Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 30-06-2014, a dokładniej z godziny 07:57
Zaczęło się w sobotę wieczorem i skończyło dopiero w niedzielę, ale teraz po deszczu nie ma już śladu, ani za oknem, ani w prognozie, która twierdzi, że od jutra lipiec dostarczy nam tylko słońce i słońce, a pod koniec tygodnia upały +30C! No... całkiem nieźle jak na poniedziałek.

Donos z dnia 27-06-2014, a dokładniej z godziny 21:37
Ah... te wieczorne widoczki...

Donos z dnia 27-06-2014, a dokładniej z godziny 16:33
Skoro nawet Pan Prezydent RP zaleciał na Półwysep, to znaczy że wakacje 2014 oficjalnie można uznać za rozpoczęte!

Donos z dnia 27-06-2014, a dokładniej z godziny 06:54
Dzisiaj nad Polską znajdzie się układ wysokiego ciśnienia wciśnięty pomiędzy dwa niże. Wyż nie będzie przesadnie duży ani mocny, ale i tak poprawi pogodę w kraju. Piątek zapowiada się więc słonecznie i niemal bezchmurnie. Tylko lokalnie z co bardziej rozbudowanych chmur kłębiastych może popadać przelotny deszcz. Temperatury od +17C na północnym wschodzie do +23C w centrum. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie.

Kończy się nam czerwiec 2014, który zaczął się plażowo, potem było kutrowo, a następnie na zmianę: to plażowo, to bardziej faliście, to niemal hawajsko.

Ale to było, a teraz mamy dzień, o którym niektórzy może już nie pamiętają, ale to właśnie dzisiaj jest tak wytęskniony i oczekiwany przez setki tysięcy uczniów ostatni dzień roku szkolnego, czyli zaczynamy WAKACJE! Od jutra przez dwa miesiące można się spodziewać oprócz słońca oraz wiatru przede wszystkim tłoku na drogach i ścisku na plażach oraz braku miejsc na kempingach i w pensjonatach. Wielu zastanawia się jakie będzie to lato, czy uda się urlop, czy lepszy lipiec, czy sierpień, a może wrzesień? Tego jednak chyba nikt nie wie. Jedno jest pewne, kto nie spróbuje, ten się nie dowie!

Na razie przed nami weekend, który wprawdzie będzie ciepły i czasem nawet bardzo słoneczny, ale również deszczowy. Dzisiaj będzie bardzo ładnie, ale jutro wieczorem i w niedzielę może solidnie popadać, a nawet zagrzmieć. Zwolennicy silnego wiatru też nie powinni wiązać z tym weekendem jakiś specjalnych nadziei - wiatru będzie bardzo mało. A co dalej? A dalej czeka nas najprawdopodobniej bardzo słoneczny i bardzo upalny miesiąc, czyli było nie było po prostu lipiec.

Donos z dnia 25-06-2014, a dokładniej z godziny 07:51
Wczoraj słońce zaszło, po nocy przyszedł nowy dzień, a wraz z nim poranna rosa. Tak właśnie zaczyna się kolejny, może i nie upalny, ale na pewno pogodny dzień czerwcowy.

Donos z dnia 24-06-2014, a dokładniej z godziny 08:32
Ostatnie dni były raczej przekropne, co wcale nie znaczy że okropne. Po prostu pokropiło od czasu do czasu. Ale dziś wracamy do dobrze znanego scenariusza wakacyjnego. W końcu mamy już kalendarzowe lato, czyli zaczynamy od porannej rosy i równie porannego spaceru na jeszcze pustą plażę (nie ma obawy, zaraz się zaludni) i tak bardzo powolutku dociągamy aż do samego wieczora...

Donos z dnia 22-06-2014, a dokładniej z godziny 18:41
I kolejny raz jak dzień po prostu najpierw dobrze się zaczął, to potem było już tylko lepiej i... lepiej... i jeszcze LEPIEJ!

Donos z dnia 19-06-2014, a dokładniej z godziny 19:10
Wprawdzie około południa zachmurzyło się i zrobiło się nie najciekawiej, ale potem było już tylko lepiej!

Donos z dnia 19-06-2014, a dokładniej z godziny 07:51
Wczoraj było po prostu niemal bosko, a dziś będzie nie inaczej, czyli ciepło, słonecznie i wietrznie. Coś w ten deseń.

Donos z dnia 18-06-2014, a dokładniej z godziny 07:48
Kołowrót dnia i nocy trwa nieustanie, czyli najpierw słońce zachodzi, a potem wieczór zmienia się w poranek. I tak w kółko. Dzisiaj do tego kółka dołączymy jeszcze po południu jakieś 4 Bf z zachodu, czyli znów możemy liczyć na Hawaje.

Donos z dnia 17-06-2014, a dokładniej z godziny 08:00
Poranny rzut oka za okno i wszystko jasne - dziś kolejny dzień plażowy.

Donos z dnia 16-06-2014, a dokładniej z godziny 08:25
Dzisiaj ponowne klasyka gatunku, czyli najpierw poranna rosa, potem idziemy na plażę i tak jakoś dociągamy aż do wieczora, co oznacza że przed nami kolejny ciepły i słoneczny dzień.

Donos z dnia 14-06-2014, a dokładniej z godziny 14:47
Jak pewnie nie wszyscy jeszcze wiedzą, plaża we Władysławowie na wschód od portu, gdy tylko zacznie wiać silny wiatr zmienia się w polski Pipeline, czyli hardcore'owy spot wind- oraz kitesurfingowy. Nie jest lekko, bo wprawdzie fala bywa przyzwoita, ale wiatr z powodu pobliskiego portu przy brzegu jest bardzo nierówny, ale i tak wszyscy są zadowoleni, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii, a wkrótce również krótki filmik, w naszej najnowszej PipelinowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 13-06-2014, a dokładniej z godziny 13:09
W wypadku tego piątku 13-go o pechu mogą mówić tylko Ci, który tu teraz nie ma, bo jest naprawdę ładnie.

Donos z dnia 13-06-2014, a dokładniej z godziny 07:05
Ten piątek będzie areną walki o władzę nad Polską wyżu XERXES znad Irlandii z niżem ELA znad Estonii. Po pogodnym poranku od północy Polski będzie postępował wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu.
Napływ chłodnej i wilgotnej masy powietrza spowoduje również powolny spadek temperatury w całej Polsce. O upałach możemy już zapomnieć - temperatury od +16C na północnym wschodzie do +22C na południu.
Wiatr zachodni do północno-zachodniego, umiarkowany, okresami dość silny, nad morzem silny i porywisty. Ciśnienie będzie spadać.

Po pogodzie typowo plażowej, przyszedł czas na zmianę. Nadal jest pogodnie, ale również wietrznie. Wiało wczoraj, będzie wiało dzisiaj i jutro. Dopiero w niedzielę wiatr się uspokoi, a od poniedziałku wyraźnie ociepli. W każdym razie ten weekend to będzie zdecydowanie wietrzny weekend dla wiecznych dzieci. Oprócz wiatru dziś spodziewamy się słońca (przynajmniej do południa) i ciepłej wody w Zatoce, a jutro niestety chmur, a nawet odrobiny przelotnego deszczu. W niedzielę wróci słońce i znów będzie pięknie. Temperatury niestety wyraźnie spadną, ale na szczęście tylko chwilowo, czyli weekendowo.

Poza tym dzisiaj przecież mamy piątek trzynastego i to jedyny taki piątek w całym 2014 roku! I wcale nie jest tak źle, jakby się niektórym mogło wydawać, bo kiedyś ta data uznawana była za niezwykle szczęśliwą. Ponura sława piątku jako 13-go dnia miesiąca zaczęła się dopiero w 1307 roku. Dokładnie 13 października (a to był piątek właśnie) 1307 roku na rozkaz Filipa IV Pięknego aresztowano wszystkich Templariuszy.

Po długotrwałym procesie, trwającym do czerwca 1311 roku, sobór w Vienne zdecydował o kasacie zakonu templariuszy. Jego majątki we Francji zostały skonfiskowane, wielu templariuszy poniosło śmierć na stosie. Zakon Ubogich Rycerzy Świątyni (czyli Templariuszy), który powstał ponad 190 lat wcześniej przestał oficjalnie istnieć. Oficjalnie, bo nieoficjalnie podobno istnieje do dziś i nadal używa swego bajecznego majątku do ingerencji w sprawy doczesne.

Ciekawostką jest fakt, że siedzibą Templariuszy w Jerozolimie był przebudowany na kościół dzisiejszy meczet Al-Aksa. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że Wielki Mistrz Zakonu Jakub de Molay oficjalnie załamał się na torturach i napisał list wzywający templariuszy do przyznania się do winy, co było wielkim sukcesem inkwizycji, tym większym, gdyż wielki mistrz był niepiśmienny!

Jednak Jakub de Molay odwołał później swoje zeznania. Jako zatwardziały heretyk został spalony na stosie w marcu 1314 roku, wzywając przed śmiercią na sąd boży Filipa IV, papieża Klemensa V i Wilhelma de Nogaret przed upływem roku. Klątwa sprawdziła się - żaden z tej trójki nie dożył Bożego Narodzenia roku pańskiego 1314. Czyżby coś jednak było na rzeczy w związku z tymi piątkami...

Kolejny problem to czy w każdym roku musi być przynajmniej jeden trzynasty w piątek? Otóż TAK! Musi być przynajmniej jeden piątek trzynastego w roku, ale może się to zdarzyć również dwa lub trzy razy w roku. A jakby komu było tego za mało to informujemy, że w przeciągu kolejnych 400 lat trzynasty dzień miesiąca wypadnie w piątek jakieś 675 razy...

Donos z dnia 12-06-2014, a dokładniej z godziny 19:43
Co tu dużo pisać, wystarczy spojrzeć i wszystko staje się jasne - silny i ciepły wiatr, naprawdę ciepła woda, dużo słońca daje nic innego jak po prostu jastarnickie hawaje!

Donos z dnia 12-06-2014, a dokładniej z godziny 06:26
W nocy godzinkę popadało, ale teraz znów mamy bezchmurne niebo, a do tego sporo wiatru, czyli dzień zapowiada się hawajsko!

Donos z dnia 11-06-2014, a dokładniej z godziny 06:31
I kolejny raz to samo, czyli poranek przynosi rosę oraz zapach kwiatów, potem mamy dzień plażowy aż do samego wieczora. Jutro i pojutrze będzie troszkę inaczej, bo powinno powiać z zachodu 4-5 Bf.

Donos z dnia 10-06-2014, a dokładniej z godziny 06:05
Na pogodę nie możemy narzekać - jest bardzo ciepło (choć nie tak upalnie jak w głębi kraju) i słonecznie, a dzień za dniem toczy się według znanego scenariusza: poranek przynosi równie poranną rosę i odurzający zapach kwitnących kwiatków, by po chwili zmienić się w kolejny dzień plażowy, który potrwa aż do samewgo wieczora.

Donos z dnia 09-06-2014, a dokładniej z godziny 08:39
Nie ma to jak po słonecznym weekendzie wstać rano w poniedziałek i najpierw przez okno zobaczyć taki widok, a potem taką prognozę na najbliższe dni - naprawdę można polubić taki poniedziałek!

Donos z dnia 08-06-2014, a dokładniej z godziny 21:21
Ah... te wieczorne widoczki!

Donos z dnia 08-06-2014, a dokładniej z godziny 13:09
Może i jakiœ nadzwyczajny żar się z nieba nie leje, ale i tak ciało przy ciele mahonieje..., o czym dobitnie można się przekonać oglądając więcej fotografii i krótki filmik, które znajdziecie w naszej najnowszej PlażowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 08-06-2014, a dokładniej z godziny 06:26
Nie ma co się za bardzo rozpisywać, bo wczoraj była, a dzisiaj będzie pogoda prosta jak drut: słonko wschodzi, potem zachodzi, a w tak zwanym międzyczasie jest bezchmurnie, gorąco i słonecznie.

Donos z dnia 06-06-2014, a dokładniej z godziny 08:10
Od wczoraj z zachodu na wschód przemieszcza się nad Polską front atmosferyczny związany z niżem DENA. Południkowo ułożony front wczoraj był na zachodzie kraju, teraz jest nad centrum a po południu będzie już na wschodzie wszędzie niosąc umiarkowane opady deszczu i/lub burze. Po przejściu frontu rozbudowywać się będzie wyż WOLFGANG, który przyniesie ciepły, pogodny dzień z zachmurzeniem małym. Ciepło - temperatury od +25C na południu do +18C na północy. Wiatr od południowo-zachodniego na zachodzie do północno-zachodniego na wschodzie. Ciśnienie będzie wzrastać.

Niewątpliwą atrakcją mijającego tygodnia był kuter ŁEB-62, który najpierw na mieliźnie osiadł, potem SUPer surfowali surferzy, a następnego dnia udało się go ściągnąć i odholować do macierzystego portu. Oprócz tego wydarzenia właściwie nic innego wspomnienia nie jest warte, bo pogoda była taka sobie, czyli nieciekawa. Nieciekawie jest też dzisiaj, ale po południu to się wyraźnie zmieni - będzie słońce, brak chmur i stosunkowo wysoka temperatura.

To co najlepsze to prognoza pogody na najbliższe dni - będzie wyraźnie powyżej +20C, dużo słońca i mało wiatru - pogoda typowo plażowa. Oczywiście zwolennicy wiatru będą narzekali, ale dobra morska opalenizna też się przyda, a wiatr w końcu też się pojawi, tylko na razie nie wiadomo kiedy.

No właśnie! Jakby nie było, zawsze ktoś chciałby czegoś więcej. W takim wypadku polecamy zabrać ze sobą na urlop poniższą ściągawkę, którą znaleźliśmy w Jastarni po przejściu pewnej pielgrzymki.
A stało tam tak:
- o dobrą rybę w smażalni modlimy się do św. Andrzeja Apostoła;
- żeby się kajak czy deska nie wywróciły do św. Antoniego;
- o piękną opaleniznę do św. Marii Magdaleny;
- gdy na wycieczce goni nas krowa z pewnością ochroni nas św. Pelagiusz;
- uniknąć chorób pomoże św. Regina;
- o dobre piwo, gdy go zabraknie, warto się zwrócić do św. Arnulfa. Może pomoże ;-)

Poza tym wszystko po staremu, czyli wraz ze wzrostem temperatury coraz więcej barów, restauracji, sklepów i sklepików otwiera się na naszym wąskim pasku piasku, czyli sezon letni tuż, tuż. Za chwilę będzie bardzo tłoczno, choć jednocześnie wydaje się, że coraz więcej ludzi wybiera wypoczynek w terminach innych od tych "kanonicznych" woląc spędzić swój wolny czas bez tłoku. Każdego roku widać wyraźnie więcej wczasowiczów w maju, czerwcu i wrześniu. I bardzo dobrze, bo to kiedy będzie najlepsza pogoda nigdy nie jest pewne, ale na to, że przed i po sezonie nie będzie tłoku na plaży, można postawić wszystkie pieniądze.

Donos z dnia 04-06-2014, a dokładniej z godziny 18:28
Kopali i ciągnęli, ciągnęli i kopali, aż kuter ŁEB-62 z mielizny ściągnęli i do domy odholowali, czyli plaża wróciła do normy.

Donos z dnia 04-06-2014, a dokładniej z godziny 08:50
Najpierw kuter ŁEB-62 w Jastarni na mieliźnie osiadł, potem SUPer surfowali surferzy, a dzisiaj trwa akcja ściągania kutra z mielizny, przy której oprócz dwóch holowników asystuje surfująca koparka, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii i krótki filmik, które znajdziecie w naszej najnowszej KutrowoKoprarkowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 03-06-2014, a dokładniej z godziny 20:05
Jak już pewnie wszyscy wiedzą w Jastarni na mieliźnie osiadł kuter ŁEB-62. Nie wszyscy jednak wiedzą, że akcja ściągnięcia kutra ŁEB-62 z mielizny w dniu 03-06-2014 nie powiodła się i kuter nadal na mieliźnie stoi, a właściwie leży.
Jest tez przy okazji niewątpliwą atrakcją zarówno od strony plaży, jaki i od strony wody, jako że oprócz plażowych spacerowiczów nie brakuje tam również SUPerów, czyli Stand Up Paddle surferów, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii i krótki filmik, które znajdziecie w naszej najnowszej SUPerKutrowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 03-06-2014, a dokładniej z godziny 09:25
W nocy z 1. na 2. czerwca 2014 około godziny 20 kuter ŁEB 62 osiadł na mieliźnie w Jastarni w okolicach przejścia na plażę nr 41. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia była awaria silnika. Z tego powodu kuter stracił możliwości manewru i został zepchnięty na plażę podczas przejścia z Helu do Władysławowa. Załoga zaalarmowała SAR i wszyscy członkowie załogi zostali bezpiecznie zabrani z kutra. Nic nikomu się nie stało. Potem na pokład kutra ŁEB-62 weszli strażacy z OSP Jastarnia, którzy zabezpieczyli odpowietrzniki zbiorników paliwa. Teraz (03-06-2014) trwa akcja ściągnięcia kutra z mielizny, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii i krótki filmik, które znajdziecie w naszej najnowszej ŁEB-62_FotoGalerii. Zapraszamy!

Donos z dnia 02-06-2014, a dokładniej z godziny 10:25
Poniedziałkowy ranek był miły i przyjemny, ale niestety z czasem zaczęło się chmurzyć i co gorsza chmurzyc się będzie dalej, a później pewnie pokropi. Jakby nie było na naprawdę ładną i ciepła pogodę musimy poczekać do środy - wtedy będzie i ciepło, i słonecznie, zupełnie jak wczoraj.

Donos z dnia 01-06-2014, a dokładniej z godziny 13:06
Pani Natura na Dzień Dziecka nie poskąpiła nam ani słońca, ani ciepełka,
co niewątpliwie sprawiło, że na wszystkich plażach było po prostu pięknie, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii, które znajdziecie w naszej najnowszej PierwszoCzerwcowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 01-06-2014, a dokładniej z godziny 08:38
Jakby w tym maju nie było, to jest już za nami, a my witamy się ze słonecznym czerwcem. Jest ciepło, słonecznie, bezchmurnie i bezwietrznie. Po południu chmur i wiatru przybędzie, ale do tego czasu będzie po prostu ślicznie. W końcu przecież mamy Dzień Dziecka!
I właśnie chyba jako prezent z tej okazji włodarze Jastarni obiecują, że już niedługo skończy się kłopotliwy dla wszystkich remont drogi krajowej nr 216 w Jastarni oraz linii kolejowej Reda-Hel. Droga jak i linia kolejowa powinny być w pełni gotowe od użytku od 14 czerwca. Po tym terminie zlikwidowane zostanie wahadło w Jastarni i umożliwiony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów (do tego czasu w najbliższe dwie soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 19.00 ruch wahadłowy będzie kierowany przez pracowników wykonawcy, mających reagować na sytuacje nieprzewidziane jakie mogą wystąpić przy znaczącym nasileniu ruchu). Do 27 czerwca 2014 roku wykonawca – STRABAG sp. z o.o. będzie prowadził prace polegające na budowie ciągu pieszo – rowerowego oraz uporządkowaniu placu budowy na okres letni, a w miesiącach lipiec – sierpień 2014 roku nie przewiduje się prowadzenia zasadniczych prac drogowych.

Donos z dnia 01-06-2014, a dokładniej z godziny 08:32
Szast-prast i maj już za nami. Jego ostatni dzień był słoneczny, a nawet bardzo ciepły, czyli było po prostu luksusowo, a do tego również stosunkowo wietrznie, więc z okolicznych krzaków wypełzli na plażę różnej maści wielbiciele imć Pana Beauforta. W Zatoce Puckiej woda ma około +15C, czyli jak to mówią jest "spoko", ale w Bałtyku woda ma nie więcej niż +12C, stąd wielbiciele pływania na pełnym morzu są jeszcze naprawdę grubo ubrani. Zresztą gdy wieje wiatr z północy (jak wczoraj), to nawet spacerować trzeba w ciepłym palcie.

Donos z dnia 01-06-2014, a dokładniej z godziny 08:16
Nowy miesiąc, nowe wiadomości.
Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna