Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-08-2011, a dokładniej z godziny 11:14
Sierpień się kończy, wiatr siada, słońce świeci, jest dobrze, czyli lato 2011 za nami. A jakie to było lato? Dla każdego pewnie trochę inne. Z naszego punktu widzenia, czyli z naszego okna wyglądało ono dokładnie w ten sposób.

Donos z dnia 30-08-2011, a dokładniej z godziny 18:42
Cały dzień wiało, a po południu czasem nawet świeciło, więc uśmiech nie schodził z twarzy wielbicieli wiatru. Było po prostu dobrze. Więcej znajdziecie w naszej najnowszej WietrznejFotoGalerii. Zapraszamy! Kite jest też dla ludzi, nawet takich bez gaci...;-)

Donos z dnia 30-08-2011, a dokładniej z godziny 06:38
Słonecznie, rześko i wietrznie, czyli SW 4-5 Bf.

Donos z dnia 29-08-2011, a dokładniej z godziny 12:36
Kogo dzisiaj nie ma w Jastarni, niech autentycznie żałuje: słonko grzeje, wiatr wieje, winogrona dojrzewają, wrzos się wrzosi, jarzębina czerwienieje, a liście jesiennieją. W dodatku jest bardzo spokojnie i nie ma tłumów. Czyż nie jest pięknie...?

Donos z dnia 29-08-2011, a dokładniej z godziny 07:36
Nie da sie ukryć, że za oknem jest juz raczej jesiennie niż letnio. Poza tym przez najbliższe dni pogoda będzie raczej sprzyjać kite- i windsurferom niż plażowiczom ze względu na wiatr SW 4-5 Bf, ale proszę się nie martwić: babie lato wróci pod koniec tygodnia.

Donos z dnia 27-08-2011, a dokładniej z godziny 08:53
Mamy prawdziwie radosny poranek: jest gorąco, jest bezchmurnie, jest słonecznie i po prostu super.

Donos z dnia 26-08-2011, a dokładniej z godziny 12:10
Żar się z nieba leje, ciało przy ciele brązowieje...

Donos z dnia 26-08-2011, a dokładniej z godziny 07:09
Polska dziś będzie pomiędzy młotem a kowadłem, czyli pomiędzy niżem BERT znad Morza Północnego i wyżem znad Rosji. Te dwa obszary baryczne kręcąc się (niż niezgodnie, a wyz zgodnie z wskazówkami zegara) niczym dwa ogromne tryby zasysają nad nasz piękny kraj z południa bardzo gorące powietrze zwrotnikowe. Dlatego też w całym kraju nie tylko będzie bardzo słonecznie, ale i bardzo upalnie - temperatury +25C nad samym morzem do +35C na południu.

Po ostatnim niezwykle wietrznym weekendzie mamy za sobą bardzo przyzwoity i spokojny tydzień, który zmienia się w niezwykle gorący i słoneczny weekend. Dziś i jutro czeka nas mnóstwo słońca i bardzo wysokie temperatury. W sobotę, kiedy będzie blisko +30C, pojawi się orzeźwiający wiatr, który nie tylko ochłodzi rozpalone słońcem ciała, ale da również mnóstwo radości windsurferom. Niestety w niedziele pogoda pogorszy się i przejdzie burza, która jakby oddzieli lato od nadchodzącego już nieuchronnie babiego lata.

Jednak tym co wyróżnia najbardziej ten weekend na Półwyspie od innych będzie WIELKA EWAKUACJA z WAKACJI P.T. Wczasowiczów, którzy w niedzielę po południu podejmą ostatnią, heroiczną próbę zakorkowania naszej półwyspowej drogi. To bardzo ciekawy okres - ten kto przespaceruje się w poniedziałek po ulicach Jastarni, może dostać szoku poznawczego, gdyż nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że jeszcze w sobotę pełną piersią tętniące życiem miasto, w poniedziałek zacznie się zmieniać w oazę spokoju i takie właśnie pozostanie przez najbliższe 9 miesięcy.

Wrzesień zresztą tradycyjnie rozpoczyna trwający do połowy października najpiękniejszy i najwspanialszy czas na Półwyspie Helskim. Po pierwsze w kieszeni tubylców radośnie brzęka sezonowy utarg, po drugie woda ma około +19C, po trzecie wczasowicze w znakomitej większości wyjechali i prawie nic od stałych mieszkańców wąskiego paska piasku już nie chcą, a po czwarte we wrześniu od lat zdarza się dużo słońca i parę dni naprawdę konkretnego wiatru. Będzie więc słońce, będzie wiatr i nie będzie tłoku, czyli bez żadnych przeszkód będzie można cieszyć się urokami naszego helskiego raju (i to już bez drugiego L, w słowie HEL).

Donos z dnia 25-08-2011, a dokładniej z godziny 19:50
A wieczorom też nic nie brakuje...

Donos z dnia 24-08-2011, a dokładniej z godziny 08:10
Kończy się sierpień, na Półwyspie coraz ciszej, coraz spokojniej i tylko poranki coraz piękniejsze...

Donos z dnia 23-08-2011, a dokładniej z godziny 07:38
Wczoraj było wietrznie oraz słonecznie, a dzisiaj będzie już tylko słonecznie, czyli plażowo.

Donos z dnia 22-08-2011, a dokładniej z godziny 14:31
Co tu duzo pisać: jest po prostu słonecznie oraz wietrznie.

Donos z dnia 22-08-2011, a dokładniej z godziny 08:38
Nie ma to jak poniedziałkowy poranny rozruch przy południowych 5 Bf!

Donos z dnia 21-08-2011, a dokładniej z godziny 19:44
Dzisiejszy malowniczy wieczorny widoczek jest ładnym zakończeniem tej słonecznej niedzieli. Jednak ta malowniczość wynika między innymi z "mazgajów" na niebie, które w rzeczywistości są cirrusami (wysokimi chmurami) zapowiadającymi przejście frontu atmosferycznego. Jutro więc do południa może popadać, ale później prawdopodobne rozpogodzi się i, co bardziej prawdopodobne, mocniej powieje. Dla rannych i wietrznych ptaszków będzie też sesja bardzo poranna z wiatrem z południa.

Donos z dnia 21-08-2011, a dokładniej z godziny 06:56
Poranna rosa na czerwonej już dzikiej róży oraz równie poranna mgiełka bezchmurnego poranka mówią nam, że choć przed nami dzień typowo plażowy, to jednak już późnosierpniowy.

Donos z dnia 20-08-2011, a dokładniej z godziny 20:10
Jeszcze tylko tradycyjny wieczorny widoczek z bliska, jak i z daleka i tę naprawdę przecudnej urody sobotę możemy odfajkować.

Donos z dnia 20-08-2011, a dokładniej z godziny 17:26
Ci, którzy maja jeszcze siłę, mogą cieszyć się nie tylko wiatrem, ale i słońcem.

Donos z dnia 20-08-2011, a dokładniej z godziny 11:43
Wiatr 7-8 Bf z pojedynczymi porywami do 9 Bf. Różne rzeczy na wodzie się dzieją. Więcej w naszej najnowszej Bardzo WietrznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 20-08-2011, a dokładniej z godziny 06:23
Kołysze nas zachodni wiatr o sile 6-7 Bf z tendencja wzrostową. Przed południem powinniśmy osiągnąć maksimum czyli 7-8 Bf. Ten moment łatwo będzie poznać po rowerzystach: wszyscy będą jechać z wiatrem bez względu na to, w którą stronę będą pedałować.

Donos z dnia 19-08-2011, a dokładniej z godziny 20:17
Pogodny wieczór i wiatr W 5 Bf dobrze wróżą na jutrzejsze 7 Bf.

Donos z dnia 19-08-2011, a dokładniej z godziny 11:06
Wszystko idzie zgodnie z planem. Co miało spaść, to spadło, teraz mamy już słońce na błękitnym niebie, pozostało juz tylko poczekać na wiatr.

Donos z dnia 19-08-2011, a dokładniej z godziny 07:01
Niż XAVER znad Danii wraz ze swoim frontem atmosferycznym będzie dziś szybko wędrował z zachodu na wschód przez południowy Bałtyk. W ciągu dnia strefa zachmurzenia, opadów deszczu i burz będzie przesuwała się na wschód, obejmując stopniowo kolejne regiony. Burze mogą być bardzo gwałtowne - mogą towarzyszyć im silny, porywisty wiatr i grad.

A na my na Półwyspie mamy za sobą bardzo przyzwoity i spokojny tydzień, a przed sobą weekend z licznymi atrakcjami. Zaczniemy już dziś od burzy około południa. Zagrzmi, popada i błyśnie, ale na szczęście długo to nie potrwa. Wieczorem znów się rozpogodzi, ale jednocześnie rozwieje. Silny zachodni wiatr (porywy do 8 Bf) będzie utrzymywał się przez całą sobotę niosąc radość miłośnikom małych żagli. W niedzielę natomiast wróci słońce i słaby wiatr, czyli pogoda plażowa. Atrakcji więc nie będzie brakować i choć wszyscy na pewno nie będą zadowoleni, to dla każdego znajdzie się coś miłego w ten weekend: dziś deszcz dla roślinek, jutro wiatr dla windsurferów, a pojutrze plaża dla wszystkich.
A co dalej? A dalej zaraz będzie koniec sezonu, ale bardzo pogodny koniec, który może trwać przez cały wrzesień.

Donos z dnia 18-08-2011, a dokładniej z godziny 08:14
Słoneczna środa skończyła się bardzo pięknie zarówno z bliska, jak i z daleka. Przed nami zaś czwartek, który najpewniej okaże się kolejnym spokojnie słonecznym dniem sierpniowym. Pogodowe atrakcje czekają nas dopiero jutro, czyli najpierw burza, a pojutrze silny wiatr. W niedzielę zaś powinna powrócić znów pogoda plażowa.

Donos z dnia 17-08-2011, a dokładniej z godziny 13:31
Słonecznie, bezwietrznie, spokojnie i leniwie, czyli sierpniowe plażowanie idzie pełną parą...

Donos z dnia 17-08-2011, a dokładniej z godziny 07:16
Sytuacja przedstawia się mniej więcej następująco: jeżyny dojrzewają, słońce najpierw zachodzi, a potem wschodzi, jest bezchmurnie, słonecznie i niemal bezwietrznie, czyli przed nami kolejny sierpniowy dzień plażowy.

Donos z dnia 16-08-2011, a dokładniej z godziny 20:46
Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale w Helu trwa właśnie D-Day czyli inscenizacje militarne. Oto ich program:
17.08.2011 Środa:
11.00-16.30 - prezentacja dioram tematycznych - ulica Kuracyjna diorama z elementami dynamicznymi, Bateria Schleswig-Holstein /wyznaczeni rekonstruktorzy/ szkolenie dla rekonstruktorów /gra aktorska, scenki klocki/
16.30-17.30 - inscenizacja „Skrzyżowanie" - ulica Kuracyjna, jako rozwinięcie prezentacji dioramy z elementami dynamicznymi,
19.30 - Parada przez centrum miasta Hel ( ul. Wiejska ), prezentacja wszystkich pojazdów i uczestników D-Day Hel 2011 wraz z opisem historycznym,
21.30 –22.00 Seminarium oraz prezentacja multimedialna w Muzeum Obrony Wybrzeża „D-Day - Noc lądowania 5/6 czerwca 1944 Działania oddziałów spadochronowych na flankach obszaru inwazji." Po seminarium odbędzie się NOC MUZEUM w MOW czyli nocne zwiedzanie (przy lampach naftowych) obiektu nr 3 połączone z jazdą kolejką. Nagrody książkowe dla widzów.

18.08.2011 Czwartek:
11.00-18.00 - prezentacja dioram tematycznych - ulica Kuracyjna diorama z elementami dynamicznymi, Bateria Schleswig-Holstein
19.00 – 20.00 Seminarium oraz prezentacja multimedialna pt. „Koń pociągowy wojsk alianckich, czyli samochód terenowy Willis" - scena przy Ratuszu.
21.30-22.00 - inscenizacja światło i dźwięk "Spadochroniarze w mieście" - Urząd Miasta ulica Wiejska

19.08.2011 Piątek:
16.30-17.30 - inscenizacja duża - walki o strefy zrzutów - bateria "Schleswig Holstein" nr3
21.30 - 22.00 Seminarium oraz prezentacja multimedialna pt. „Polskie siły zbrojne podczas D-Day: udział polskiego lotnictwa, udział polskiej marynarki wojennej w morskiej części /operacja Neptun/, udział 1 Dywizji Pancernej"- scena przy Ratuszu.

20.08.2011 Sobota:
16.30-17.30 - inscenizacja główna "Lądowanie na plaży Omaha" - plaża na prawo od wyjścia z ulicy Kuracyjnej,
20.00 - Parada przez centrum miasta Hel ( ul. Wiejska ), prezentacja wszystkich pojazdów i uczestników D-Day Hel 2011 wraz z opisem historycznym, koncert orkiestry„Pipes&Drums"

21.08.2011 Niedziela:
16.30 - inscenizacja "Walki miejskie" - ulica Maszopów-Port
18.30 - parada zwycięzców przez centrum miasta Hel ( ul. Wiejska ), prezentacja wszystkich pojazdów i uczestników D-Day Hel 2011 wraz z opisem historycznym, koncert orkiestry „Pipes&Drums",
19.45 - uroczyste opuszczenie flag na plaży i zakończenie obchodów D-Day Hel 2011r.

Donos z dnia 16-08-2011, a dokładniej z godziny 07:09
Ciężko źle mówić o kobiecie, ale Pani Natura kolejny raz pokazuje, że jest zwyczajnie złośliwa. Po wczorajszej pochmurnej bylejakości dziś, gdy długi weekend się skończył, wróciło bezchmurne niebo i słońce dla plażowiczów. Poranek zaś dodaje jeszcze godzinkę lub maksymalnie dwie wiatru, tak aby przed śniadaniem posiadacze co większej ilości hektarów monofilmu mogli się poślizgać. Później wiatr siądzie, a wszyscy znajdą się pewnie na plaży.

Donos z dnia 15-08-2011, a dokładniej z godziny 08:52
Poniedziałek z pewnością nie będzie najpiękniejszym dniem tego lata. Wprawdzie jest ciepło i nie powinno padać (możliwa mżawka), ale też nie świeci i nie wieje, czyli pogoda na spacer lub na rower. Taka aura będzie miała za to zbawienny wpływ na ruch drogowy na Półwyspie, bo zamiast bić dziś rekord długości korka wyjazdowego (a bywał drzewiej już taki, że z małymi przerwami sięgał od Gdyni do Jastarni, czyli miał 50 km) ruch rozłoży się na cały dzień i pewnie jedynie późnym popołudniem zatka się odcinek Chałupy-Władysławowo.

Donos z dnia 14-08-2011, a dokładniej z godziny 15:01
Gdyby ktoś ostatnio zdążył zapomnieć jak wygląda plażowanie, to z pewnością może to sobie łatwo przypomnieć oglądając kilka fotek i krótki filmik w naszej najnowszej PlażowejFotoGalerii. A wieczorem zsiadłe mleko lub kremy różne...

Donos z dnia 14-08-2011, a dokładniej z godziny 10:51
Magła opadła i znów mamy słońce. Można maszerować na plażę.

Donos z dnia 14-08-2011, a dokładniej z godziny 08:25
Informujemy uprzejmie, że mamy chwilowe opóźnienie w dostawie promieni słonecznych. Wszystkiemu winna jest mgła, której rano nie było, a teraz się zrobiła. Na szczęście za mniej więcej godzinę powinno być po problemie. Wzrost temperatury "osuszy" mgłę i będzie po kłopocie. W oczekiwaniu na słonko, możemy nieco pogłębić swą wiedzę w zakresie mgły właśnie.

Mgłą nazywamy skupisko produktów kondensacji wyniku której widzialność pozioma spada poniżej 1 km. Jest to zawiesina malutkich kropelek wody lub lodu unosząca się w powietrzu. Wielkość cząstek mgły nie przekracza 0,05 mm. Jest kilka podstawowych rodzajów mgieł:

Mgła radiacyjna - powstaje, gdy grunt szybko wypromieniowuje ciepło do zimniejszego powietrza.
Mgła adwekcyjna - powstaje, gdy następuje napływ ciepłego i wilgotnego powietrza nad chłodną powierzchnię Ziemi.
Mgła z parowania - powstaje na skutek parowania ciepłej powierzchni zbiorników wodnych.
Mgła frontowa - powstaje w wyniku mieszania się mas powietrza w strefie frontu ciepłego, często towarzyszy jej mżawka.
Mgła lodowa - zawiesina maleńkich kryształków lodu w powietrzu. Powoduje powstawanie zjawisk optycznych np. tzw. słońce poboczne.

Donos z dnia 14-08-2011, a dokładniej z godziny 06:44
Dziś scenariusz dnia jest prosty i klasyczny: zaczynamy od porannej rosy i bezwietrznie bezchmurnego nieba, po czym płynnie przechodzimy w typowy dzień plażowy. Nic więcej i nic mniej.

Donos z dnia 13-08-2011, a dokładniej z godziny 15:17
Oprócz błękitnego nieba nic nam więcej nie potrzeba...

Donos z dnia 12-08-2011, a dokładniej z godziny 07:31
Północna i północno-zachodni Polska znajdzie się pod wpływem niżu TIMO z quasi stacjonarnym frontem okluzji, a pozostała część Polski będzie w zasięgu klina wyżowego związanego z wyżem znad Atlantyku, co z grubsza oznacza, że im dalej na północ kraju tym chłodniej i wilgotniej, a im dalej na południe tym cieplej i słoneczniej. Na szczęście w tym nieszczęściu z zachodu będzie napływać cieplejsze powietrze, więc przynajmniej temperatury będą na przyzwoitym poziomie, bo od +20C na północy do +27C na południu.

Ostatni tydzień należał do wind- i kitesurferów, ale nie należał do z pewnością do plażowiczów. Nadchodzący długi weekend też ich do końca nie zadowoli, choć będą mieli swoje słonecznie gorące momenty, ale po kolei. Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że najbrzydszy dzień tych wakacji (czyli miniony czwartek) mamy już z pewnością za sobą, bo dziś wprawdzie nadal będzie pochmurno, ale już o wiele cieplej, a ewentualny deszcz będzie słabszy i krótszy. W sobotę zaś zobaczymy słońce, błękit nieba i dalszy wzrost temperatury, choć być może nie będzie to typowy dzień plażowy, bo od czasu do czasu mogą pojawić się jeszcze chmury. Dopiero niedziela pokaże słoneczna moc sierpnia - to będzie typowa patelnia. W poniedziałek zaś nadal ciepło, ale po południu może być burzowo. Windsurferzy mogą swój sprzęt zawiesić na ten weekend na kołku, bo wiat będzie słaby. Podsumowując można powiedzieć, że rewelacji w ten weekend nie będzie, ale pogoda w sumie utrzyma się na zadowalającym poziomie.

Poprawa pogody w sobotę może mieć jeszcze jedną zaletę, szczególnie dla tych, którzy mają marzenia do spełnienia, bo to właśnie teraz w nocy spada najwięcej gwiazd, czyli inaczej mówiąc Ziemia wchodzi w rój Perseidów. Będzie je można zobaczyć na północno-wschodnim niebie.

Ciekawostką jest fakt , że tradycja ludowa wiązała Perseidy ze św. Wawrzyńcem, który został zamęczony 10 sierpnia 258 roku, kiedy w Rzymie za panowania cesarza Waleriana miały miejsce nowe prześladowania chrześcijan. Wzięto go na tortury i zamęczono, bo był skarbnikiem gminy chrześcijańskiej i nie chciał wydać domniemanego skarbu. Od tego czasu każdego roku w rocznicę tej śmierci i na jej pamiątkę "łzy św. Wawrzyńca" lecą z nieba w postaci spadających gwiazd przy okazji spełniając ukryte marzenia.

A co dalej? A dalej będzie bardzo ładnie, bo zgodnie z prawem Murphiego pogoda zawsze poprawia się z końcem długiego weekendu.

Donos z dnia 11-08-2011, a dokładniej z godziny 06:34
W konkursie na najgorszy dzień tych wakacji ten czwartek zajmie bezdyskusyjnie pierwsze miejsce: jest pochmurno, chłodno i wietrznie, a później będzie pochmurno i wilgotno. No cóż... byle do piątku. Przynajmniej będzie cieplej.

Donos z dnia 10-08-2011, a dokładniej z godziny 16:55
Rano oraz po południu było słonecznie i wietrznie. W ciągu dnia zas już tylko wietrznie. Ale za to ile z tego "tylko wietrznie" może być doskonałej zabawy!

Donos z dnia 10-08-2011, a dokładniej z godziny 10:29
A teraz już mamy tylko wiatr...

Donos z dnia 10-08-2011, a dokładniej z godziny 09:01
A jednak jest i słońce, i wiatr...

Donos z dnia 10-08-2011, a dokładniej z godziny 07:04
Dzis czeka nas druga część raju dla windsurferów oraz kitesurferów, ale nie będzie to niestety raj dla plażowiczów - słońca będzie mało i będą zdarzać się słabe i przelotne opady deszczu lub mżawki. Upału tez nie będzie, czyli ci co pływają to pływają, a cała reszta albo podziwia, albo polepsza bilans handlowy.

Donos z dnia 09-08-2011, a dokładniej z godziny 12:08
[ Wiatr SW 5-6 Bf ] + [ W wodzie i powietrzu +21C ] = [ Całe mnóstwo zabawy ]

Donos z dnia 09-08-2011, a dokładniej z godziny 10:54
Jest dobrze. Zrobiły nam się prawdziwe polskie Hawaje: nadal mamy słońce, nadal mamy 20 węzłów wiatru i nadal jest po prostu super.

Donos z dnia 09-08-2011, a dokładniej z godziny 06:36
Mamy słońce, mamy wiatr, więc mamy też windsurfing.

Donos z dnia 08-08-2011, a dokładniej z godziny 20:48
Zainteresowanych informujemy, że nie dość, że siła wiatru wiatru rośnie zgodnie z prognozą, to jeszcze wiatr jest bardziej S niż W, czyli jutro od rana możemy spodziewać się nie tylko dobrych warunków wietrznych, ale również całkiem przyzwoitej fali.

Donos z dnia 08-08-2011, a dokładniej z godziny 13:49
Pogoda zmienną jest. Dzisiaj na przykład plażowania starczyło tylko do południa, bo około godziny 13 było półgodziny dla rodziny, czyli burza. A kiedy już wszyscy z plaży się ewakuowali, mogli tam spokojnie wrócić... Sport to podobno zdrowie...;-)

Donos z dnia 08-08-2011, a dokładniej z godziny 07:05
Plan jest taki: dziś będziemy rozwiązywać równanie
[poranna rosa] + [pogodny poranek] = [dzień plażowy]
a jutro i pojutrze równanie
[windsurfing] + [kitesurfing] = [duuużo zabawy]

Donos z dnia 07-08-2011, a dokładniej z godziny 20:43
Na koniec dnia mamy jeszcze tradycyjnie malowniczy wieczorny widoczek zarówno z bliska, jak i z daleka.

Donos z dnia 07-08-2011, a dokładniej z godziny 19:06
Przed południem dużo słońca, po południu dużo wiatru, a konkretniej zachodnie 4 Bf plus, w powietrzu i wodzie +21C. To wystarczyło aby uśmiech zagościł na twarzach, o czym można sie przekonać przeglądając zdjęcia w naszej najnowszej UmiarkowanieWietrznejFotoGalerii.

Donos z dnia 07-08-2011, a dokładniej z godziny 06:49
Ciepło, pogodnie i bardzo ładnie wita nas ta niedziela. Jarzębina coraz bardziej czerwona, mirabelki coraz bardziej żółte, a kto rano wstaje ten pływa, bo z południa wieja cieplutkie 4 Bf.

Donos z dnia 06-08-2011, a dokładniej z godziny 20:09
Dzisiaj było dokładnie tak, jak w słynnym liście z kolonii:
Rano rosza, w południe bardzo gorąszo, a wieczorem komary kąszajom. Normalnie nie ma sie kiedy przszpaczerować.

Donos z dnia 06-08-2011, a dokładniej z godziny 09:22
Sobota wbrew zapowiedziom jest bardzo pogodna - jest słonecznie, bezwietrznie i bardzo ciepło.

Donos z dnia 05-08-2011, a dokładniej z godziny 07:48
Wschodnia część Polski pozostanie pod wpływem wyżu KARIN znad Białorusi, a zachodnia Polska będzie znajdować się pod wpływem niżu RENE znad Morza Północnego, który na szczęście będzie wyraźnie tracił swoją aktywność z powodu wchodzenia jego struktur zachmurzenia w obszar suchego powietrza znajdującego się w zasięgu wyżu. Takie wzajemne położenie ośrodków barycznych sprawi, że we wschodniej połowie kraju nadal będzie panowała piękna letnia pogoda, natomiast na zachodzie zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i z lokalnymi słabymi przelotnymi opadami deszczu, czyli popada, ale nie za bardzo. Będzie też ciepło. Temperatury od +22C do +26C. Wiatr południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać od zachodu.

Sierpień jak dotąd nie zawodzi plażowiczów i od kilku dni właściwie można pisać to samo, czyli że poranna rosa oraz nasz widoczek w różnych odcieniach błękitu nieba niezmiennie gwarantują kolejny dzień plażowy. Tak tez będzie i dziś.

Niestety wszystko co słoneczne kiedyś się kończy i ten koniec wypada w ten weekend, a konkretnie w sobotę. Jednak nie będzie to typowe załamanie pogody, a raczej opady przelotne połączone z przejaśnieniami i rozpogodzeniami, więc nie będzie aż tak źle w sobotę i niedzielę. Tym bardziej, że w tym czasie w porcie rybackim w Jastarni będą odbywać się tradycyjne DNI WĘGORZA.
Będzie można obejrzeć m.in. manewry kutrami, wziąć udział w walce na bukszprycie i rezowaniu pala, a także przyjrzeć się pokazom rzemiosła rybackiego: splatania lin, bejtowania (naprawiania) sieci i palemżenia żaka. Nie zabraknie muzyki kaszubskiej a do tańca przygrywać będą zespoły biesiadne. Na estradzie plenerowej wystąpią amatorskie i profesjonalne zespoły kaszubskie. W trakcie festynu będzie można nabyć pamiątki z Kaszub, skosztować ryb pod różnymi postaciami, a w szczególności węgorzy, będzie też chleb ze smalcem i kaszubskie ciasto sękacz. W sobotę rybacy przywiozą z morza świeże flądry i nauczą wyplatania tej ryby z sieci.

Kolejna sprawa to prognoza na przyszły tydzień. Otóż okazuje się, że modły windsurferów i kitesurferów zostały wysłuchane i czeka nas typowa sierpniowa wietrzna trzydniówka. Biorąc pod uwagę, że temperatura powietrza i wody jest powyżej poziomu +20C, można śmiało powiedzieć, że będzie naprawdę miło, a nawet bardzo miło.

Donos z dnia 04-08-2011, a dokładniej z godziny 06:59
Poranna rosa oraz nasz widoczek w różnych odcieniach błękitu nieba pozwalają sądzić, że dziś będzie bez zmian, czyli przed nami nic innego jako kolejny dzień plażowy.

Donos z dnia 03-08-2011, a dokładniej z godziny 13:38
O aktualnej sytuacji pogodowo-plażowej można powiedzieć tylko tradycyjne: żar się z nieba leje, ciało przy ciele brązowieje i nic więcej się zupełnie nie dzieje.

Donos z dnia 03-08-2011, a dokładniej z godziny 08:25
Środa niczym nie będzie różniła się od wtorku - będzie gorąco, słonecznie i bezwietrznie, czyli po prostu plażowo.

Donos z dnia 02-08-2011, a dokładniej z godziny 14:10
Słowo się rzekło, kobyłka u płota, a raczej ciało przy ciele hebanieje...

Donos z dnia 02-08-2011, a dokładniej z godziny 06:43
Wczoraj sierpień zaliczył małą pogodową wpadkę, ale dziś już nie będzie żadnych zastrzeżeń. Wszystko dzieje się zgodnie z regulaminem dnia plażowego, czyli najpierw był niemal bezchmurny wieczór, później rosa, a teraz błękitny poranek. Z biegiem dnia będzie coraz cieplej, coraz słonecznie i coraz bardziej plażowo.

Donos z dnia 01-08-2011, a dokładniej z godziny 16:45
Może nie wszyscy wiedzą, ale dziki to na Półwyspie Helskim stali mieszkańcy. Można je często spotkać nawet w najmniej oczekiwanych miejscach. Nie boją się ludzi i nie są agresywne, ale to jednak dzikie zwierzęta. Zdjęcia i krótki filmik z tymi sympatycznymi zwierzakami znajdziecie w naszej najnowszej DzikiejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 01-08-2011, a dokładniej z godziny 06:24
Lipiec grzecznie się z nami pożegnał, a sierpień pogodnie mówi dzień dobry. I rzeczywiście to będzie dobry dzień, czyli przede wszystkim słoneczny, ciepły i plażowy.

Donos z dnia 01-08-2011, a dokładniej z godziny 06:14
Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale lipiec 2011 już za nami. Może to nawet i dobrze, bo druga połowa lipca 2011 w tym roku niestety nie popisała się, choć lobbowały w tej sprawie najwyższe władze partyjne i państwowe. Oczywiście były sukcesy zarówno wietrzne, jak i słoneczne, ale przynajmniej ostatnio miodu nie było. Z drugiej strony Półwysep chyba miał najlepiej w porównaniu z reszta kraju, więc jednak na coś ci lobbyści się przydali.

W każdym bądź razie w lipcu przynajmniej zimno nie było, bo ten miesiąc okazał się o +0,80C cieplejszy od średniej wieloletniej, choć z drugiej strony również bardziej deszczowy niż zwykle. To ostatnie, czyli deszcz w lipcu nie powinno nas zbytnio dziwić, albowiem w Polsce, czyli było nie było również na Półwyspie Helskim to właśnie lipiec jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku. No ale lipiec już za nami, a ciekawych jak to dokładniej było w lipcu 2011 odsyłamy na lipcową stronę donosów.

Donos z dnia 01-08-2011, a dokładniej z godziny 06:05
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna