Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 30-08-2013, a dokładniej z godziny 07:26
Dzisiaj Polska będzie pod wpływem klina wyżu GERLINDE znad Atlantyku. Jedynie południowy-wschód będzie na skraju niżu ELIZA znad wschodniej Ukrainy, a na północy zaznaczy swa obecność niż KASIMIR znad południowej Skandynawii.
Dziś w kraju przeważnie zachmurzenie małe do umiarkowanego. Dopiero po południu wzrost zachmurzenia do dużego z opadami przelotnymi deszczu.
Temperatury wyrównane w przedziale +21/+24C. Wiatr na wschodzie północno-zachodni, na zachodzie południowo-zachodni, słaby, w ciągu dnia okresowo umiarkowany. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Szast-prast i nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo jak, ale sierpień 2013, a wraz z nim całe wakacje, już za nami. Jedni idą do szkoły, drudzy do pracy, a jeszcze inni na urlop. Jednak każdy z pewnością wystawi temu sierpniowi laurkę, bo naprawdę był wspaniały. Zaczął się od upałów i harcy z meduzą, by płynnie przejść w iście hawajskie klimaty. Potem powiało nieco mocniej, a jeszcze później trochę słabiej, czyli było po prostu cudownie.

Dzisiaj już tak cudownie nie jest, a jutro będzie jeszcze mniej. Dziś bowiem nadal będzie ciepło, bezwietrznie i dość słonecznie, ale jutro niestety popada, choć raczej słabo i przelotnie. W niedzielę na szczęście padać już nie powinno. Z tego weekendu zadowoleni będą przede wszystkim miłośnicy wiatru, bo w sobotę powieje z zachodu troszkę, a w niedzielę naprawdę konkretnie. Do tego odrobina słońca i jeszcze ciepła woda, i kolejny raz będą chyba hellskie hawaje.
W poniedziałek wiatr zacznie cichnąć, a od wtorku znów poprawa pogody, czyli wróci słońce, a zniknie wiatr.

Jednak tym, co wyróżnia najbardziej ten weekend na Półwyspie od innych, będzie WIELKA EWAKUACJA z WAKACJI P.T. Wczasowiczów, którzy w niedzielę po południu podejmą ostatnią, heroiczną próbę zakorkowania naszej półwyspowej drogi. To bardzo ciekawy okres - ten kto przespaceruje się w poniedziałek po ulicach Jastarni, może dostać szoku poznawczego, gdyż nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że jeszcze w sobotę pełną piersią tętniące życiem miasto, w poniedziałek zacznie się zmieniać w oazę spokoju i takie właśnie pozostanie przez najbliższe 9 miesięcy.

Wrzesień zresztą tradycyjnie rozpoczyna trwający do połowy października najpiękniejszy i najwspanialszy czas na Półwyspie Helskim. Po pierwsze w kieszeni tubylców radośnie brzęka sezonowy utarg, po drugie woda ma około +19C, po trzecie wczasowicze w znakomitej większości wyjechali i prawie nic od stałych mieszkańców wąskiego paska piasku już nie chcą, a po czwarte we wrześniu od lat zdarza się dużo słońca i parę dni naprawdę konkretnego wiatru. Będzie więc słońce, będzie wiatr i nie będzie tłoku, czyli bez żadnych przeszkód będzie można cieszyć się urokami naszego helskiego raju (i to już bez drugiego L, w słowie HEL).

Donos z dnia 29-08-2013, a dokładniej z godziny 06:37
Matematyka nie kłamie. Równanie znów jest takie samo:
[Poranna rosa] + [Kompletny spokój] = [Cudowny dzień]

Donos z dnia 28-08-2013, a dokładniej z godziny 12:20
I ni stąd, ni zowąd zrobiło nam się wręcz upalnie, tak że nic innego jak brodzić w wodzie i meduzy podglądać, bo niektóre z nich naprawdę robią wrażenie, o czym również można się przekonać oglądając krótki MeduzowyFilmik. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 28-08-2013, a dokładniej z godziny 06:40
I znów: Poranna rosa + Kompletny spokój = Cudowny dzień

Donos z dnia 27-08-2013, a dokładniej z godziny 18:05
Bardzo spokojnie, ale ciągle jeszcze bardzo słonecznie i bardzo miło mija nam czas w Jastarni...

Donos z dnia 27-08-2013, a dokładniej z godziny 06:26
Zgodnie ze scenariuszem ostatnio każdy dzień będzie niemal kopią drugiego. Tak będzie i dziś: Słońce włsnie wstało i ten lekko pochmurny poranek z biegiem dnia zmieni się w słoneczny dzień z temperaturą lekko ponad +20C. Słaby wiatr z ćwiartki północno-wschodniej po południu będzie wzmagał się do umiarkowanego. Wieczorem znów chłodniej, ale bardzo pięknie. I tak dzień w dzień aż do końca wakacji.

Donos z dnia 26-08-2013, a dokładniej z godziny 19:43
Nihil novi sub Sole, czyli nadal jest cudownie.

Donos z dnia 26-08-2013, a dokładniej z godziny 08:59
Ostatni poniedziałek sierpnia 2013 przynosi nam taki widok i taką prognozę na resztę tygodnia, czyli jaki poniedziałek, taki cały tydzień. Będzie nadal ciepło, słonecznie, plażowo i jeszcze wakacyjnie, a już nie tak tłoczno i drogo, czyli będzie po prostu cudownie!

Donos z dnia 25-08-2013, a dokładniej z godziny 20:02
Było ładnie, jest pięknie, będzie cudownie!

Donos z dnia 25-08-2013, a dokładniej z godziny 07:19
Wczoraj było ładnie, ale dzisiaj na pewno będzie przynajmniej tak samo, jak nie lepiej.-

Donos z dnia 24-08-2013, a dokładniej z godziny 20:06
Ta sobota w Jastarni po prostu cudowna była - było słonecznie, ale bez męczącego upału. Było plażowo, ale już bez tłoku. No i po prostu było ślicznie. Ale najlepsze jest to, że tak ma być do końca sierpnia, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej CudownejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 23-08-2013, a dokładniej z godziny 07:31
Dzisiaj i przez najbliższe dni pogodę w Polsce będzie kształtował pogodny wyż skandynawski ELIZA. Na większości terytorium naszego pięknego kraju dziś będzie pogodnie, tylko na północnym wschodzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatury od +18C na Podlasiu i Pomorzu do +23C na pozostałym obszarze. Wiatr od północno-zachodniego na wschodzie do północno-wschodniego na zachodzie, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie wysokie, stałe.

Z mijającego tygodnia jedynie niektóre wieczory nadają się do wspomnienia, a resztę możemy pominąć milczeniem - nie było źle, ale rewelacyjnie też nie.
Ale za to dziś mając rano taki widoczek za oknem i takie prognozy na stronie, można być pewnym, że w ten weekend, a nawet o wiele dłużej słońca nam na Półwyspie nie zabraknie.

Każdy dzień będzie niemal kopią drugiego. Chłodne i lekko pochmurne lub zamglone poranki z biegiem dnia zmienią się w słoneczne i ciepłe dni z temperaturą lekko ponad +20C. Słaby wiatr z ćwiartki północno-wschodniej po południu będzie wzmagał się do umiarkowanego. Wieczorem znów chłodniej, ale bardzo pięknie. I tak dzień w dzień aż chyba do końca wakacji.

To już przedostatni weekend tych wakacji, więc powoli zauważa się na Półwyspie spadek stężenia wczasowiczów na metr kwadratowy, ale nadal jest ich wystarczająco dużo, by z łatwością stworzyli w niedzielę po południu korek na drodze wyjazdowej z naszego wąskiego paska piasku. Za tydzień zostanie podjęta ostatnia w tym sezonie próba zakorkowania Półwyspu i... ten naprawdę bardzo ładny sezon nam z grubsza minie.

Donos z dnia 21-08-2013, a dokładniej z godziny 19:57
Po drugiej stronie globu w dalekiej Tasmanii szaleje sztorm, a u nas nadal lato, choć już nie tak upalne. Wczoraj z całego dnia na wspomnienie zasługuje jedynie wieczór, a dziś o wiele pogodniej, ale również właśnie zachód słońca znów wydaje się najbardziej wart ocalenia od zapomnienia. Jutro nadal pogoda w kratkę i dopiero w weekend wrócimy do typowej pogody plażowej.

Donos z dnia 19-08-2013, a dokładniej z godziny 07:23
W naszym klimacie po dusznych upałach najczęściej przychodzi wilgotne ochłodzenie. I tak będzie tym razem - po weekendowym prażeniu w wysokiej temperaturze czekają nas dwa chłodniejsze i deszczowe dni. Dziś sporo chmur i mozliwe przelotne deszcze, jutro zaś popada solidniej. Ale nie ma tego pochmurnego, co by na słonecznie nie wyszło. Od środy wraca słońce i wyżowa aura, która powinna wytrwać z nami niemal do końca miesiąca. Będzie naprawdę miło, bo temperatura w przedziale komfortu termicznego i juz nie tak zatłoczony Półwysep dadzą naprawdę przyjemną mieszankę.

Donos z dnia 18-08-2013, a dokładniej z godziny 16:58
Jedni prażą się na plaży, inni pocą się na rowerze, a jeszcze inni pieką się w korku od Chałup do Gdyni i tak właśnie nam mija ta upalna niedziela.

Donos z dnia 17-08-2013, a dokładniej z godziny 15:23
Dzień jak co dzień, czyli na plaży żar się z nieba leje, ciało przy ciele mahonieje, piękne dziewczyny puszczają latawce, czyli jest miło i ślicznie. Jutro będzie tak samo, tylko bardziej upalnie, czyli sierpień jednak pozazdrościł słonecznemu lipcowi.

Donos z dnia 17-08-2013, a dokładniej z godziny 07:27
Oprócz błękitu nieba, odrobiny wiatru i wysokiej temperatury nic nam więcej nie potrzeba. A wszystko to dostarcza nam ta sobota. Jest pięknie!

Donos z dnia 16-08-2013, a dokładniej z godziny 15:13
Kolejny dzień mamy na plaży już tylko miejsca stojące i piękne kapelusze, zaś na wodzie również tłok, ale wygrywa tylko jeden, czyli Maks Żakowski.

Donos z dnia 16-08-2013, a dokładniej z godziny 08:02
Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu HELMUT znad Białorusi.
Niemal w całym kraju dziś zachmurzenie małe do umiarkowanego.
Temperatury od +21C nad samym morzem do +25C na południu.
Wiatr południowy, południowo-wschodni, słaby.
Ciśnienie na zachodzie będzie powoli spadać.

Mijający tydzień stał pod znakiem wiatru: zaczęło się słonecznie i wietrznie, później było już tylko bardzo wietrznie, a na koniec znów słonecznie i wietrznie z naciskiem na słonecznie, bowiem właśnie wczoraj zaczęły się Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu, a znając złośliwość Pani Natury, można śmiało postawić tezę, że takie zawody, to najlepsza gwarancja bezwietrznie słonecznego weekendu.
I wszystko wskazuje, że tak właśnie będzie.

Piątek zaczyna się tradycyjną poranną rosą i zupełnie bezchmurnym niebem oraz szybko rosnącą temperaturą. Kto chce zobaczyć piękną pustą plażę, ma jeszcze na to około godziny - później będą tam już tylko miejsca stojące. Tak samo będzie w sobotę i niedzielę, tylko parę stopni goręcej. Właściwie o każdym dniu tego weekendu będzie można powiedzieć: żar się z nieba leje, ciało przy ciele na plaży hebanieje.

Miłośnicy wiatru mogą upatrywać swojej szansy w sobotni poranek, kiedy to południowy wiatr powinien osiągnąć siłę 4 Bf. Niestety południowe wiatry są bardzo kapryśnie, więc ta prognoza może się nie sprawdzić, tym bardziej że generalnie i zgrubnie rzecz ujmując do końca sierpnia spodziewamy się pogody raczej słonecznej niż wietrznej.

Donos z dnia 15-08-2013, a dokładniej z godziny 20:52
W dniu 15 sierpnia 2013 w Jastarni rozpoczął się finał ogólnopolskich zawodów Ford Kite Cup 2013 połączony z Mistrzostwami Polski w Kitesurfingu. Pogoda dopisała, czujni obserwatorzy też, a prym wiedli:
szybki jak wiatr Maks Żakowski oraz poważnie kontuzjowany Błażej Ożóg i otoczony fankami Tomasz Janiak.
Nad wszystkim czuwali ratownicy oraz fotoreporterzy, czyli było nie tylko miło, ale i bezpiecznie, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej KitesurfingowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 15-08-2013, a dokładniej z godziny 16:57
Pojawiło się słońce i w ciągu kilkudziesięciu minut chyba cała Jastarnia wyległa na plażę.

Donos z dnia 15-08-2013, a dokładniej z godziny 07:42
Po bardzo wietrznej, ale czasem i słonecznej środzie pozostały juz wylko wspomnienia, a czwartek wita nas piękną tęczą, która podobno jest symbolem nadziei. I my właśnie mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że dziś z biegiem dnia wiatru będzie coraz mniej, a słońca i stopni Celsjusza coraz więcej, tak by od jutra żagle, deski i latawce móc zamienić na parawany, koce, kremy i inne akcesoria plażowicza.

Donos z dnia 14-08-2013, a dokładniej z godziny 16:23
Ta środa bardzo zmienną była - raz było słonecznie, raz pochmurno, a zaraz potem znów słonecznie, by znów było pochmurno, a nawet deszczowo, ale za to cały czas było bardzo, ale to bardzo wietrznie, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej WietrznejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 14-08-2013, a dokładniej z godziny 09:48
Na rozbudzenie zamiast porannej kawy zdecydowanie lepszy jest słoneczny poranek na wodzie i w pełnym ślizgu. Polecam!

Donos z dnia 14-08-2013, a dokładniej z godziny 07:08
Środa wita nas słońcem i wiatrem 5-6 Bf z porywami do 7 Bf. Nic dziwnego, że już od godziny 5 rano na wodzie widać pierwszych surferów. Z biegiem dnia wiatr może się jeszcze trochę wzmóc i przybędzie chmur, a nawet może popadać, ale nie zmienia to faktu, że ten dzień należał będzie do wielbicieli silnego wiatru.

Donos z dnia 13-08-2013, a dokładniej z godziny 19:45
Słonko zaświeciło, więc na wodę się wzięło i wbiło, to w te, to w tamte popływało, deskę się zacięło, w powietrze się wzbiło, a nawet wzleciało i po chwili na łeb niemal zleciało, czy tam inne cztery litery.
Tak to właśnie było, ale się już skończyło.
Jutro czeka nas powtórka z rozrywki, tyle że z konkretnym wiatrem.

Donos z dnia 13-08-2013, a dokładniej z godziny 17:41
Słowo się rzekło, kobyłka u płota, a raczej słońce na niebie, a wiatr w żaglach (latawcach).

Donos z dnia 13-08-2013, a dokładniej z godziny 06:59
Wtorek aż do późnego popołudnia nie ma dla nas niczego ciekawego - będzie pochmurno, wilgotno i stosunkowo chłodno. Typowa pogoda barowa. Półwyspowe bary, puby i restauracje już się cieszą. Dopiero w okolicach godziny 17 rozpogodzi się i rozwieje, czyli znów będziemy mogli podziwiać naszych wietrzno-wodnych bohaterów.
A jutro znów trochę deszczu i trochę słońca, i całe mnóstwo wiatru.

Donos z dnia 12-08-2013, a dokładniej z godziny 13:13
Co tu dużo pisać - ten poniedziałek spisał się na medal! Kolejny raz wszyscy mieli uśmiech jak banan od ucha do ucha i dosłownie aż podskakiwali pod niebiosa z tej radości. Zresztą po prostu inaczej być nie ma prawa na naszym cudownym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej WietrznieSłoneczneFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 12-08-2013, a dokładniej z godziny 07:24
Poniedziałek wita nas słonecznie, bezchmurnie i wietrznie. Plażowicze muszą użyć parawanów i/lub okopać się w grajdołach, ale morska opalenizna gwarantowana. Reszta bierze żagle i kajty, i rusza na wodę. Słońca i wiatru starczy dziś niemal na cały dzień, bo dopiero po południu zacznie się chmurzyć, a wiatr cichnąć. A zatem na stanowiska bojowe, bo jutro już tak pięknie nie będzie.

Donos z dnia 11-08-2013, a dokładniej z godziny 19:30
Doprawdy ta niedziela zmienną była. Do południa było dużo słońca i
trochę wiatru. Potem chmur zaczęło się robić więcej, a wiatr urósł do 6 Bf.
Następnie spadł deszcz, pojawiła się tęcza (tym razem naprawdę pełna) i po chwili znów wróciło słońce oraz wiatr.
Jednym słowem pięknie było, ale się właśnie niemal skończyło.
Jutro podobno powtórka z rozrywki.

Donos z dnia 11-08-2013, a dokładniej z godziny 11:08
Jest dobrze, a ma być lepiej...

Donos z dnia 11-08-2013, a dokładniej z godziny 07:51
Niedziela zaczyna się naprawdę obiecująco. Jak tak dalej pójdzie, to i ci na plaży, i ci na wodzie będą mieli uśmiech od ucha do ucha.

Donos z dnia 10-08-2013, a dokładniej z godziny 20:27
Z tej soboty najlepsze było popołudnie, a z popołudnia najładniejszy wieczór. Jutro ma być i cieplej, i słoneczniej, i wietrzniej.

Donos z dnia 09-08-2013, a dokładniej z godziny 07:29
Polska jest dziś podzielona na dwie części przez chłodny front atmosferyczny związany z niżem FRANZ znad Finlandii. Część południowo wschodnia będzie przeważnie pogodna i upalna północno zachodnia pochmurna i o wiele chłodniejsza. Temperatury od +21C na północnym zachodzie do +37 południowym wschodzie. Wiatr zachodni, tylko na południowym wschodzie z kierunków wschodnich, słaby do umiarkowanego, w czasie burz może być silny i porywisty. Ciśnienie będzie się wahać.

To był naprawdę niezwykle upalny tydzień, który najlepiej było przetrwać po prostu w wodzie. Ale to już za nami, a przed nami weekend, który z pewnością nie będzie upalny, ale nadal bardzo ciepły, czyli te dwadzieścia parę stopni w dzień będziemy mieli gwarantowane.

Piątek zaczyna się pochmurno, ale wietrznie, co bardzo dobrze wpływa na wind- i kitesurferów, którzy od godziny 5 rano już pływają, bo wiatru ma starczyć tylko do południa. Potem może z czasem błyśnie słońce, ale nie będzie to dzień plażowy na pewno. Tak jak i sobota, która okaże się bezwietrzna i jeszcze najprawdopodobniej doda od siebie trochę deszczu do południa.

Dopiero w niedzielę mamy nadzieję na słońce oraz wiatr, czyli ci co na plaży muszą zaopatrzyć się w parawany, a ci co na wodzie w żagle i latawce, bo oprócz słońca zapowiada się 4 Beauforty z zachodu, czyli tradycyjnie dla każdego będzie coś miłego.

Nadchodzący tydzień przyniesie pogodę bardzo zmienną i dynamiczną - będzie czasem i słonecznie, i wietrznie, i pochmurno, i wilgotno, ale cały czas ciepło. Dopiero na następny weekend powinna się nam aura uspokoić. Wtedy też zacznie się uspokajać sytuacja na Półwyspie - druga połowa sierpnia to powolna, ale systematyczna ewakuacja wczasowiczów. Będzie ich każdego dnia coraz mniej i mniej, choć właśnie wrzesień jest podobno u nas zdecydowanie najpiękniejszy.

Donos z dnia 08-08-2013, a dokładniej z godziny 06:18
Zaczyna się kolejny dzień nieznośnego upału. Nawet na plaży jest za gorąco. Tylko leżenie non stop w wodzie pomaga. Na szczęście od jutra "chłodniej", ale dzisiaj najprawdopodobniej będziemy mieli najcieplejszy dzień w 2013. Na Półwyspie przekroczymy barierę +30C, a w głębi lądu +36C. Lokalnie może być bardzo blisko +40C. Uff......

Donos z dnia 07-08-2013, a dokładniej z godziny 20:41
Jedni sobie pływają, drudzy by też chcieli, ale czekają na więcej wiatru, a wszyscy podziwiają malowniczy zachód słońca.

Donos z dnia 07-08-2013, a dokładniej z godziny 07:35
Ufff... jak gorąco! Po wczorajszych +30C dzisiaj spodziewamy się "ochłodzenia" do +27C, ale jutro znów +30C. Uffff......

Donos z dnia 06-08-2013, a dokładniej z godziny 22:38
Ah... te gorące jastarnickie wieczory na molo...

Donos z dnia 06-08-2013, a dokładniej z godziny 20:14
No i stało się, co staś się miało, czyli barierę +30C o godzinie 18:30 nam wzięło i przełamało. Na szczęście wszystko się bardzo ładnie skończyło.

Donos z dnia 06-08-2013, a dokładniej z godziny 07:05
Upał, skwar, żar, gorąc, spiekota, war - te wyrazy będą odmieniane przez najbliższe trzy dni przez każdy przypadek. Czeka nas chyba najgorętszy okres tego lata. Lokalnie w głębi kraju temperatury przekroczą na pewno +35C i mogą zbliżyć się do granicy +40C.
Na Półwyspie dobijemy pewnie "tylko" do +30C, a chłodzić nas będzie woda o temperaturze +21C.
Przy okazji przypominamy, że najwyższa temperatura powietrza w cieniu zanotowana w Polsce to +40,2C w miejscowości Prószków k/Opola w dniu 29 lipca 1921, a po wojnie +39,5C w Słubicach w dniu 30 lipca 1994. Teraz jest realna szansa na pobicie tych rekordów.
Dla ochłody warto wspomnieć, że najniższa zanotowana temperatura w Polsce to niemal dokładnie 80 stopni Celsjusza mniej, bo 11 stycznia 1940 w Siedlcach termometry pokazały równe -41C.

Donos z dnia 05-08-2013, a dokładniej z godziny 20:36
Kiedy słońce krwawo wschodzi,
W marynarzu bojaźń rodzi.
Lecz gdy czerwień o zachodzie,
wie marynarz o pogodzie.

Donos z dnia 05-08-2013, a dokładniej z godziny 13:24
Żar się taki z nieba leje, że nic tylko zanurzyć się w wielki błękit i szukać ochłody nawiązując przy okazji znajomość z niezidentyfikowanymi obiektami pływającymi, a nawet mieniącymi się kolorami tęczy, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii i krótki filmik, które znajdziecie w naszej najnowszej MeduzowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 05-08-2013, a dokładniej z godziny 08:35
Tak to dzisiaj będzie wyglądało od samego rana do samego wieczora - kolejny bezwietrzny, bezchmurny i bezdusznie upalny dzień plażowy.

Donos z dnia 05-08-2013, a dokładniej z godziny 05:16
Jeśli nad ranem mamy na termometrze +20C, to ile będzie jak zaświeci słońce? Nawet w wodzie jest więcej niż te 20 kresek!
Najwyraźniej czeka nas niezwykle upalny nie tylko poniedziałek, ale cały tydzień. Od jutra kręcimy się w okolicach +30C nawet nad samym morzem. Trudno sobie wyobrazić ile stopni będzie w centrum dużych miast i jak to mozliwe, że przetrwali tam jeszcze ludzie...

Donos z dnia 03-08-2013, a dokładniej z godziny 14:22
Ufff... jak gorąco! Żar się z nieba leje, a ciało przy ciele mahonieje, a na plaży nadal prawie tylko miejsca stojące... o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii i krótki filmik, które znajdziecie w naszej najnowszej UpalniePlażowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 02-08-2013, a dokładniej z godziny 21:13
Zgodnie ze scenariuszem po pięknym dniu nastąpił cudowny wieczór zapowiadający kolejny piękny dzień.

Donos z dnia 02-08-2013, a dokładniej z godziny 07:46
Pierwszy dzień sierpnia 2013 już za nami, ale pogodę nadal będzie kształtował rozległy, ciepły i pogodny wyż ANTONIA znad Karpat. Rano możliwe jeszcze lokalne zamglenia i zachmurzenie, jednak w ciągu dnia jedynie na wschodzie kraju chmury i lokalne deszcze, a na pozostałym obszarze będzie słoneczne.

Temperatury od +22C na północy do +32C na południowym zachodzie.
Wiatr północno-zachodni, jedynie na zachodzie południowo-zachodni, słaby w ciągu dnia okresami umiarkowany. Ciśnienie nieznacznie spadnie.

W ten weekend spodziewamy się na Półwyspie powtórki z poprzedniego weekendu, czyli dokładnie jak tydzień temu, tak i teraz piątek zaczyna się jeszcze nieco pochmurnie, ale kompletny brak wiatru i szybko rosnąca temperatura spowodują, że chmury się niejako "rozpuszczą" i jeszcze przed południem będzie można iść na plażę . I trzeba się z tym spieszyć, bo kto się spóźni, temu zostaną już tylko miejsca stojące, bo od 2 tygodni przeżywamy na Półwyspie prawdziwe oblężenie i w ten weekend chyba zostanie pobity rekord nasycenia turystami metra kwadratowego plaży .

Sobota nadal będzie pogodnie słoneczna i upalnie bezwietrzna, czyli typowo plażowa, a w niedzielę dla odmiany temperatura najpierw wzrośnie, zrobi się parno i duszno, a na koniec atmosferę rozładuje orzeźwiająca burza.
I znów tak jak tydzień temu, taka gorąca i burzowa pogoda potrwa do poniedziałku/wtorku by później znów wrócić do plażowej normy.

A co poza tym? A poza tym ciągle i przede wszystkim mamy po prostu szczyt sezonu, czyli jest mnóstwo ludzi i co gorsza ich samochodów, więc korki i kolejki lub kolejki i korki są niestety na porządku dziennym. A ponieważ ciągle mamy i mieć będziemy temperatury dobrze powyżej +20C zarówno w powietrzu, jak i w wodzie, to szybko to się nie zmieni.

Jak by zresztą nie było później, to ten weekend będzie na pewno plażowy. Windsurferzy, kitesurferzy i wszelkiej innej maści wyznawcy wiatru chwilowo mogą ponownie zawiesić sprzęt na kolek i oddać się wspomnieniom i grajdołowym rozmyślaniom o tym, kiedy wiatr znów na dobre zawieje lub jakich to diabelskich sztuczek trzeba, aby zawiał szybciej i mocniej...

Donos z dnia 01-08-2013, a dokładniej z godziny 08:09
Po naprawdę gorącym lipcu pozostały nam już tylko wspomnienia, bo właśnie zaczął się nam sierpień 2013.
Słońce wzeszło o godzinie 05:01 nad pustymi jeszcze o tej porze plażami, a błękit nieba i szybko rosnąca temperatura pozwala przypuszczać, że czeka nas kolejny dzień plażowy. Mało tego, prognozy sugerują, że najbliższe dni będą stały pod znakiem słońca i plażowania. Widać sierpień pozazdrościł lipcowi.

Donos z dnia 01-08-2013, a dokładniej z godziny 07:45
Słonko wczoraj zaszło, czyli ostatni dzień lipca 2013 już za nami. A wraz z nim cały lipiec, który doprawdy na sie w tym roku niezwykle udał.
Zaczęło sie od plażowych upałów, a potem doszedł jeszcze wiatr, i więcej wiatru, aż z ciekawości nawet sam diabeł do piekła zawitał, czyli NERGAL in HELL się znalazł.
Potem znów wróciły upały i na plażach zostały nam tylko miejsca stojące. Natomiast końcówka lipca to znów słońce i wiatr, czyli helskie hawaje.
Gdyby ktoś był ciekaw co jeszcze się w lipcu 2013 działo, wszystkie informacje znajdzie na lipcowej stronie.

Donos z dnia 01-08-2013, a dokładniej z godziny 04:47
Zanim zajmiemy się sierpniem wróćmy jeszcze na chwile do lipca i jego ostatniego dnia - Po cudownym poranku nastał nam nieciekawy dzień, ale po południu sprawy się diametralnie zmieniły i nagle znów wszyscy mieli uśmiech jak banan od ucha do ucha i dosłownie aż podskakiwali pod niebiosa z tej radości. Zresztą po prostu inaczej być nie ma prawa na naszym cudownym wąskim pasku piasku zwanym Półwyspem Helskim, o czym można się chyba przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej IścieKaraibskiejFotoGalerii. Zapraszamy! Tym razem naprawdę warto!

Donos z dnia 01-08-2013, a dokładniej z godziny 04:44
Nowy miesiąc, nowe wiadomości. Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna