Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi PROMOCJA 3xDVD w 1 paczce! Oszczędzasz 39 złotych!

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-03-2009, a dokładniej z godziny 08:30
Gdyby nie to że tylko +4C i nie ma zieleni, to dzisiejszy poranek mógłby spokojnie uchodzić za lipcowy. Zresztą nie ma się co dziwić, bo prognozy nadal uparcie utrzymują, że już niedługo czekają nas niemal upały. I tak trzymać!

Donos z dnia 30-03-2009, a dokładniej z godziny 09:17
Wprawdzie za oknem nie jest najpiękniej, ale zaraz będzie - najnowsze prognozy nie pozostawiają wątpliwości: będzie coraz cieplej (pod koniec tygodnia powyżej +10C), coraz wiosenniej i w dodatku sucho, czyli bez deszczu. No cóż tu można jeszcze sobie życzyć.

Donos z dnia 26-03-2009, a dokładniej z godziny 08:07
W nocy było -3C, teraz mamy około 0C, a w dzień temperatura wzrośnie do +2C i powinno pojawić się słońce. Weekend zaś zapowiada się w miarę ciepło (+6C), ale deszczowo i wietrznie, natomiast nadchodzący tydzień powinien przynieść wiosnę, słońce i temperatury czasem nawet powyżej +10C. Pożyjemy, zobaczymy.
Jednocześnie bardzo przepraszamy, ale z powodu reorganizacji sprzętowo-programowej połączonej z malutkim remontem, nasza strona nie będzie uaktualniana od dziś aż do poniedziałku. Nie ukaże się jutrzejsza mailowa prognoza pogody dla Półwyspu, nie będzie uaktualniana prognoza na www, a także nie będziemy w stanie odpowiadać na listy. Jedynie widok z okna powinien działać bez zakłóceń. Jednak w poniedziałek wszystko już powinno działać, a nawet działać lepiej.
Przy okazji informacja z pola walki z Front Loopem - film wszedł już w fazę ostatecznych poprawek, po których pozostanie jeszcze tylko tłoczenie i za jakieś 3-4 tygodnie powinien być już dostępny.

Donos z dnia 25-03-2009, a dokładniej z godziny 08:36
Zgodnie z harmonogramem i marcową filozofią środa wita nas zupełnie zimowo. Jest -1C i powolutku rozpogadza się. Jutro powinno być jeszcze zimowo, ale już słonecznie, a w piątek po zimie pozostaną wspomnienia, za to pewnie trochę popada deszcz. Nudno w każdym razie nie będzie.

Donos z dnia 23-03-2009, a dokładniej z godziny 06:54
Po windsurfingowej sobocie mieliśmy niedzielę, która niczym szczególnym się nie wyróżniła - nie wiało, nie świeciło, więc trochę się jeździło... na rowerku ma się rozumieć.
Natomiast poniedziałek z pewnością wyróżnia się siłą wiatru. Mamy teraz wiatr średni na poziomie 6 Bf, ale porywy osiągają 8 Bf. To już jest taki wiatr, że będąc na rowerze nie ma znaczenia w którym kierunku pedałujesz - i tak zawsze jedziesz z wiatrem, czyli w tym wypadku na wschód. Na szczęście wiatr powinien ustać już po południu, a później plan jest taki: jutro wiatr zmieni kierunek na północny i po południu znów mocno przywieje (N 6-7 Bf) oraz pokropi. Tenże północny wiatr przyniesie nam ochłodzenie, a nawet zimę, bo w środę i czwartek będzie poniżej 0C. W weekend zaś nie dość, że zmienimy czas na letni, to i pogodę na letnią, bo wraz z nowym tygodniem powinna w końcu zawitać do nas prawdziwa wiosna. W każdym razie taki jest plan...

Donos z dnia 21-03-2009, a dokładniej z godziny 11:36
Pogodnie, wietrznie (W 4 Bf) i zimno (+3C), czyli niemal idealne warunki zimnego windsurfingu.
Można popływać , można poskakać, można się schować i w końcu można zmarznąć. Gdyby ktoś był ciekaw jak bardzo można zmarznąć, może to sobie obejrzeć w naszej najnowszej PrzedwiosennieWindsurfingowejFotoGalerii. Brrr... Zapraszamy!

Donos z dnia 21-03-2009, a dokładniej z godziny 09:02
Słonko świeci, zachodni wiatr wieje z siłą 5 Bf, a temperatura powietrza i wody to jakieś +4C... brrr...ale zdaje się, że pierwsi windsurferzy zejdą dziś na wodę. Pożyjemy, sfotografujemy...

Donos z dnia 20-03-2009, a dokładniej z godziny 09:14
Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Morza Północnego. Nadal pozostaniemy w tej samej, chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.
Mijający tydzień serwował nam na zmianę a to pluchę cały dzień, a to bezchmurny poranek, a to romantyczny wieczorek.
Niestety temperatura kręciła się wokół +3C, a silny wiatr jeszcze wzmagał uczucie chłodu, więc choć nie było najgorzej, to nie było też najlepiej.
Nie inaczej będzie w ten weekend. Czwartek pożegnał się z nami majestatycznie, a piątek wita nas pogodnie. Weekend zapowiada się suchy (nie powinno padać), z temperaturą w dzień w okolicach +4C, w nocy +1C. Niestety upragniona wiosna najprawdopodobniej poczeka aż do kwietnia, aby nas odwiedzić. A przecież dzisiaj o godzinie 12:43 Słońce przejdzie z półkuli południowej na północną, czyli minie Punkt Barana i rozpocznie się astronomiczna wiosna!
Pięć lat temu pierwszy dzień wiosny wyglądał w ten sposób, a w tym roku?
Pożyjemy, zobaczymy, w każdym razie w sobotę ma powiać z zachodu 5 Bf.
Gdyby jednak komuś +3C w wodzie i powietrzu nie odpowiadało, to zawsze może przynajmniej popatrzeć na filmy.

Donos z dnia 18-03-2009, a dokładniej z godziny 08:02
Wczoraj było brzydko, dziś za to jest pięknie i to nie koniec pogodowych niespodzianek, które Pan Marzec ma zamiar nam zaserwować. W najbliższych dniach planach jest trochę mrozu, trochę gwałtownej odwilży, trochę słońca, więcej chmur, siny wiatr i jego brak oraz wiele innych atrakcji. Ale damy radę, wiosna tuż, tuż...

Donos z dnia 17-03-2009, a dokładniej z godziny 07:45
Jeśli komuś nie odpowiada dzisiejsza przedwiosennie jesienna plucha, to proszę się nie martwić. Pod koniec tygodnia wróci... zima! Tak, tak, w weekend temperatura spadnie poniżej zera. W tym marcu naprawdę jest jak w garncu, tylko jakby zima i jesień są, ale lata i wiosny mało...

Donos z dnia 15-03-2009, a dokładniej z godziny 10:52
Zgodnie z piątkowym scenariuszem dziś za pięknie niestety nie jest, bo pada sobie deszczyk, pada sobie równo, raz spadnie na kwiatek, raz spadnie... tez na kwiatek.

Donos z dnia 13-03-2009, a dokładniej z godziny 07:52
Pogodę w południowo-zachodniej połowie Polski kształtować będzie lokalny niż znad Słowacji z pofalowanym frontem atmosferycznym. W północno-wschodniej Polsce obejmie nas swoim zasięgiem klin wyżu znad Rosji.
Dziś rano opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz zobaczą Polacy od Pomorza przez wschodnią Wielkopolskę po Górny Śląsk. W pozostałych dzielnicach zachodnich deszcz. Na południowym zachodzie okresami opady dość intensywne.

Marzec jest miesiącem przejściowym, w którym już czuje się w powietrzu nadchodzącą wiosnę, ale często jeszcze zima nie daje o sobie zapomnieć.
I dokładnie tak samo jest w tym roku: najpierw coś tam błyska, później coś tam niby z ziemi wyłazi, a potem kiedy już wydaje się, że może jeszcze nie wiosna, ale przedwiośnie chociaż, to zaczyna sypać .
I jak nas już lekko posypie, to za dosłownie godzinkę wiosna się robi!
Tak, tak, w marcu naprawdę jest jak w garncu!

A co w tym garncu na ten weekend się pichci? Ano niestety nic nadzwyczajnego. Na słonko jest nadzieja dziś po południu i w sobotę do południa. W niedzielę natomiast może słabo, bo słabo ale popadać deszcz. Co tu więc robić?
No cóż... można robić mnóstwo rzeczy, ale my oczywiście polecamy nieco historii połączonej z dużą dawką helio- i fikołko-terapii, które znajdziecie w zwiastunie naszego nowego filmu pod wiele mówiącym tytułem FRONT LOOP dla KAŻDEGO.
Zapraszamy! Ta terapia podobno działa...;-)

Donos z dnia 12-03-2009, a dokładniej z godziny 08:26
Już było dobrze, już słoneczko błyskało, już z ziemi jakieś coś wyłaziło, a tu wczoraj posypało i oto mamy co nie chcieliśmy. A niby niedługo pierwszy dzień wiosny... No nie ma niestety tej wiosny w Jastarni, ale za to lato jest, przynajmniej wirtualne, bo oto powstała nowa strona ratowników wodnych z Jastarni wopr.jastarnia.pl.

Donos z dnia 11-03-2009, a dokładniej z godziny 08:00
Czasem błyśnie nam słoneczko, czasem coś z ziemi wylezie i tak nam mija ten marzec. Najważniejsze, że na weekend zapowiada się ładna pogoda. I tego właśnie się trzymamy!

Donos z dnia 10-03-2009, a dokładniej z godziny 10:27
Z cyklu ogłoszenia parafialne:
Centrum Kultury i Promocji we Władysławowie informuje, iż ramowy program imprez przewidzianych w sezonie 2009 w naszej gminie przedstawia się następująco:
1. 01 – 02 maj 2009: II Kaszubski Weekend Artystyczny (Władysławowo)
2. 01 – 03 maj 2009: Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc (Władysławowo)
3. 31 maj 2009: Gminny Dzień Dziecka (Władysławowo)
4. 23 czerwiec 2009: Noc Świętojańska i Święto Pomuchla (Władysławowo)
5. 27 czerwiec 2009: Festyn Rodzinny (Karwia)
6. 15 lipca 2009: Muzyczne Spotkania (Jastrzębia Góra)
7. 17 lipca 2009: Muzyczne Spotkania (Karwia)
8. 17 – 19 lipca 2009: Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn (Władysławowo)
9. 19 lipca 2009: „Rozewie 2009” - otwarte zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa (Władysławowo)
10. 24 lipca 2009: Nadmorska Noc Kabaretowa (Władysławowo)
11. 26 lipca 2009: Kaszubskie Łodzie Pod Żaglami (Chałupy)
12. 02 sierpień 2009: Festyn Integracyjny (Jastrzębia Góra)
13. 05 sierpień 2009: Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką (Karwia)
14. 11 sierpień 2009: Muzyczna Biesiada z Kaszubską Tabaką (Jastrzębia Góra)
15. 29 sierpień 2009: Biesiada Kaszubska (Władysławowo)

Donos z dnia 09-03-2009, a dokładniej z godziny 07:51
Poniedziałek zaczyna się mgliście i wilgotno, ale po południu powinno się "przetrzeć". Niestety taka już natura marcowej pogody, że słonka jest nie za dużo, a chmur i wilgoci nie za mało.
Poniedziałek przyniósł też wiadomość w sprawie zwiastuna filmu FRONT LOOP dla KAŻDEGO. Otóż okazuje się, że wczoraj Tomek (na filmiku to ten człowiek w szortach, który robi m.in. fikołki na brzegu) skoczył swojego pierwszego udanego loopa. Jak do tego doszedł (a dokładniej jakie ćwiczenia wykonywał, żeby przygotować się do tego pierwszego razu) zobaczycie oczywiście na filmie.

Donos z dnia 08-03-2009, a dokładniej z godziny 09:54
Dziś mamy po pierwsze kwiatuszek dla naszych kochanych Pań, a po drugie więcej kwiatków da naszych kochanych Pań.

Donos z dnia 07-03-2009, a dokładniej z godziny 08:17
W roku 1986 Włoch Cesare Cantagalli jako pierwszy na świecie przeskoczył kamień milowy w historii windsurfingu, czyli zrobił fikołka do przodu z deską i żaglem. FRONT LOOP jako manewr niezwykle widowiskowy, od początku wzbudzał wielkie emocje. Niektórzy twierdzili, że jakoby oddziela on chłopców od mężczyzn, a inni że windsurferów od żeglarzy deskowych.

My natomiast twierdzimy, że FRONT LOOP jest dla KAŻDEGO bez względu na to czy jest chłopcem, mężczyzną czy kobietą. I chcemy tego dowieść w naszym najnowszym windsurfingowym filmie szkoleniowym na DVD pod tytułem nomen omen FRONT LOOP dla KAŻDEGO.
Płyta DVD z całym filmem powinna ukazać się wczesną wiosną, a tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia Trailera vel Zwiastuna filmu FRONT LOOP dla KAŻDEGO Naprawdę zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 06-03-2009, a dokładniej z godziny 09:10
Układy niżowe (i pewnie inne też) zdominowały przeważającą część obszaru Europy. Polska jest w zasięgu rozległego niżu z centrum nad południowymi Włochami.
Z południowego wschodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze, jedynie nad krańce północno-wschodnie kraju napływa chłodniejsze powietrze ze wschodu.

Nasz piękny kraj znajduje się w strefie układu frontów atmosferycznych, których chmury szczelnie przykrywają niebo nad nami. Dziś we wszystkich regionach kraju okresami będzie pojawiał się deszcz lub mżawka, a na Mazurach i Suwalszczyźnie również śnieg. Do wiosny jednak jeszcze daleko.

Jak się człowiek w piątek przebudzi i za oknem jest szaro i buro, to naprawdę ciężko zebrać się do życia, a co dopiero do pracy. W dodatku dziś nie dość, że może jeszcze z nieba pokropić (mżawka, bo mżawka, ale zawsze mokra), to w dodatku jeszcze wieje przenikliwy, wschodni wiatr o sile 5 stopni w skali Beaufort'a', który obniża temperaturę z nominalnych +3C do odczuwalnych -5C.

Na szczęście jutro już nie grozi nam ani wiatr, ani mżawka, a w niedzielę ma nawet pojawić się słoneczko i być może zrobi się tak ładnie, jak tydzień temu i będzie się można wybrać na spacer, choćby uliczkami Jastarni.

To się nawet dobrze składa, bo w niedzielę jest 8 dzień marca i bez względu na to, czy jakiegoś Pana obchodzi czy nie obchodzi Święto Kobiet, może się wybrać ze swą Panią na spacer i tak niby przypadkowo kupić jej kwiatka, futro czy też innego mercedesa. A co tam, ten jeden dzień w roku można mieć gest...;-)

Patrząc dalej trzeba stwierdzić, że wiosny na Półwyspie razie nie widać, a nawet o niej nie słychać, więc perspektywa wakacji jest jeszcze naprawdę odległa.

Donos z dnia 05-03-2009, a dokładniej z godziny 08:44
Nie jest źle - za oknem wprawdzie rewelacji nie ma, ale nie jest najgorzej: zachmurzenie umiarkowane, temperatura +3C (ma być aż +4C w południe!) i w tylko ten nieznośny wiatr ze wschodu wieje i wieje, i na rowerku ciężko się jeździ. Jednak da się wytrzymać. Gorzej jak się czyta, że podobno dziś w Lubuskiem ma być nawet +13C... wtedy z zazdrości trochę człowiek się spina..., no ale oni nie mają morza, więc się nie liczą...;-)

Donos z dnia 03-03-2009, a dokładniej z godziny 08:35
Wtorek jest taki jakiś byle jaki: pochmurno, słonka brak, wiatru brak i ochoty, żeby napisać coś więcej też brak...;-)

Donos z dnia 02-03-2009, a dokładniej z godziny 07:59
Weekend za nami, a poniedziałek jak to poniedziałek - źle nie jest, ale już tak ładnie jak w niedzielę czy sobotę też nie, czyli aby do piątku... ;-)

Donos z dnia 01-03-2009, a dokładniej z godziny 20:11
Pierwszy dzień marca 2009 okazał się bardzo słoneczny i naprawdę ładny. Pogoda akurat na niedzielny spacer - można było przejść się po plaży, można było popatrzeć na ptaszki, można było podglądać pierwsze oznaki wiosny, można było skoczyć na ryby, a na koniec dnia mona się było leniwie zadumać i pokontemplować wieczorny widoczek. dyby ktoś miał ochotę na więcej fotografii z dziś, może je znaleźć w naszej najnowszej NiedzielnejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 01-03-2009, a dokładniej z godziny 08:15

Ogłoszenia parafialne:
Miło nam poinformować, że właśnie ruszyła sprzedaż skierowań w naszych ośrodkach na sezon letni 2009.
Serdecznie zapraszamy! Podobno lato w tym roku ma być niespotykanie upalne...

Donos z dnia 01-03-2009, a dokładniej z godziny 07:59
A marzec zaczął się bardzo słonecznie i rześko (na ranem -1C). Reszta niedzieli zapowiada się tez bardzo ładnie, czyli mamy idealne warunki na spacer - choćby nawet po mieście. A jeśli nawet i na to czasu brakuje, zapraszamy na wirtualny spacer jastarnickimi uliczkami w naszej najnowszej UlicznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 01-03-2009, a dokładniej z godziny 07:52
Szast-prast i luty za nami. Bywało fristajlowo, bywało filmowo, bywało zimowo, bywało drogowo i znów zimowo. Ale to już było i się skończyło, bo wczoraj słońce zachodziło i w końcu zaszło i zrobiła się noc i światem zaczął rządzić łysy, czyli zaczął się marzec.

Donos z dnia 01-03-2009, a dokładniej z godziny 07:38
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna