Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-03-2002, a dokładniej z godziny 18:47
Mamy nadzieję, że wielkanocne śniadanko wszystkim smakowało, a spacer na świeżym powietrzu złagodził objawy ewentualnego grzechu obżarstwa ;-)

Donos z dnia 30-03-2002, a dokładniej z godziny 15:18
Pogoda nam dziś dopisuje.Dzikie róże powoli rozkwitają, bazie zaś już przekwitają całymi "stadami". Pomimo ciepełka z kąpieli słonecznej na razie korzystają na wydmach tylko pieski oraz niektóre świnki. I tak nam ta sobota powoli mija.

Donos z dnia 30-03-2002, a dokładniej z godziny 07:40
Słońce, bezchmurne niebo i rosa na szybie samochodu nie pozostawiają watpliwości co do reszty soboty - badal bedzie bardzo ciepło i bardzo słonecznie.

Donos z dnia 29-03-2002, a dokładniej z godziny 19:04
Piątek skończył sie dość romantycznie. Sobota będzie równie słoneczna i jeszcze cieplejsza.

Donos z dnia 29-03-2002, a dokładniej z godziny 08:40
Nadchodzący weekend oprócz Świąt przyniesie również dwie ciekawostki kalendarzowe:
1. Zmianę czasu z zimowego na letni dokonujemy w nocy z ostatniej soboty na niedzielę marca przesuwając wskazówki zegara jedną godzinę do przodu. Tym razem wypada to juz jutro w nocy czyli, że wielkanocne śniadanie będzie o 60 minut wcześniej !
2. Lany poniedziałek w tym roku będzie również Prima Aprilis'em - mogą się dziać dziwno-mokre historie ;-)

Przy okazji przypomnę, że powrót do czasu zimowego następuje w nocy z ostatniej soboty na niedzielę października. Wtedy przesuwamy wskazówki zegara jedną godzinę do tyłu i śpimy dłużej.

Donos z dnia 29-03-2002, a dokładniej z godziny 06:03
Jeśli ktoś miał jakiekilwiek wątpliwości co do dzisiejszej pogody, to wschód słońca powinien je rozwiać - będzie bardzo słonecznie i bardzo ciepło do +13C.

Donos z dnia 28-03-2002, a dokładniej z godziny 16:17
Bunkierka "Śniezka", o której pisaliśmy, jest juz wolna i pozostało po niej tylko wspomnienie i pusta plaża.

Donos z dnia 28-03-2002, a dokładniej z godziny 08:47
Już chyba na prawie 100% można powiedzieć, że Święta bedą bardzo słoneczne i bardzo ciepłe (do +15C). Jedynie windsurferzy będą narzekać na brak wiatru, który raczej na pewno nie przekroczy siły 3 B. A po Świętach... a po Świętach trochę się zachmurzy i może popada, ale za to jeszcze bardziej ociepli, w głębi kraju temperatury przekroczą +20C.

Donos z dnia 28-03-2002, a dokładniej z godziny 08:24
Wszystkim P.T. Czytelnikom Donosów
serdecznie życzymy
wesołych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, bogatego zajączka
i... niezbyt mokrego dyngusa.

Donos z dnia 28-03-2002, a dokładniej z godziny 06:02
Również dzisiejszy wschód słońca nie pozostawia wątpliwości - kolejny dzień bedziemy cieszyć się słońcem i ciepłem.

Donos z dnia 27-03-2002, a dokładniej z godziny 11:48
Ponieważ własnie minęła 4 rocznica powstania grupy dyskusyjnej pl.rec.windsurfing wszystkich windsurferów i nie tylko zapraszamy do przeczytania krótkiej historii tej grupy, a także na własnie tworzoną stronę FAQ, czyli listę najczęściej zadawanych pytań na grupie pl.rec.windsurfing wraz z odpowiedziami.
Przy okazji pragniemy zachęcić Państwa do czytania innych grup dyskusyjnych dostępnych na naszym serwerze pod odnośnikiem "Forum":
pl.rec.paralotnie - grupa dyskusyjna o lataniu na paralotniach
pl.rec.zeglarstwo - grupa dyskusyjna o zeglarstwie
pl.rec.zeglarstwo.szanty - grupa dyskusyjna o szantach
pl.rec.nurkowanie - grupa dyskusyjna o nurkowaniu
pl.rec.kajaki - grupa dyskusyjna o kajakach
pl.rec.turystyka.zorganizowana - grupa dyskusyjna o wczasach
rec.windsurfing - anglojęzyczna grupa dyskusyjna o windsurfingu
Zapraszamy !
Naprawdę warto !

Donos z dnia 27-03-2002, a dokładniej z godziny 09:18
Zapewne niektórzy z Państwa, szczególnie mieszkajacy w głębi kraju dziś rano mieli szron na szybach swoich samochodów. Tutaj pojawia się kolejna zaleta Półwyspu - u nas nie trzeba było dziś rano skrobać szyb. A wszystko to... bo mamy morze... za płotem. Morze ma temperaturę około +4/5 stopni Celsjusza i nie dopuszcza do spadku temperatury powietrza na Półwyspie Helskim poniżej 0 C.
Eeeech... nie ma to jak Półwysep ;-)

Donos z dnia 27-03-2002, a dokładniej z godziny 07:53
Dzięki niezwykłej wprost uprzejmości Pana Tomasza Zaczeniuka z Łodzi możemy zaprosić Państwa do oglądania wspaniałych zdjęć z Helu i Jastarni w naszej Foto Galerii.
Zapraszamy - naprawdę warto !

Donos z dnia 27-03-2002, a dokładniej z godziny 06:57
Akcja ściągania z plaży koło Władysławowa wspominanej wcześniej w Donosach bunkierki "Śnieżka" trwa. Zaangażowany jest w nią holownik, również barka, na którą przepompowano całe paliwo ze "Śnieżki" (możemy być w 100% pewni, że plaży nic nie grozi), a nawet spychacz, który cumuje barkę. Niezbędne okazało się użycie pogłębiarki, która kopie kanał dla statku, bowiem "Śnieżka" jest naprawdę blisko plaży. Wydaje się jakby była już na brzegu. Akcja postępuje naprzód powoli, ale systematycznie. Dziś bunkierka powinna odzyskać wolność.

Donos z dnia 27-03-2002, a dokładniej z godziny 06:56
Dzisiejszy wschód słońca nie pozostawia wątpliwości co do reszty dnia - będzie słonecznie, ciepło i prawie bezwietrznie.

Donos z dnia 26-03-2002, a dokładniej z godziny 13:20
No to mamy, co chcieliśmy - słońce, błękit nieba i plażę ;-)

Donos z dnia 26-03-2002, a dokładniej z godziny 09:12
Słoneczko powoli wyziera spoza chmur i coraz pewniejsze staje się, że Święta Wielkiej Nocy bedą naprawdę bardzo ciepłe. Na Półwyspie słońce i +15C, a dajmy na to w Słubicach też słońce i może nawet ponad +20C - jak widać Słubice są takie gorące nie tylko z powodu przejścia granicznego ;-)

Donos z dnia 26-03-2002, a dokładniej z godziny 08:41
Z ciekawostek historyczno-polityczno-wojskowych...
Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze w Polsce nie bylo McDonald's, Cartoon Network, dealer'ów i asystentów managera do spraw public relations, na Półwyspie Helskim stał Szlaban. Szlaban był obok Biura Przepustek, a to biuro było zaraz za Juratą i wydawało przepustki uprawniajace do wjazdu na teren Garnizonu Hel, czyli w przybliżeniu na ostatnie 18 km Półwyspu. Takie przepustki mogli dostać wyłącznie obywatele polscy, co skłania niektórych do refleksji, że wtedy tutaj takie obywatelstwo przynajmniej to coś jeszcze znaczyło ;-)
Później historia zmiotła Mur Berliński, Szlaban i parę innych rzeczy oraz ludzi.
Teraz po Szlabanie nie ma ani śladu, ale opustoszałe i porzucone Biuro Przepustek nadal stoi, a raczej straszy...
Aha... jadąc pociągiem omijało się wprawdzie Szlaban, ale nie pmijało patroli WSW i WOP (dzisiaj zwane Żandarmerią Wojskową i Strażą Graniczną) sprawdzajacych wyrywkowo dowody osobiste (dzisiaj PID - Personal IDentification card, nie mylić z PIN - wtedy jeszcze nie było tutaj plastikowych pieniędzy) i legitymacje szkolne. Choć podobno pociągiem niejeden się przemknął...

Donos z dnia 26-03-2002, a dokładniej z godziny 07:52
Z ciekawostek przyrodniczo-militarnych...
Spacerując po lesie w okolicach Jastarni miłosnicy helskich militariów ciągle jeszcze mogą napotkać ślady walk z II wojny światowej. Oprócz opisanych w "Donosach" w dniu 18-03-2002r. trzech bunkrów jest jeszcze wiele śladów umocnień, okopów czy ruin schronów. Więc jeśli nie świeże powietrze i przyroda, to być może kontakt z historią skłoni Państwa do wizyty w lesie, a zapewniam że naprawdę warto ;-)))

Donos z dnia 25-03-2002, a dokładniej z godziny 12:48
Z ciekawostek polityczno-budowlanych...
Kancelaria Prezydenta najwyraźniej pozazdrościła nam widoku z okien naszego ośrodka na Zatokę Gdańską - trwają własnie prace przy nadbudowie wysokiego tarasu w letniej rezydencji Prezydenta RP. Widok pewnie będzie przedni - tak na oko taras wznosi się ponad 20 metrów na poziomem wody.

Donos z dnia 25-03-2002, a dokładniej z godziny 11:58
W Juracie trwa remont mola. Wymieniane są wszystkie deski i poręcze. Używane jest drewno najwyższej jakości i trwałości o ciekawym, iście "łososiowym" przekroju.

Donos z dnia 25-03-2002, a dokładniej z godziny 11:21
Może teraz trudno w to uwierzyć, ale już jutro pojawi się u nas słońce i będzie nam świeciło aż do samych Świat, a nawet później. Temperatura powietrza będzie rosła każdego dnia o prawie 2 stopnie Celsjusza osiągając w świateczny weekend grubo ponad +10C.

Donos z dnia 25-03-2002, a dokładniej z godziny 06:42
Wspomniana w poprzednim donosie bunkierka Śnieżka w nocy z soboty na niedzielę zbliżyła się nieco do brzegu tak, że teraz widać już obie burty od strony rufy. Jednocześnie statek oparł się lewą burta na drewnianej palisadzie. Na szczęście drewno w zetknięciu ze stalowym kadłubem nie miało najmniejszych szans i kadłub nadal jest szczelny i nikomu, ani niczemu nic nie grozi (drewnianą palisadę tutaj pomijamy). Dziś, a najpóźniej jutro, statek zostanie ściągnięty z mielizny za pomocą holownika.

Donos z dnia 23-03-2002, a dokładniej z godziny 19:41
W odległości 500 metrów od portu we Władysławowie prawie na samej plaży osiadła bunkierka, czyli mały tankowiec zaopatrujący w paliwo inne statki i kutry. Głebokość w tym miejscu nie przekracza 1,5 metra (cyfry rzymskie na dziobie oznaczają zanurzenie w stopach - 1 stopa to około 30 centymetrów). Na pokładzie Śnieżki cały czas znajduje się załoga i monitoruje stan poszycia kadłuba non-stop sondując zęzy, balasty i zbiorniki. Jak dotąd nie zanotowano żadnych przecieków i problemów. Ponieważ wiatr i morze uspokojają się, więc najgorsze statek i załoga mają już za sobą i nic złego nie powinno już się stać. Bunkierka zostanie ściągnieta przez holownik najprawdopodobniej w poniedziałek lub wtorek, gdy morze będzie już spokojne.

Donos z dnia 23-03-2002, a dokładniej z godziny 13:05
Sobotnia aura nie zachęca do spacerów, a przecież można na nich spotkać na przykład takie kwiatki. Można też porobić trochę wiosennych porządków w ogródku, choćby taka palisadę.
Przy okazji - z najnowszych plotek pogodowych wynika, że końcówka Wielkiego Tygodnia i Święta Wielkiej Nocy będą bardzo ciepłe z temperaturami na południu kraju zblizającymi się do granicy +20C.

Donos z dnia 22-03-2002, a dokładniej z godziny 16:16
Nasi kochani i wnikliwi czytelnicy zwrócili uwagę, że bratek z poprzedniego donosu tak naprawde jest prymulką. No cóż... za pomyłke przepraszamy, nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie i prosimy o łagodny wymiar kary.

Donos z dnia 22-03-2002, a dokładniej z godziny 09:41
Wprawdzie mili Łotysze zesłali nam niż, przez który jest pochmurno i chłodno, ale nie jest tak źle. Poza tym mamy krokusy, a także bratki, które mówią nam o tym, że od poniedziałku coraz cieplej i słoneczniej każdgo dnia.

Donos z dnia 21-03-2002, a dokładniej z godziny 13:53
Tyle słońca w całym mieście, nie widziałeś tego jeszcze,
popatrz, ooo... popatrz !

Donos z dnia 21-03-2002, a dokładniej z godziny 06:19
Zima ładnie się skończyła, a wiosna pięknie się zaczyna.

Donos z dnia 20-03-2002, a dokładniej z godziny 18:02
Ostatni dzień kalendarzowej zimy nie dość, że był ładny, to jeszcze pięknie się skończył. A jak już ktoś kiedyś wspomniał:
Nie ważne jak kto zaczyna, ważne jak kończy...;-)

Donos z dnia 20-03-2002, a dokładniej z godziny 10:30
Słońce i bezchmurne niebo - naprawdę przyjemnie jest poleżeć na wydmie ;-)

Donos z dnia 20-03-2002, a dokładniej z godziny 09:37
Środa będzie słoneczna, ale rześka i wietrzna.
Tak żegna nas zima. Trzeba przyznać, że ładnie.
W nocy zacznie się kalendarzowa wiosna. Ciekawe co pokaże na początek ?
Hmmm... Jutro powinno byż ładnie do południa, a później...
... co tam później, najważniejszy jest dobry początek ;-)

Donos z dnia 19-03-2002, a dokładniej z godziny 10:43
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Jastarnia ma swoje lotnisko. W sezonie lądują na nim helikoptery, awionetki i samoloty pasażerskie do wielkości AN-24 obsługujące loty widokowe. Poza sezonem lotnisko zmienia się w boisko do piłki nożnej.

Donos z dnia 19-03-2002, a dokładniej z godziny 08:58
Trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe przy budowie jastarnickiej ścieżki rowerowej. Będzie teraz można bezpiecznie przejechać nią od Juraty aż do kempingu "Nowa Maszoperia" - razem około 8 kilometrów. Oprócz niej na rowerzystów i spacerowiczów cały czas czekają leśne dukty ciągnące się od Władysławowa do samego końca Półwyspu równolegle do głównej drogi (około 40 kilometrów). Wyglądają one na przykład tak, albo tak, czy też tak. Myślę, że rowerzyści, spacerowicze i biegacze znajdą tam coś dla siebie.

Donos z dnia 19-03-2002, a dokładniej z godziny 07:45
Po ciepłej nocy ciepły, wiosenny ranek z nieco zamglonym wschodem słońca. Dziś niestety za wiele słońca już nie zobaczymy, będzie pochmurno, a po południu deszczowo, a być może nawet burzowo. Za to południowego wiatru nie powinno zabraknąć, będzie wiało około 5B z porywami do 7B.

Donos z dnia 18-03-2002, a dokładniej z godziny 18:02
Wysoki stan wody powoduje, ze miejscami pomiędzy Chałupami a Władysławowem (tam gdzie są kempingi, a nasz wąski pasek piasku jest najwęższy i najniższy) grunt jest podmoknięty i powstają malutkie oczka wodne. Nie jest to korzystne z punktu widzenia namiotowiczów, ale miłośnicy romantycznych zachodów słońca są bardzo zadowoleni. Oczywiście ta sytuacja hydrometeorologiczna zawsze poprawia się w lecie (średni poziom wody znacznie się obniża) i wtedy nie ma żadnych "oczek" pomiędzy Chałupami a Władysławowem.

Donos z dnia 18-03-2002, a dokładniej z godziny 17:28
Jutro trochę popada i trochę powieje (S 5 B, porywy do 7B), ale nadal będzie stosunkowo ciepło (+9C). Może będzie pierwsza wiosenna burza - warunki będa sprzyjajace.
Ostatnio jakoś tak dużo tego wiatru u nas - nasze choinki chyba też są podobnego zdania... ;-)

Donos z dnia 18-03-2002, a dokładniej z godziny 15:47
Jutro trochę popada i trochę powieje (S 5 B, porywy do 7B), ale nadal będzie stosunkowo ciepło (+9C).
Ostatnio jakoś tak dużo tego wiatru u nas - nasze choinki chyba też są podobnego zdania... ;-)

Donos z dnia 18-03-2002, a dokładniej z godziny 09:03
Oto kolejne cztery niezbite dowody na to, że wiosna jednak idzie:
1. Jest ciepło (dziś będzie +11C) i słonecznie;
2. Dzikie róże na wydmach wypuszczają listki;
3. Bazie są już dobrze "wypasione";
4. To co było małe albo go wcale nie było, robi się coraz większe ;-)

Donos z dnia 18-03-2002, a dokładniej z godziny 06:14
Weekend, weekend i po weekendzie... a było tak miło...;-)
Weźmy na przykład taką sobotę. Zaczęła się zachęcająco, więc nie pozostało nam nic innego, jak zrobic sobie małą wycieczkę. Tym razem, w związku z ostatnimi manewrami NATO w naszej okolicy (przypominam zeszłotygodniowe helikoptery), postanowiliśmy znaleźć coś militarnego w naszej, pięknej okolicy. Tym razem padło na trzy jastarnickie bunkry. Znajdują sie one tuż przed Jastarnią (patrząc od strony Władysławowa) na wysokości kempingu "Nowa Maszoperia". Zostały zbudowane przez Wojsko Polskie w 1936 roku jako jedna z linii obrony garnizonu Hel. Pierwszy i najmniejszy z nich, leżący tuż nad Zatoką Pucką, jest w tej chwili fundamentem pewnej działalności gastronomicznej. Właściwie tylko postawa grilla przypomina o dawnej funkcji bunkra. Nie zmienia to w żadnym razie faktu, że tak jak kiedyś, tak i dziś jest to wspaniały punkt obserwacyjno-widokowy, zarówno w stronę Jastarni, jak i Kuźnicy.
Idąc stamtąd w kierunku plaży nad pełnym morzem przez las (mech jest już zielony) po około 200 metrach (szerokość półwyspu w tym miejscu) natkniemy się na drugi bunkier, który jest już do połowy zasypany pisakiem i raczej niczemu już nie służy. W odległości 30 metrów dalej, na samej plaży stoi trzeci bunkier. Jest on największy i oprócz otworów strzelniczych oraz wieżyczki jak poprzednie, miał jeszcze wielkokalibrową armatę mogącą razić cele w znacznej odległości na lądzie i morzu. Teraz pozostało po niej jedynie puste gniazdo. Tak jako jego mniejszy brat znad zatoki, również i ten bunkier jest teraz wspaniałym punktem obserwacyjno-widokowym , zarówno w stronę Jastarni, jak i Kuźnicy. Sam również wygląda okazale.
Przy okazji jeszcze raz chcielibyśmy rozwiać Państwa wątpliwości dotyczące stanu naszej morskiej plaży i znajdujących się na niej muszelek - jak widać i jedno, i drugie ma się dobrze.
I tak mijały nam sobota i niedziela na spacerach po lesie, rodzinnych spotkaniach, pływaniu na łódce, czy też dla odmiany na desce z żaglem. Na koniec Matka Natura podarowała nam taki widoczek i... życzyła miłego poniedziałku...;-)

Donos z dnia 17-03-2002, a dokładniej z godziny 08:24
Dzisiejszy wschód słońca również nie pozostawia wątpliwości - będzie pogodnie, ciepło i prawie bezwietrznie, co zapewne zmartwi kilku zimnolubnych windsurferów.

Donos z dnia 16-03-2002, a dokładniej z godziny 07:10
Znane przysłowie pszczół mówi: "Kto rano wstanie, ten... coś zobaczy"
Pytanie brzmi: co zobaczy ?
Nie wiem co inni widzą spod zaspanych powiek rano, ale nam przytrafił się najpierw taki widoczek, który po chwili przeobraził się w taki. Po bliższych oględzinach okazało się, że to słońce, które właśnie wschodzi. I wszystko jest w porządku, tylko dlaczego widzimy potrójne szyszki...?
Przy okazji, dziś będzie baaardzo słonecznie, dość ciepło (+8C) i dość wietrznie (SE 4/3 B). Mozna iść na spacer, można popływać na desce z żaglem, można poleniuchować, no i można popracować, ale komu by się chciało...;-)

Donos z dnia 15-03-2002, a dokładniej z godziny 19:49
Piątek to słonecznego weekendu początek,
a piątkowy zachód to upojnej nocy zaczątek... ;-)

Donos z dnia 15-03-2002, a dokładniej z godziny 11:54
Słońce, słońce, słońce z odrobinką chmur - oto najkrótsze streszczenie prognozy na najbliższe 3 dni. Poza tym dość ciepło i co dla zwolenników deski z żaglem ważne, również dość wietrznie. Ani spacerowicze, ani windsurferzy, ani nawet pierwsi "zaułkowi" plażowicze nie powinni być zawiedzeni pogodą w ten weekend. Będzie słońce, będzie błękitne niebo, będzie wiatr, pewnie będą też i żagle na wodzie, i spacerowicze na plaży,i fotki, które pewnie znajdą Państwo na tych stronach.
Od poniedziałku pochmurno i wilgotno, ale za to powyżej +10C.

Donos z dnia 15-03-2002, a dokładniej z godziny 10:45
No to mamy, co chcieliśmy - słońce, błękit nieba i plażę ;-)

Donos z dnia 15-03-2002, a dokładniej z godziny 06:34
Zgodnie z planem piątek wita nas bardzo słonecznie, ale chłodno. Jest wprawdzie teraz tylko +1C, ale w ciągu dnia temperatura osiągnie +7C w cieniu.

Donos z dnia 14-03-2002, a dokładniej z godziny 15:48
No i doczekaliśny się - mamy już słońce na błękitnym niebie !

Donos z dnia 14-03-2002, a dokładniej z godziny 13:35
Północny, chłodny wiatr miał przewiać chmury, ale na razie tylko rozbujał morze. No cóż, na słońce jeszcze musimy parę godzin poczekać...

Donos z dnia 14-03-2002, a dokładniej z godziny 08:01
Choć wydaje się to mało prawdopodobne, to jednak raczej na pewno za chwilę północno-wschodni wiatr przegoni chmury i zrobi się słonecznie, bezchmurnie i... niestety chłodno. Dopiero jutro możemy się spodziewać większej ilości kresek na termometrze, a weekend ze słońcem na błękitnym niebie i temperaturą powyżej +10C w dzień powinien chyba zadowolić każdego. Nawet windsurferzy dostaną swoje 3-4 w skali Beauforta, czyli wprawdzie warunki słabowiatrowe, ale zawsze warunki ;-)

Donos z dnia 13-03-2002, a dokładniej z godziny 11:58
Dziś i jutro do południa będzie dość pochmurno, ale stosunkowo ciepło. W czwartek po południu rozpogodzi się, zobaczymy słoneczko na mało zachmurzonym niebie, ale jednocześnie zrobi się chłodniej. Jednak już od piątku każdego dnia cieplej o około 2C, tak że w poniedziałek oprócz słońca i błękitnego nieba powinniśmy mieć temperatury w dzień powyżej +10C.
Podsumowując - idzie wiosna !

Donos z dnia 13-03-2002, a dokładniej z godziny 09:39
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi stanu plaż w Jastarni po zimowych sztormach pragniemy wyjaśnić, że:
- Plaża południowa nad zatoką wcale nie jest zniszczona, nic jej niebrakuje.
- Plaża północna nad morzem na odcinku około 100 metrów na wysokości kościoła jest nadszarpnięta, ale takie obrazki mamy tu każdej zimy i w lecie, gdy juz nie wieje plaża wraca do swych poprzednich rozmiarów. Reszta plaży morskiej w Jastarni (okolo 4 kilometrów) jest nietknieta. Na dowód prosze spojrzeć na to zdjecie plaży północnej z przedwczoraj.

Donos z dnia 13-03-2002, a dokładniej z godziny 07:51
Dzisiaj nadal ciepło, choc pochmurno i możliwy słaby przelotny deszczyk.
Od jutra odrobine chłodniej, ale za to słonecznie. Taka rześka i słoneczna pogoda powinna utrzymać się do końca tygodnia.

Donos z dnia 12-03-2002, a dokładniej z godziny 06:38
Wtorek nie dość, że ładnie to jeszcze i bardzo ciepło powiedział dzien dobry. Dziś będzie nadal pogodnie, prawdziwie wiosennie i cieplutko - temperatura powietrza przekroczy +10C, południowy wiatr zaś nie przekroczy siły 3 stopni w skali Beaufort'a.

Donos z dnia 11-03-2002, a dokładniej z godziny 18:20
Kilkanaście tygodni temu pisaliśmy o planach wybudowania w okolicach Władysławowa małej elektrociepłowni na gaz ziemny pochodzący z niedalekiej platformy wydobywczej Petrobalticu. Plany zaczynają nabierać realnych kształtów i już teraz na plaży na wschód od Władysławowa trwaja prace przygotowawcze przed położeniem rurociągu przesyłowego dla gazu łączącego platformę z elektrociepłownią. Na razie pracuje tam pogłębiarka, która swój piaszczysto-wodny urobek malowniczo wyrzuca specjalną rurą.
Jedni pracują, inni zaś wykorzystując piękną i ciepłą pogodę pływają nieopodal na kitesurfingu.
Poza tym żywopłoty nam sie zielenią, a słońce powoli zachodzi ;-)

Donos z dnia 11-03-2002, a dokładniej z godziny 07:51
Początek tygodnia zapowiada sie bardzo ciepło. Jutro temperatura może u nas przekroczyć +10C, a na Dolnym Śląsku +18C. Wiatr w końcu cichnie i przez cały tydzień nie powinien przekroczyć siły 4 stopni w skali Beaufort'a. Poza tym trochę chmur i trochę słońca, ale bez opadów. Chyba wiosna idzie, nieprawdaż ?

Donos z dnia 11-03-2002, a dokładniej z godziny 05:51
Zaczęło się od tego, że nadleciały helikoptery. Za chwilę zresztą odleciały - ale to wystarczyło. Wobec tak oczywistych oznak wiosny nie pozostało nam nic innego, jak iść na tradycyjny, niedzielny spacerek. I znów tradycyjnie zaczęliśmy go nad zatoką, później trochę lasu i w końcu pełne morze. Tam sprawdziliśmy czy morze nie wyrządziło ostatnio zbyt dużych szkód - w końcu od 2 miesięcy praktycznie non-stop wieje u nas silny wiatr. Później znów las, w nim kolejowe tory. Wycieczka skończyła sie nad naszą bardzo wietrzną zatoczką. Było miło i przyjemnie, a na dobranoc dostaliśmy od Matki Natury taki oto zachód słońca.
W poniedziałek może będzie mniej słońca, ale za to więcej ciepła i nie tak wietrznie.

Donos z dnia 10-03-2002, a dokładniej z godziny 09:57
Niedzielny ranek jest słoneczny, wietrzny i rześki. Gdyby nie tepmeratura wody i powietrza, byłyby wspaniałe warunki do windsurfingu. Ale może ta mała niedogodność zbytnio nie będzie przeszkadzać i ktoś się zdecyduje na wejście na deskę z żaglem. Zobaczymy...;-)

Donos z dnia 10-03-2002, a dokładniej z godziny 05:34
W piątek 8 MARCA 2002 roku był Dzień Kobiet i pewnie dla uczczenia tego Świętawindsurferzy z całej Polski postanowili spotkać się na Targach Wiatr i Woda w Warszawie. Jak postanowili, tak zrobili, a co tam się działo, możecie Państwo zobaczyć na stronach naszej FotoGalerii.
Zapraszamy !

Donos z dnia 09-03-2002, a dokładniej z godziny 20:28
Sobota mineła nam przyjemnie: w dzień było tak, o zachodzie słońca tak, a w nocy tak. Na ostatnim zdjęciu widać kawałek gwiazdozbioru Oriona, a te 3 małe gwiazdki w dolnej części to jego pas.

Donos z dnia 08-03-2002, a dokładniej z godziny 15:01
Pączki na drzewach coraz bardziej się rozwijają, a niebo jest błękitne - czyżby wiosna ?

Donos z dnia 08-03-2002, a dokładniej z godziny 07:03
W nadchodzy weekend natura trochę ochłonie, weźmie głęboki wdech i zrobi się odrobinę zimniej, ale nadal równie przewiewnie. Od poniedziałku wydech, a raczej ciepły "chuch" i znów cieplej - na południu kraju powyżej +15C. Na Półwyspie zaś całkiem ładnie, jedynie w sobotę trochę chmur i ewentualnie może spadnie kilka kropel przelotnego deszczu. Dość ciepło i cały czas tradycyjnie wietrznie. Windsurferzy już są zadowoleni, a spacerowicze też nie mają chyba powodów do narzekań.

Donos z dnia 08-03-2002, a dokładniej z godziny 07:06
Niech Wam Nasze Drogie Panie
słonko zawsze ładnie wstaje !
Tak jak dziś.
Ten wspaniale rozpoczęty dzień, będzie chyba mozna zakończyć tylko w jeden sposób. Jest słońce, jest wiatr, powinien być i... windsurfing !
Jakoś w końcu trzeba uczcić Ten Dzień ;-)

Donos z dnia 07-03-2002, a dokładniej z godziny 18:11
Zupełnie niespodzianie w południe rozpogodziło się. Nad zatoką było słonecznie i wietrznie, na drodze nad pełne morze ciepło, zielono i słonecznie, a nad samym morzem piaszczysto, niebiesko, wietrznie i słonecznie. Taka pogoda to wymarzone warunki do windsurfingu, no może z wyjątkiem temperatury. Ale ona widocznie niespecjalnie przeszkadza, bo na wysokości kampingu Małe Morze zobaczyliśmy najpierw jeden żagiel, potem drugi, a na koniec trzeci żagiel. Panowie czasami skręcali, czasami pływali po prostej, a na koniec skończyli ;-)
Jutro Dzień Kobiet, więc słonko dla nich, a wiatr dla ich wspaniałych mężczyzn na równie wspaniałych deskach.

Donos z dnia 07-03-2002, a dokładniej z godziny 09:32
Weekend zapowiada sie coraz bardziej interesująco - trochę słońca, trochę chmur, raczej ciepło (+7) i duuużo wiatru (W 5-6 B). Windsurferzy już powoli zaczynają sie cieszyć ;-)

Donos z dnia 07-03-2002, a dokładniej z godziny 08:45
Pogoda taka sobie - ciepło, ale pochmurno. Pomyśleliśmy sobie, żeby choć tak na chwilę przenieść się w cieplejsze strony i wymyśliliśmy nową, ciepłą i słoneczną stronę w naszej FotoGalerii.
Zapraszamy !

Donos z dnia 06-03-2002, a dokładniej z godziny 09:59
Coraz więcej wskazuje na to, ze mamy już prawie wiosnę. Pączki na drzewach rozwijają się, a krokusy i przebiśniegi kwitną. Jeszcze tylko parę stopni więcej i już...;-)
A póki co, przygotowywujemy sie do południowo-zachodniego sztormu o sile 7-8B, w porywach do 10B. Zacznie silnie wiać juz dziś po południu i tak będzie przez cały czwartek. Później nadal wietrznie, ale już nie tak mocno.

Donos z dnia 06-03-2002, a dokładniej z godziny 07:43
Chociaż pochmurno, to jednak ciepło i wiosennie.

Donos z dnia 05-03-2002, a dokładniej z godziny 19:15
Coraz wyraźniej widać na horyzoncie nadchodzacy weekend, który nie dość, że będzie ciepły, to jeszcze wietrzny. Wyznawcy kultu deski z żaglem powinni być zadowoleni z wiatru z ćwiartki zachodniej (SW-W-NW) o sile od 4 do 6 stopni w skali Beaufort'a. Temperatura powietrza będzie dochodziła do +10C, tylko woda raczej nie przekroczy +5C. No ale pływamy przecież NA desce, a nie POD deską ;-)
Ale zanim natąpi ta wiekopomna chwila i będzie piatek po południu, czeka nas jeszcze sztorm w czwartek z zachodnim wiatrem o sile 7-8B i porywach do 10B. Bałtyk sie pewnie nieźle "rozbuja", więc w piatek będą wspaniałe warunki do wave-windsurfing. Tylko te temperatury... no cóż, pozostaje płaska zatoka ;-)

Donos z dnia 05-03-2002, a dokładniej z godziny 07:52
Wtorek jest i raczej pozostanie pochmurny, choć stosunkowo ciepły - teraz jest +7C.

Donos z dnia 04-03-2002, a dokładniej z godziny 07:14
Kolejny ładny wschód słońca nie zapowiada niestety zbyt pięknego dnia. Będzie raczej pochmurno, choć stosunkowo ciepło.

Donos z dnia 03-03-2002, a dokładniej z godziny 12:46
Niedziela jest już nie tak ładna jak sobota, ale nadal pomimo chmur możemy zobaczyć słońce.
Oznaki nadchodzącej wiosny są coraz wyraźniejsze - oto dziś spotkaliśmy na pewnym liściu biedronkę, a to chyba COŚ znaczy, nieprawdaż ?

Donos z dnia 02-03-2002, a dokładniej z godziny 15:37
Co tu dużo mówić - jest po prostu pięknie. Słońce świeci, morze najzwyczajniej w świecie jest, jedni pływają, drudzy latają, a jeszcze inni kwitną i tak nam ta sobota mija.
Jutro juz nie tak ładnie, ale nadal znośnie.

Donos z dnia 02-03-2002, a dokładniej z godziny 06:52
Drugi dzień marca wita nas pięknym wschodem słońca. Reszta dnia będzie bardzo słoneczna. Chyba idzie wiosna ;-)

Donos z dnia 01-03-2002, a dokładniej z godziny 07:15
Nadchodzący weekend bedzie raczej chłodny. Dziś w dodatku pochmurno, a jutro zimniej o 2C, choć słońca nie powinno zabraknąć. Nidziela nadal chłodna, ale już od poniedziałku spodziewamy się powolnego ocieplenia i wyraźniejszych oznak nadchodzącej wiosny.

Donos z dnia 01-03-2002, a dokładniej z godziny 06:50
Pierwszy dzień marca powitał nas już prawie całkiem wiosennie.
Mamy małe zachmurzenie, temperaturę +5C i taki wschód słońca.

Donos z dnia 01-03-2002, a dokładniej z godziny 05:43
Nowy miesiąc, nowe wiadomości.
Poprzednie donosy znajdziecie Państwo klikając poniżej.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna