Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 30-09-2014, a dokładniej z godziny 10:09
Pogodny poniedziałek za nami, a przed nami zupełnie niepogodne dwa, trzy dni. No cóż... byle do piątku!

Donos z dnia 29-09-2014, a dokładniej z godziny 12:52
Pusto, spokojnie, cieplutko, słonecznie i bezwietrznie - zaprawdę cudownie jest w naszym helskim raju!

Donos z dnia 29-09-2014, a dokładniej z godziny 09:19
Słońce wzeszło jak wzejść miało i tak jak wczoraj, tak i dzisiaj przyniosło nam pogodny i rześki poranek. Niestety ładna pogoda utrzyma się tylko do wieczora, a później aż do środy włącznie będzie mniej ciekawie, czyli pochmurno z możliwością przelotnych opadów deszczu. W czwartek powinno wrócić słońce i utrzymać się przez weekend. Tak wygląda plan na ten tydzień.

Donos z dnia 27-09-2014, a dokładniej z godziny 11:03
Słońce, wiatr 4-5 Bf, temperatura +16C w wodzie i powietrzu - kto tego na żywo nie ogląda, ten po prostu jest trąba! Autentycznie śliczny dzień z wspaniałymi warunkami dla surferów, czy zgodnie z zapowiedzią mamy w Jastarni tzw. zimne hawaje.

Donos z dnia 26-09-2014, a dokładniej z godziny 10:23
Dzisiaj nasz piękny kraj będzie rozdarty na dwie części: północ Polski znajdować się będzie w południowej części niżu IRINA znad Morza Norweskiego, a południe pod wpływem klina wyżu KIERON znad Atlantyku. Na południu i zachodzie zachmurzenie będzie duże ze słabymi opadami deszczu. Na północy i północnym wschodzie będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, ale bez opadów. Temperatury wyrównane w okolicach +16C. Wiatr od zachodniego do północno-zachodniego, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Mamy kalendarzową jesień, ale ten weekend będzie jeszcze niemal letni. No może tylko babio-letni, ale to też już coś. Zaczynamy od pięknego poranka, a potem będzie tylko lepiej, czyli cieplej, bo słoneczniej już się nie da. Po południu zachmurzy się, ale bez opadów. Rano znów wróci słońce i tak oczekiwany przez wszelkiej maści surferów wiatr. Jest autentyczna szansa na prawdziwe zimne hawaje.

W niedzielę wiatr powoli ucichnie, ale słońce nadal będzie nas cieszyć. W wodzie i w powietrzu temperatury w okolicach +16C, czyli upału nie ma, ale o zimnie mówić na pewno jeszcze nie można. Jedyne co może martwić, to stare ludowe porzekadło:

Jeśli wrzesień będzie ciepły i suchy, to pewno październik nie oszczędzi pluchy.

Jak będzie w październiku jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale rzeczona plucha może zainteresować windsurferów (plucha pewnie będzie wietrzna), którzy w większości od dawna bomów w rękach nie mieli.
Z drugiej strony we wrześniu jakoś szczególnie sucho i gorąco nie było, więc jest duża szansa na pogodny październik. Pożyjemy, zobaczymy, bo zdaje się, że na dwoje babka wróży, czyli będzie i tak, i tak...

Donos z dnia 25-09-2014, a dokładniej z godziny 08:48
Nadal jest na Półwyspie stosunkowo pogodnie, choć chłodno (+12C) i wietrznie. Około południa popada, ale weekend zapowiada się dobrze. Sporo słońca, cieplej, czasem wiatr - dla każdego coś miłego.

Donos z dnia 23-09-2014, a dokładniej z godziny 09:23
Jak to słońce ma w zwyczaju najpierw zaszło, potem wzięło i wzeszło by dać nam nowy dzień. Miało padać, ale padało tylko w nocy, miało wiać, ale wieje tylko w porywach (wiatr średni około 4 Bf, porywy do 6 Bf), miało być brzydko, ale jest stosunkowo ładnie. Jedyne co miało być i jest to temperatura - miało być chłodno i jest chłodno (+12C). Jutro podobnie, tylko cieplej o 2C, bo wiatr zamiast z północy, będzie umiarkowanie wiał z południa.

Donos z dnia 22-09-2014, a dokładniej z godziny 09:30
Weekend minął nam spokojnie i ciepło. Było naprawdę miło, ale coś jakby się skończyło, bo wprawdzie poniedziałkowy poranek nadal jest pogodny, to jednak bardziej rześki i wietrzny. Z czasem chmur będzie nieco więcej, a temperatura osiągnie jedynie +16C. Natomiast jutro silny północny wiatr (N 6 Bf), chmury i deszcz nad ranem schłodzą nas do +14C. Później nie będzie tak chłodno i tak wietrznie, ale upałów na Półwyspie nawet w dalszej perspektywie niestety już nie przewidujemy.

Donos z dnia 19-09-2014, a dokładniej z godziny 08:55
Polska znajdzie się między wyżem INGEMAR znad Rosji a niżem ELIZABETH znad zachodniej Europy. Dziś pogodnie tylko na północy i południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane do dużego i możliwe opady przelotne deszczu. Temperatury wyrównane w okolicach +22C. Wiatr południowo-wschodni, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Kalendarzowe lato dobiega końca, a słońce nadal jak gdyby nigdy nic najpierw zachodzi, by za chwilę wzejść i rozświetlić poranną rosę i rozpocząć kolejny pogodny dzień Babiego Lata. Tak będzie dziś, tak będzie i jutro, ale w niedzielę pogoda zacznie się psuć, a poniedziałek popsuje się na dobre, bo o ile w niedziele grozi nam jedynie trochę chmur i deszczu, to w poniedziałek oprócz deszczu dojdzie jeszcze silny północny wiatr i spadek temperatury o około 5C. Potem będzie nieco lepiej, ale pod koniec tygodnia znów najprawdopodobniej czeka nad duzo wiatru, chmur i deszczu, czyli kto może niech korzysta z ostatnich dni kalendarzowego i klimatycznego lata.

Nadchodzący tydzień przyniesie nie tylko jesień za oknem, ale i w kalendarzu. W dniu 23 września Słońce wkroczy w znak Wagi i przetnie równik niebieski przechodząc z półkuli północnej na południową, co formalnie rozpocznie kalendarzową jesień. Ten moment nazywamy równonocą jesienną, choć tak naprawdę dzień będzie w niedzielę o 11 minut dłuższy od nocy (w Jastarni wschód Słońca o 06:32 i zachód o 18:43) i dopiero w środę 26 września zacznie być krótszy (w Jastarni wschód Słońca o 06:37 i zachód o 18:35). Dzieje się tak z powodu refrakcji i kątowych rozmiarów tarczy słonecznej.

Równonoc to także tradycyjne Dożynki, czyli Święto Plonów. Dawniej ten obrzęd ludowy Słowian i plemion bałtyckich był związany z kultem roślin i drzew oraz był poświęcony bogom: Perunowi i Swarożycowi. Później świętowano zbiory zbóż. Dożynki w swej odmianie półwyspowej nie są jakoś szczególnie obchodzone (nie mamy żadnych pól uprawnych na naszym wąskim pasku piasku, a o Perunie Gromowładnym oraz Swarożycu Szczęśliwym nikt już nie pamięta), a jeśli już to jest to raczej czas podsumowywania Ksiąg Zameldowań za miniony sezon. W tym roku chyba wszyscy mają co podsumowywać, za co wszystkim P.T. Wczasowiczom jeszcze raz bardzo dziękujemy i prosimy o więcej.

Donos z dnia 17-09-2014, a dokładniej z godziny 11:11
Słońce najpierw zaszło, a potem jak zwykle wzeszło rozpoczynając kolejny słonecznie ciepły wrześniowy dzionek. Można więc spokojnie szykować się do startu w nowy, pełen niespodzianek dzień.

Donos z dnia 15-09-2014, a dokładniej z godziny 08:36
Jaki poniedziałek, taki cały tydzień: będzie słonecznie i ciepło, będzie słabo powiewało ze wschodu, nie będzie chmur, nie będzie deszczu, słońce będzie wschodzić i zachodzić około 7, a na coraz bardziej spokojnym Półwyspie będzie można jeszcze spokojniej podziwiać uroki babiego lata.

Donos z dnia 14-09-2014, a dokładniej z godziny 14:07
Spokojnie, pogodnie, słabowiatrowo, leniwie i ciepło - oto jak jest dziś i jak będzie przez najbliższe dni.

Donos z dnia 12-09-2014, a dokładniej z godziny 09:27
Słońce zachodzi, słońce wschodzi, wczoraj było ładnie i nieco jesiennie, a dziś jest tylko i bardzo jesiennie. Na szczęście jest ciepło, a od poniedziałku ma podobno być znów słonecznie.

Donos z dnia 10-09-2014, a dokładniej z godziny 09:41
Typowo słoneczna pogoda skończyła się w niedzielę i już trzeci dzień mamy pogodę w kratkę, czyli raz pada, a raz nie. Sytuacja jednak powoli dojrzewa do momentu, kiedy to znów wróci słońce. Ten moment w formie jednodniowej będzie już jutro, a w formie dłużej w przyszłym tygodniu.

Donos z dnia 08-09-2014, a dokładniej z godziny 08:35
Pomiędzy romantyczne zachody i nie mniej malownicze wschody słońca wplata się pajęcza nić i choć jest jeszcze ciepło, to jednak już nieco jesiennie...

Donos z dnia 06-09-2014, a dokładniej z godziny 08:20
Zgodnie ze scenariuszem na bezchmurnym niebie najpierw słońce zaszło, potem słońce rześko wzeszło, a po nanizaniu kilku porannych koralików przejdzie w tryb plażowy.

Donos z dnia 05-09-2014, a dokładniej z godziny 07:51
W ten weekend pogodę w Polsce będzie kształtował wyż GORGEznad Estonii. W całym kraju zapowiada się ciepły, słoneczny dzień z bezchmurnym niebem. Temperatury w okolicach +22C. Wiatr wschodni, umiarkowany. Ciśnienie będzie niestety powoli spadać.

Wakacje, wakacje i... po wakacjach, które skończyły się bardzo sportowo i bardzo malowniczo. Nie mniej malowniczy i słoneczny będzie nadchodzący weekend, który przynosi prognozę prostą jak drut: każdy dzień będzie zaczynał się od porannej rosy i równie porannego spaceru. Potem będzie już tylko ciepło i słonecznie, czyli plażowo aż do romantycznego wieczoru. Wiatr będzie słabo wiał z południowego wschodu, a temperatura w dzień będzie utrzymywała się lekko ponad +20C i tak w kółko Macieju przez cały weekend.

Od poniedziałku lekkie pogorszenie pogody, ale nie ma obawy, bo Babie Lato na pewno wróci, tylko troszkę później. Jakby nie było, to na pewno Wakacje 2014 już za nami, więc korzystając z okazji wszystkim naszym Gościom, którzy te lato w spędzili w naszych ośrodkach oraz ponad 1,1 milionom internautów, którzy odwiedzili nasz serwis od czerwca do sierpnia i przejrzeli prawie 18 milionów pojedynczych stron www niniejszym składamy BARDZO WIELKIE DZIĘKI!

Donos z dnia 04-09-2014, a dokładniej z godziny 11:12
Wieczory są niczego sobie, ale rano też jest ładnie. Na niebie dosłownie cztery chmurki, na termometrach cieplutko, a na plaży sensacja! Najprawdopodobniej z powodu upalnego lata doczekaliśmy się na jastarnickiej plaży gada wodnego. Jeszcze nie wiadomo czy to kajman, czy aligator, czy też może krokodyl, ale naukowcy z pewnością to ustalą niebawem.

Donos z dnia 03-09-2014, a dokładniej z godziny 19:34
Dzisiejszy wieczór można kontemplować na spokojnie lub bardziej dynamicznie, tylko trzeba uważać, żeby się nie ochlapać.

Donos z dnia 03-09-2014, a dokładniej z godziny 09:07
Było ładnie, jest ładnie i będzie ładnie, czyli słonecznie i ciepło, a słaby do umiarkowanego wiatr będzie wiał z ćwiartki wschodniej. I cały problem w tym wietrze. Dl surferów to najgorszy możliwy kierunek (nierówny, porywisty wiatr od brzegu na Zatoce), a dla plażowiczów od strony pełnego morza jeszcze gorszy, bo powodujący tzw. upwelling, który jest odpowiedzialny za ochłodzenie wody przy brzegu o kilka stopni. Upwelling jest generowany przez wiatry wiejące wzdłuż brzegu (czyli w naszym wypadku E i SE), które powodują odpływanie od brzegu nagrzanej słońcem wody powierzchniowej i zastępowanie jej zimnymi wodami z niższych warstw. No ale przynajmniej jest słonecznie...

Donos z dnia 02-09-2014, a dokładniej z godziny 19:12
Miało być słonecznie, i było, a na koniec dostaliśmy jeszcze malowniczy wieczór.

Donos z dnia 02-09-2014, a dokładniej z godziny 08:09
Pierwszy dzień września 2014 po południu zrobił się jakiś taki zacirrusowany i poczuliśmy się jakby jesiennie. Potem nastąpił niezwykle majestatyczny zachód słońca i to właściwe wszystko co da się powiedzieć o minionym poniedziałku.
A dziś słonko raźnie świeci od samego rana, ptaszki radośnie fruwają, a kwiatki pięknie rozkwitają, co oznacza nie mniej ni więcej, że przed nami cudownie słoneczny wrześniowy dzień plażowy.

Donos z dnia 01-09-2014, a dokładniej z godziny 09:01
Sierpień się skończył, a wraz z nim wakacje. A jakie to były wakacje? Dla każdego pewnie trochę inne. Z naszego punktu widzenia, czyli z naszego okna wyglądało ono dokładnie w ten sposób.

Donos z dnia 01-09-2014, a dokładniej z godziny 08:16
Pierwszy dzień września. Jedni idą do szkoły, drudzy idą do pracy, a jeszcze inni leniwie gapią się przez okno i cieszą się, że HEL pisze się już tylko przez jedno L...;-)

Donos z dnia 01-09-2014, a dokładniej z godziny 08:12
Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale sierpień 2014 już za nami. A zaczął się baaardzo gorąco i baaardzo hawajsko i tak było do połowy miesiąca. Potem dalej było ciepło i słonecznie, ale również wietrznie, a nawet faliście. Potem też wiało, ale słabiej. Za to zrobiło się bardzo romantycznie. Gdyby ktoś był ciekaw jak to dokładnie w sierpniu 2014 było, znajdzie więcej informacji na naszej sierpniowej stronie.

Donos z dnia 01-09-2014, a dokładniej z godziny 08:05
Nowy miesiąc, nowe wiadomości.
Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna