10-06-2012, a dokładniej z godziny 08:29
Sobota zmienną była i niezmienną jednocześnie. Niezmiennie brakowało wiatru, choć do nauki windsurfingu było go wystarczająco dużo. W gorszej sytuacji byli kajciarze, którzy latawców nawet nie podnieśli. Niezmiennie też było ciepło i plażowo do południa. Później było już wszystko zmienne, czyli pojawiły się chmury i plaże opustoszały, a zapełniły się ulice, knajpy i pokoje w ośrodkach. Jednak pod koniec dnia znów wróciło słońce i zrobiło się naprawdę miło. Nie było więc źle, a i niedzielny poranek jest całkiem obiecujący. To znaczy wiatru raczej nie należy się spodziewać, ale słońca i owszem.

Donos z dnia 09-06-2012, a dokładniej z godziny 07:43
Piątek nie zachwycił ani pogodą, ani podobno meczem... Było miło, ale popołudniowa bryza sprawdziła się co najwyżej dla kajtów. Dziś może będzie lepiej. W każdym razie ranek jest zdecydowanie pogodniejszy, czyli będzie jeszcze cieplej i jeszcze słoneczniej. Z wiatrem mogą być kłopoty, bo chwilowo anie jeden listek nie ma zamiary nawet drgnąć. Pozostaje więc plażowanie, tym bardziej, że tłoku jeszcze nie ma.

Donos z dnia 08-06-2012, a dokładniej z godziny 08:06
  Dziś będziemy w zasięgu niżu DARIA znad Wielkiej Brytanii, który oprócz chmur i przelotnych opadów deszczy (czasem burz) sprowadzi do kraju ciepłe powietrze z południowego zachodu. Początkowo na zachodzie, a do końca dnia również w całym kraju zachmurzenie będzie duże lub całkowite z opadami deszczu lub deszczu przelotnego. Wieczorem wystąpią lokalne burze. Temperatura od +20C na północy do +25C na południu. Wiatr południowy i południowo zachodni, słaby lub umiarkowany, jedynie podczas burz silny i porywisty. Ciśnienie będzie spadać.

Wenus przeszła przez tarczę Słońca, a na Półwyspie zrobił się tzw. długi weekend czerwcowy, czyli Boże Ciało. Przyjechali turyści, otworzyły się sklepy, kawiarnie i domy wczasowe oraz niemal wszystko, co tylko można otworzyć - to tradycyjny przedsezonowy test maszyny wczasowej zwanej Półwyspem Helskim. Jedni się więc wczasują, inni testują, a jeszcze inni czekają na dobrą prognozę pogody. I tak dla jednych ta dobra prognoza to dzisiejsza i/lub jutrzejsza 2-3 godzinna popołudniowa bryza, czyli wiatr SE 4 Bf. Dla innych o wiele lepsza wydaje się słonecznie bezwietrzna i cieplutko leniwa sobota, a jeszcze dla innych atrakcyjna wydaje się być prawdopodobna dzisiaj wieczorna burza. Jakby nie było dla każdego pewnie znajdzie się coś miłego, bo tak to właśnie na Półwyspie bywa.

Ze spraw organizacyjnych pozostaje jeszcze prośba o rozwagę na półwyspowej drodze i również ścieżce rowerowej - w najbliższych dniach mogą tworzyć się tam korki i utrudnienia, choć na pewno jeszcze nie takie jak w pełni sezonu. Poza tym obserwujemy, że coraz więcej ludzi wybiera wypoczynek w terminach innych od tych "kanonicznych" woląc spędzić swój wolny czas bez tłoku. Każdego roku widać wyraźnie coraz więcej wczasowiczów w maju, czerwcu i wrześniu z pominięciem tzw. majówki (okres 1-3 maja) i tzw. czerwcówki (okres Bożego Ciała), kiedy jest najtłoczniej. Wynika z tego, że w dzisiejszych czasach najbardziej deficytowym towarem jest Święty Spokój.

Donos z dnia 06-06-2012, a dokładniej z godziny 05:36
Tym razem chmury były łaskawe i udało się zrobić kilka fotek bogini miłości.
Przejście Wenus na tle tarczy Słońca lub tranzyt Wenus to zjawisko astronomiczne polegające na tym, że planeta Wenus znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem i jest widoczna na tle tarczy słonecznej. Zjawisko jest w swej istocie podobne do zaćmienia Słońca (można je zobaczyć tutaj lub tutaj), z tym że ze względu na dużo mniejsze obserwowane z Ziemi rozmiary kątowe planety w porównaniu z rozmiarami Księżyca, zasłonięta jest tylko niewielka część tarczy słonecznej. Więcej zdjęć w naszej najnowszej WenusowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 05-06-2012, a dokładniej z godziny 08:57
Wczoraj, tak jak dziś, czy to wieczorem, czy to nad ranem możemy się cieszyć spokojem, brakiem wiatru i całkiem przyzwoitą aurą. Po południu podobno ma lekko popadać, ale wczoraj też miało i nie popadało, więc całkiem prawdopodobne, że opady zanikną zanim dojdą na Hel. Pożyjemy, zobaczymy.

Donos z dnia 04-06-2012, a dokładniej z godziny 08:11
Za nami pięknie wietrznie słoneczny weekend. Można było pospacerować po plaży czy też poopalać się, ale przede wszystkim można było napływać się do woli. Dziś po wietrze pozostały już tylko wspomnienia, a za oknem słońce i dużo błękitu.
Jaki poniedziałek, taki podobno cały tydzień i chyba tym razem to się sprawdzi, bo najbliższe dni przyniosą stopniowe ocieplenie, brak wiatru i dużo słońca.

Donos z dnia 02-06-2012, a dokładniej z godziny 12:05
I znów to samo, czyli rano popadało, a teraz wieje i czasem świeci, czyli nie ma co więcej gadać, bo trezba pływać.

Donos z dnia 01-06-2012, a dokładniej z godziny 14:48
Zgodnie ze scenariuszem najpierw popadało, a teraz rozwiało się (wiatr W 5 Bf) i można pływać do woli.

Donos z dnia 01-06-2012, a dokładniej z godziny 07:02
  Dzisiaj będzie nami rządzić pochmurna ANNETTE, czyli niż z centrum nad Litwą. W całym kraju będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie. Największe opady wystąpią w północno-wschodniej części Polski. Po południu opady będą zanikać i przejaśni się. Temperatura od +11C na północy do +17C na południu. Wiatr zachodni, dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie spadać.

Było miło, ale się skończyło, czyli żegnamy się ze spokojnym i leniwym majem, a witamy z wietrznym czerwcem. Dziś i jutro będzie bardzo wietrznie, niezbyt ciepło i od czasu do czasu deszczowo. Ten typ pogody uszczęśliwi nasz półwyspowe trawniki i wszystkie wiecz(trz)ne dzieci, które na taki wiatr czekały od dawna. Dopiero w niedziele rozpogodzi się i wiatr zacznie cichnąć, a temperatura rosnąć.

I właśnie w niedziele jest szansa na pierwsze w tym roku Półwyspowe Hawaje, czyli wiatr, słońce i przyzwoita temperatura. Przy okazji trzeba stwierdzić, że wszystko idzie zgodnie z planem, bo woda w Zatoce Puckiej jak co roku ma teraz około +15C - bowiem z grubsza rzecz biorąc zawsze jest tak, że na 1 maja ma +10C, na 1 czerwca +15C, a na 1 lipca +20C.

A co dalej w pogodzie? A dalej podobnie, czyli po prostu czerwcowo, bo Boże Ciało i kolejny weekend zapowiadają się na pewno o wiele, wiele cieplej i pogodniej niż ten i nie tak wietrznie, ale w dalszym ciągu żeglownie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do dzisiaj. Otóż dziś jest pierwszy dzień czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. W Polsce obchodzimy to święto od roku 1952, a jego inicjatorem była organizacja zwana „The International Union for Protection of Childhood”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Tak czy inaczej to doskonała okazją by złożyć wszystkim dzieciom w wieku od 0 do 200 lat życzenia spełnienia wszystkich marzeń, a najbardziej tych pogodnych!

Donos z dnia 01-06-2012, a dokładniej z godziny 06:28
Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale maj 2012 już za nami. A bywało w maju bardzo ciekawie. Przede wszystkim było słonecznie, sucho i pogodnie. Najpierw był dłuuugi weeeekend, czyli po prostu majówka, a potem kolejny weekend i tak leniwie upłynął nam ten bardzo słoneczny maj.
Jeśli ktoś ma ochotę na więcej zdjęć i historii z maja 2012 znajdzie je na tej stronie.

Donos z dnia 01-06-2012, a dokładniej z godziny 06:23
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna