Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 29-06-2013, a dokładniej z godziny 07:04
Po ciepło-słoneczno-bezwietrznym piątku nastała nam bezchmurna sobota, która oprócz porannej rosy niesie obietnicę kolejnego słonecznie plażowego dnia.

Donos z dnia 28-06-2013, a dokładniej z godziny 08:34
Dzisiaj Polska znajduje się w pasie podwyższonego ciśnienia pomiędzy niżem PETAR a niżem znad Morza Czarnego. Na wschodzie oraz na południu zachmurzenie całkowite i opady deszczu oraz lokalnie burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie rano małe i umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające do umiarkowanego lokalnie do dużego, z popołudniowymi przelotnymi opadami deszczu wzdłuż zachodniej granicy. Temperatury wyrównane w okolicy +20C. Wiatr na zachodzie z kierunków południowych, a na wschodzie z kierunków północnych i północno-zachodnich, słaby. Ciśnienie będzie nadal powoli spadać.

Czerwiec powoli się kończy, a wraz z nim kończy się na Półwyspie spokój i cisza, a zaczynają się wakacje wraz z wszystkimi związanymi z nimi atrakcjami. Ale zanim tłumy przybędą na Półwysep dziś jeszcze możemy się cieszyć wyjątkowo słonecznym, ciepłym i niezwykle spokojnym porankiem, który zapowiada równie pogodny, ciepły i spokojny piątek. Z czasem niebo stanie się coraz bardziej "zamazgane" cirrusami, ale z pewnością będzie to dzień plażowy płynnie z czasem przechodzący w spacerowy.

W sobotę kolejny dzień bez wiatru, ale z dużą ilością słońca. Dopiero wieczorem zacznie się chmurzyć, a w nocy lub w niedzielny poranek może popadać. Potem przejaśnienia i rozpogodzenia, a wraz z nimi również zachodni wiatr o sile 4 Bf. Jeśli wszystko dobrze pójdzie mogą się nam zdarzyć w te niedzielę prawdziwe helskie hawaje, czyli słońce, wiatr i ciepła woda. W ten sposób w ten weekend każdy znajdzie coś dla siebie na naszym wąskim pasku piasku, bo dziś spacerujemy/rowerujemy, jutro plażujemy, potem w nocy podlewamy trawniki, a w niedzielę pływamy lub podziwiamy tych co pływają.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że kto wybiera się na Półwysep w pierwszej połowie lipca, może liczyć na autentycznie piękną, letnią aurę z dużą ilością słońca i temperaturami wyraźnie ponad +20C. Co będzie dalej jeszcze nie wiadomo, ale na razie nic nie wskazuje na jakieś późniejsze zmiany tego stanu rzeczy.

Donos z dnia 27-06-2013, a dokładniej z godziny 08:00
W naszym hellskim raju wszystko wróciło do normy, czyli kto rano wstał, ten jeszcze trochę popływał, a teraz może spokojnie iść na plażę, bo zapowiada się nam dzień słoneczny, ciepły i niemal bezwietrzny.

Donos z dnia 26-06-2013, a dokładniej z godziny 07:26
Dzisiejszy poranny widoczek zupełnie nie przypomina wczorajszego - jest pochmurno, dość wietrznie i pada kapuśniaczek. Na szczęście co miało spaść już chyba spadło. Przez ostatnie 12 godzin było to jakieś 10 litrów na 1 m2, co daje dla całego Półwyspu około 20 tysięcy ton wody z nieba. Jak to się w powietrzu utrzymało?! - oto jest pytanie! A w Gdańsku było to 30 litrów na 1 m2...
W każdym razie trawniki mamy już wystarczająco podlane, teraz czas na przejaśnienia i rozpogodzenia, które z czasem dziś się pojawią, a od jutra powrót słonecznej pogody, choć już nie tak upalnej. Zanim jednak zobaczymy słońce, poczujemy zachodnie wiatr o sile 4 Bf, który dziś powinien w końcu zadowolić wszelkiej maści surferów.

Donos z dnia 25-06-2013, a dokładniej z godziny 07:06
Wprawdzie poranny widoczek na to nie wskazuje, ale po południu zacznie solidnie padać deszcz, a dosłownie za chwilę zacznie się powoli chmurzyć. Opady nadciągają do nas od południa (chmury przemieszczają się zgodnie z wiatrem w środkowej troposferze na poziomie 500 hPa, czyli z grubsza na wysokości 5 km), ale przy ziemi wiatr będzie wiał z północy i stopniowo wzmagał się aż do siły 4 Bf.

Donos z dnia 24-06-2013, a dokładniej z godziny 07:12
Z taką ilością błękitu nieba za oknem nawet poniedziałek nam nie straszny, szczególnie jak się jest na wczasach. Jednak tym razem przysłowie " Jaki poniedziałek, taki cały tydzień" niestety nie znajdzie potwierdzenia - dziś nadal plażowo, bezchmurnie i bezwietrznie, ale jutro niestety spodziewamy się deszczu cały dzień. Na szczęście w środę powolutku powinno się rozpogadzać, a od czwartku wróci pogoda plażowa. Z takiego obrotu sprawy mogą się cieszyć półwyspowe trawniki, które są suche jak pieprz oraz miłośnicy wiatru - jutro i pojutrze w końcu im zawieje.

Donos z dnia 23-06-2013, a dokładniej z godziny 08:04
Dzisiaj w Jastarni bez zmian, czyli było i jest słonecznie, upalnie, bezwietrznie i plażowo. Jedyna różnica jest taka, że dziś będzie jeszcze cieplej, a z czasem również duszniej i parniej, co oznacza, że wieczorem możliwa jest burza.

Donos z dnia 22-06-2013, a dokładniej z godziny 13:11
A na plaży wielu się smaży...

Donos z dnia 22-06-2013, a dokładniej z godziny 09:32
Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to spieszymy je rozwiać: otóż dziś dosłownie bezwietrzny żar się z nieba leje i pomimo wczesnej pory na plaży już ciało przy ciele brązowieje.

Donos z dnia 21-06-2013, a dokładniej z godziny 11:03
Dziś na trasę z Gdyni do Helu wyruszyły pierwsze pociągi PKP po zimowej przerwie związanej z rewitalizacją linii kolejowej Reda-Hel. Połączenie będzie otwarte przez cały sezon, a potem znów wróci autobusowa komunikacja zastępcza, bo zakończenie wszystkich prac nastąpi w styczniu 2014 roku. Wtedy czas przejazdu skróci się nawet o pół godziny i czas przejazdu z Gdyni do Jastarni wyniesie około 60 minut, czyli tyle samo co tramwajem wodnym, który ruszy 29 czerwca.

Donos z dnia 21-06-2013, a dokładniej z godziny 08:14
Kolejny raz nasz piękny kraj będzie areną starcia niżu NORBERT znad Niemiec z wyżem VELVET znad Rosji. Najpierw te dwa układy kręcąc się niczym wielkie tryby zassą nad Polskę upalne, zwrotnikowe powietrze z południa, które niemal usmaży nas na skwarki, a potem dla ochłody przejdzie nad nami front chłodny - niezwykle gorące powietrze zwrotnikowe zostanie wyparte przez chłodniejsze i wilgotne powietrze polarne morskie.

W ciągu dnia strefa z opadami przelotnymi deszczu i licznymi burzami przemieszczać się będzie na wschód. Lokalnie opady mogą być bardzo intensywne. Wieczorem po przejściu frontu znów się rozpogodzi, ale już bez upału. Temperatury niemal w całym kraju powyżej +30C. Wiatr południowo-wschodni, na zachodzie kraju i następnie w centrum skręcający na południowo-zachodni, słaby do umiarkowanego. W czasie burz dość silny i porywisty. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Wczoraj temperatura powietrza osiągnęła w Jastarni +30,5 C i z pewnością był to najcieplejszy dzień w tym roku. Dziś jest szansa na pobicie tego rekordu. Ludzie już narzekają na upał i jedyna ochłodą jest myśl o tym, że w centrach dużych miast musi o wiele bardziej upalnie. Na szczęście (lub jak kto woli nieszczęście) dziś wieczorem będziemy mieć ten problem z głowy, bo po przejściu burzy zrobi się wyraźnie chłodniej, a powietrze nie będzie już takie duszne. Zaiste żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych zmianach pogody.

Sobota minie nam na leniwym plażowaniu, a w niedzielę też będzie można nabrać morskiej opalenizny, choć po południu zacznie się chmurzyć, a wieczorem może popadać.
Miłosnicy wiatru posiadający duże żagle lub kajty maja szansę na kilka ślizgów tylko dzisiaj. Więcej wiatru dopiero w okolicach wtorku.

To ostatni weekend przed wakacjami, więc powstaje pytanie jakie te wakacje będą? Jak zwykle dokładną odpowiedź poznamy dopiero we wrześniu, choć patrząc na prognozy długoterminowe wydaje się, że naprawdę nie będzie źle. Pożyjemy, zobaczymy. Tak czy inaczej wraz z rozpoczęciem szkolnych wakacji kończy się nam majowo-czerwcowa sielanka, a zaczyna 2-miesięczna jazda bez trzymanki po 25 godzin na dobę przez 8 dni w tygodniu. To naprawdę ciężki okres dla każdego, kto wtedy pracuje na Półwyspie, bez względu na to czy jest hotelarzem, gastronomem, sprzedawcą pamiątek, policjantem, kominiarzem czy księdzem. Okres jest ciężki, ale taki być musi, skoro w tym czasie zarobione pieniądze muszą starczyć na pozostałe 10 miesięcy. Bywa więc bardzo gorąco (dosłownie i w przenośni). Nie bez przyczyny wielu ludzi w tym okresie dodaje do nazwy HEL jeszcze jedną literę "L" na końcu...

Donos z dnia 20-06-2013, a dokładniej z godziny 19:34
Powietrze +30,5C, woda płaska jak stół i +21C oraz wiatr SE 3 Bf - jeśli gdzieś istnieje raj kajciarzy, to jest podobny do tego co dziś dzieje się w Jastarni.

Donos z dnia 20-06-2013, a dokładniej z godziny 17:19
Godzina 17:05 dnia 20 czerwca 2013 - temperatura powietrza przekroczyła w Jastarni okrągłe +30C. To na Półwyspie Helskim nieczęste zjawisko. Nie zazdrościmy mieszkańcom dużych miast, gdzie jest o wiele cieplej....

Donos z dnia 20-06-2013, a dokładniej z godziny 09:55
Pewna dobrze nam znana Pani SROKA twierdzi, że dziś będzie wyjątkowo upalnie (po południu miejscami nawet do +30C), wyjątkowo duszno i ogólnie leniwo. Jutro też tak samo.

Donos z dnia 19-06-2013, a dokładniej z godziny 07:53
Słonecznie-bezchmurny i bezwietrznie-gorący wtorek już za nami, a przed nami słonecznie-bezchmurna i bezwietrznie-upalna środa. Innego wyjścia nie ma, trzeba iść na plażę. A woda juz po obu stronach Półwyspu nadaje się do kąpania.

Donos z dnia 18-06-2013, a dokładniej z godziny 22:22
Wieczór wieczorem, ale niektórzy ciągle w robocie. No ale kto czeka, ten się w końcu doczeka.

Donos z dnia 18-06-2013, a dokładniej z godziny 11:15
Poniedziałek za nami, ale wtorek nie chce być gorszy - jest bezchmurnie, słonecznie, bezwietrznie i gorąco. Nie ma wyjścia, dziś jedyny kierunek, to pusta i spokojna jeszcze jastarnicka plaża.

Donos z dnia 17-06-2013, a dokładniej z godziny 20:56
Ładny poniedziałek ładnie się nam kończy.

Donos z dnia 17-06-2013, a dokładniej z godziny 09:08
Kto dziś rano wstał, ten popływał, ale że wiatr cichnie, to kto nie wstał, ten pewnie pójdzie na plażę, bo słońca dziś nie powinno zabraknąć. A jaki poniedziałek, taki i cały tydzień.

Donos z dnia 16-06-2013, a dokładniej z godziny 21:23
A wieczorne nadal dobrze.

Donos z dnia 16-06-2013, a dokładniej z godziny 09:28
Jeśli zaś chodzi o poranne widoczki, to tez nie jest najgorzej.

Donos z dnia 16-06-2013, a dokładniej z godziny 07:50
W nocy trochę popadało i powiało, ale nad ranem się rozpogodziło i uspokoiło, czyli przed nami kolejny dzień plażowy. Jedni się cieszą, inni nie za bardzo, ale najważniejsze, że ładnie jest.

Donos z dnia 15-06-2013, a dokładniej z godziny 21:21
Po ładnym dniu należy się też ładny wieczorny widoczek.

Donos z dnia 15-06-2013, a dokładniej z godziny 15:03
Słonko równo grzeje, kwiatki sobie kwitną i jakby było tego mało, to na plaży marzy się niektórym jeszcze trochę wiatru.

Donos z dnia 15-06-2013, a dokładniej z godziny 07:36
Piątek był dla surferów, a słonecznie bezwietrzna sobota najwyraźniej będzie dla plażowiczów.

Donos z dnia 14-06-2013, a dokładniej z godziny 21:02
To był udany dzień. Nawet bardzo. Najpierw poranna sesja, potem popołudniowa, a na koniec ładny widoczek. Czegóż chcieć więcej...?

Donos z dnia 14-06-2013, a dokładniej z godziny 16:59
Nie dość że wieje, to jeszcze czasami świeci. Super!

Donos z dnia 14-06-2013, a dokładniej z godziny 08:59
Zgodnie z porannym scenariuszem właśnie odkręciło na czysty zachód i trzyma dobre 4 Bf. Niestety na horyzoncie są również ciemne chmury, czyli bez deszczu chyba się jednak nie obejdzie.

Donos z dnia 14-06-2013, a dokładniej z godziny 07:38
Dzisiaj pogodnym rozgrywającym w Polsce będzie front chłodny związany z niżem JORN znad Skandynawii, który podzieli kraj na gorący i pogodny wschód oraz chłodny i pochmurny zachód.
W ciągu dnia strefa zachmurzenia frontowego ze słabnącymi opadami przelotnymi występować będzie na północy, północnym-wschodzie i częściowo w centrum. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane.
Temperatury od +16C na północnym zachodzie do +29C na południowym-wschodzie. Wiatr zachodni słaby i umiarkowany.
Ciśnienie będzie spadać na wschodzie, a rosnąć na zachodzie.

Po naprawdę pięknym tygodniu nadszedł najpierw ciepły, ale pochmurny i tylko nieco wietrzny czwartek. Było bardzo ciepło, coś tam wiało, czyli było miło. Teraz mamy już piątek, który zaczął się od całkiem sporej odrobiny (4-5 Bf) południowego wiatru, która pozwoliła rannym ptaszkom podziwiać wschód słońca ze środka Zatoki Puckiej, gdzie pojawiło się również parę zupełnie przyzwoitych fal.

Oczywiście rewelacji na naszym waveowym zakątku dziś nie było, ale jak to mówią: "Nawet mała fala z rana jest lepsza niż śmietana". Teraz zaś wiatr odkręca na zachodni i obiecuje utrzymać 4 Bf aż do samego wieczora, czyli wind- i kitesurferzy powinni być zadowoleni, nawet jeśli spadnie kilka kropel deszczu.
W sobotę powinno być o wiele pogodniej i cieplej, czyli po prostu plażowo, a w niedzielę miłośnicy wietrznych sportów wodnych znów dostaną swoje zachodnie 4 Bf, na które tak długo czekali.

Poza tym na Półwyspie bez zmian, czyli mamy nadal spokój i ciszę. To przedostatni taki weekend w Jastarni. Później zaczną się wakacje szkolne i tak zwany "sezon", czyli jak to się mówi: ostra jazda po bandzie bez trzymanki. Ale to dopiero za 2 tygodnie. Póki co mamy ciszę, słońce, wiatr i żadnych korków czy tłumów - po prostu raj!

Donos z dnia 13-06-2013, a dokładniej z godziny 15:54
Słońca brak, ale ciepły, południowy wiatr daje szansę i na naukę, i na troszkę więcej, i na trochę szybciej też.

Donos z dnia 13-06-2013, a dokładniej z godziny 15:01
Wiatru nadal mało, ale kajciarze zaczęli prowadzać się parami, czyli jest już niemal w miarę dobrze.

Donos z dnia 13-06-2013, a dokładniej z godziny 11:10
Wiatr niby coś tam wieje, ale na razie tylko na duże kajty.

Donos z dnia 13-06-2013, a dokładniej z godziny 08:27
Po niezwykle słonecznej środzie nastał nam nieco zamglony czwartek. Wiatr delikatnie wieje z południa niosąc przyjemne ciepełko, które dziś dojdzie do +25C. Woda na płytkich obszarach Zatoki Puckiej miejscami w dzień przekracza już +20C, czyli warunki do sportów wodnych wspaniałe, tyle, że dziś wiatr będzie wiał chyba za delikatnie dla windsurferów i chyba mu tak zostanie. Dopiero jutro nad ranem powinno coś drgnąć, a po południu i zmianie kierunku na zachodni też chyba da się złapać kilka ślizgów. Mamy przynajmniej taka nadzieję.

Donos z dnia 12-06-2013, a dokładniej z godziny 00:07
Zdecydowanie miniony dzień wart jest, aby ochronić go od zapomnienia.

Donos z dnia 11-06-2013, a dokładniej z godziny 23:22
Jeśli chodzi o wieczorne widoczki z naszego okienka to chyba nadal trzymamy poziom.

Donos z dnia 11-06-2013, a dokładniej z godziny 12:45
Ostatnio wilgoć na Półwyspie Helskim znamy tylko pod postacią porannej rosy, bo w dzień słońce nam świeci niemal nieprzerwanie. Jednak ten stan może się zmienić, bo atmosferyczna energia potencjalna dostępna konwekcyjnie (ang. Convective Available Potential Energy, w skrócie CAPE), która w meteorologii opisuje ilość energii potencjalnej elementu masy atmosfery uzyskanej podczas pionowego ruchu w atmosferze, ciągle nam rośnie, czyli powstają silne prądy wznoszące, co prowadzi do występowania chmur z rodziny Cumulus, później Cumulonimbus, a na koniec burz.

Na szczęście ma to miejsce zdecydowanie bardziej nad stałym lądem niż nad Półwyspem, o czym można się przekonać patrząc z Jastarni w kierunku Gdyni, a potem wzdłuż Półwyspu. Po prostu nasz wąski pasek piasku jest za wąski, żeby wywołać konwekcję zdolną do wytworzenia chmury, czyli jeśli burza, to tylko importowana z Trójmiasta.

Donos z dnia 11-06-2013, a dokładniej z godziny 07:02
Nihil novi sub Sole - Nic nowego pod słońcem w Jastarni, czyli bez zmian - wieczorem słońce wzięło i sobie zaszło, a potem ni z tego ni z owego wzeszło i powitał nas kolejny bezwietrznie słoneczny półwyspowy poranek zapowiadający kolejny bezwietrznie słoneczny dzień na naszym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim.

Donos z dnia 10-06-2013, a dokładniej z godziny 07:49
Jeśli z rana za oknem jest taki widoczek, to można się nawet pokusić o polubienie poniedziałków. Tym bardziej, że najbliższe dni będą równie słoneczne i bezwietrzne, a w dodatku coraz cieplejsze. Raj plażowicza. Natomiast zwolennicy wiatru muszą poczekać co najmniej do piątku - wtedy być może coś drgnie.

Donos z dnia 09-06-2013, a dokładniej z godziny 17:00
Eh, niedziela... po prostu słońce na bezchmurnym błękicie nieba i słodkie lenistwo...

Donos z dnia 08-06-2013, a dokładniej z godziny 22:49
Jeśli chodzi o wieczorne widoczki, to ciągle jest zupełnie przyzwoicie.

Donos z dnia 08-06-2013, a dokładniej z godziny 07:31
Najpierw poranna rosa, a później ani jednej chmurki na błękitnym niebie i ani jednej zmarszczki na wodzie oznacza, że dziś czeka nas typowy czerwcowy dzień plażowy.

Donos z dnia 07-06-2013, a dokładniej z godziny 07:51
Polska znajduje się pomiędzy niżem znad Rumunii a wyżem THERESE znad Wielkiej Brytanii. W całym kraju zachmurzenie umiarkowane do dużego z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami, zwłaszcza po południu. Tylko na Wybrzeżu zachmurzenie małe i bez deszczu, ale tam najchłodniej. Temperatury od +18C na samym morzem do +28C na wschodzie. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby, w czasie burz może być silny i porywisty. Ciśnienie będzie spadać.

Jeśli rano za oknem mamy taki widok, to jedno jest jasne: ten czerwcowy piątek będzie słoneczny, bezchmurny, ciepły i po prostu ładny. Bo tak właśnie w czerwcu od lat na Półwyspie bywa i w tym roku najprawdopodobniej też będzie. Zresztą właśnie czerwiec obok września jest powszechnie uznawany za najpiękniejszy czas na naszym wąskim pasku piasku.

Jaki dokładnie będzie czerwiec w tym roku oczywiście na 100% nie wiadomo, ale za to ten weekend z pewnością nie zawiedzie - będzie słonecznie, ciepło i plażowo. Wiatr tylko dziś będzie nieco przeszkadzał, ale od czego są parawany. W niedzielę do południa może pojawić się kilka chmurek, ale raczej niegroźnych. Miłośnicy sportów wiatrowych mogą być lekko zawiedzeni, ale w zamian będą mogli zdobyć prawdziwie morska opaleniznę, a to się później przydaje.

Być może mieszkańcom południowej Polski trudno w to uwierzyć, ale na naszym wąskim pasku piasku naprawdę ostatnio prawie nie padało, nie było więc źle, a będzie jeszcze lepiej, bo w nadchodzącym tygodniu słońca nie powinno zabraknąć, co na pewno zwiększy poziom nasycenia wczasowiczem każdego półwyspowego metra kwadratowego, który już teraz (a mamy przecież dopiero czerwiec) jest stosunkowo wysoki, choć jeszcze nie ma tradycyjnych lipcowo/sierpniowych korków i innych tego typu atrakcji.

Niestety właśnie te nieszczęsne korki to taka u nas letnia tradycja i to już od niemal 2.500 lat, bowiem badania archeologiczne potwierdzają istnienie w IV w. p.n.e. osady około 1 km na południowy wschód od dzisiejszej Jastarni. Wprawdzie nie potwierdzono istnienia w tym czasie kwater do wynajęcia, ale kto wie, może już wtedy jeździło się na wczasy do łowców fok, bo właśnie w polowaniach na foki specjalizowali się wtedy przyszli półwyspowi Kaszubi.

Donos z dnia 05-06-2013, a dokładniej z godziny 06:21
Słowo się rzekło, kobyłka u płota, czyli zgodnie z wczorajsza zapowiedzią znów mamy słońce i błękit nieba, a przecież oprócz błękitnego nieba nic nam więcej nie potrzeba...

Donos z dnia 04-06-2013, a dokładniej z godziny 06:52
Żeby nam cała Polska nie zazdrościła ładnej pogody, to dziś przynajmniej do południa będzie pochmurno, mglisto i wilgotno. Po południu zacznie sie rozpogadzać, a jutro znów powinno wrócić słońce.

Donos z dnia 03-06-2013, a dokładniej z godziny 17:40
Słonko świeci, a wiatr wieje - jest po prostu pięknie!

Donos z dnia 03-06-2013, a dokładniej z godziny 09:27
I znów, jak to po weekendzie w maju/czerwcu bywa, niemal wszyscy z Półwyspu wyjechali i tylko słońce zostało. I tak będzie przez cały tydzień. Dużo słońca, choć chmury, a czasem burze też są możliwe. Temperatura powietrza w dzień w okolicach +20C, w nocy +15C. Woda w Zatoce na poziomie +16C, w morzu parę stopni mniej. Mało wiatru, a jeśli już to z północy. Poza tym nadal jeszcze spokojnie i pusto.

Donos z dnia 02-06-2013, a dokładniej z godziny 21:13
Kolejny dzień i weekend za nami. Wieczór niby taki jak zawsze, ale jednak jakby nieco inny, ale równie piękny.

Donos z dnia 02-06-2013, a dokładniej z godziny 08:41
Pierwszy dzień czerwca 2013 zakończył się efektownym lizakiem, a drugi zaczyna się bardzo spokojnym, ciepłym, lekko zamglonym i niemal bezwietrznym porankiem. Reszta dnia będzie podobna. Wieczorem możliwą burza lub przelotny deszcz.

Donos z dnia 01-06-2013, a dokładniej z godziny 07:37
Skoro wczoraj skończył się maj, to oznacza, że dziś jest pierwszy dzień czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka.
W Polsce obchodzimy to święto od roku 1952, a jego inicjatorem była organizacja zwana „The International Union for Protection of Childhood”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Tak czy inaczej to doskonała okazją by złożyć wszystkim dzieciom w wieku od 0 do 200 lat życzenia spełnienia wszystkich marzeń, a najbardziej tych pogodnych!

Donos z dnia 01-06-2013, a dokładniej z godziny 07:29
Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale maj 2013 już za nami. To był bardzo udany miesiąc od samego początku, a potem było już tylko lepiej i jeszcze piękniej. I tak właśnie jakoś to bardzo szybko nam zleciało, że nawet za bardzo w niebo nie było się jak i kiedy pogapić. No, ale to już za nami. Gdyby ktoś miał ochotę na więcej szczegółów z mijającego miesiąca, znajdzie je na majowej stronie.

Donos z dnia 01-06-2013, a dokładniej z godziny 07:22
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna