Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 31-08-2015, a dokładniej z godziny 08:41
Z cyklu OGŁOSZENIA PARAFIALNE:
Miło nam poinformować, że jutro tj. 1 września 2015 roku (wtorek) o godz. 9.30 w Jastarni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką wezmą udział w inauguracji roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Jana Pawła II (Miejska Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Stelmaszczyka 4).

Donos z dnia 30-08-2015, a dokładniej z godziny 17:13
Niedziela niemal już minęła nam. Było ciepło i przyjemnie oraz bezwietrznie. Gdyby ktoś był ciekaw jak to jest gdy jest ciepło i przyjemnie oraz BARDZO wietrznie, polecamy krótki filmik, które znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 30-08-2015, a dokładniej z godziny 06:42
Wczasy nad morzem, czyli wschód i zachód słońca, pełnia księżyca oraz plaża w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli wschód i zachód słońca, pełnia księżyca oraz plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli wschód i zachód słońca, pełnia księżyca oraz plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyli wschód i zachód słońca, pełnia księżyca oraz plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczoraj była pełnia, więc każde marzenie się spełnia. Był więc malowniczy zachód i piękny wschód słońca, był księżyc i była cudowna sobota. Przed nami zaś pogodna i ciepła niedziela oraz babio-letni wrzesień.

Donos z dnia 28-08-2015, a dokładniej z godziny 19:02
Wczasy nad morzem, czyli słońce, plaża, wiatr i jeżyny  w Jastarni na Półwyspie HelskimI stało się słońce, czyli dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba... ;-).

Donos z dnia 28-08-2015, a dokładniej z godziny 08:27
Lato się powoli kończy, więc kończą się też prognozy pogody proste jak drut - już nie będzie cały czas i w całej Polsce słonecznie, upalnie, bezchmurnie i bezwietrznie.
Ot, na przykład dziś Polska będzie pod wpływem chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem o wdzięcznym imieniu HANS znad Morza Norweskiego, który nie niesie kasztanów z Placu Pigalle, ale termicznie podzieli nasz kraj na pogodne i gorące południe oraz pochmurną, wilgotną i chłodniejszą północ.
Temperatury na południu lokalnie osiągną +34C a nad samym morzem ledwo +20C. Wiatr południowy, skręcający na zachodni, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie wzrastać.

Miniony czwartek był na Półwyspie zdaje się ostatnim dniem typowo i bezwzględnie letnim: słońce prażyło, ciepły wiatr delikatnie wiał i ogólnie było miło, a czasem ciekawie. Ale to już było i się skończyło, bo piątek powitał wprawdzie słabym, ale jednak deszczem, który na szczęście ma padać tylko do południa. Potem powoli zacznie się przejaśniać i na koniec dnia powinno już być wszystko w porządku. Szczęśliwie chmury nie przeszkadzają wiać zachodniemu wiatrowi z siłą 4 Bf, więc przynajmniej surferzy dzisiaj są zadowoleni.

W sobotę ma wrócić słońce i odejść wiatr, czyli zapowiada sie pogoda plażowa. W niedzielę nieco cieplej, ale na niebie troszkę więcej chmur, ale tylko tych wysokich, czyli słońce będzie już świecić 'przez mgiełkę' - takie niemal babie lato.

Jednak tym, co wyróżnia najbardziej ten weekend na Półwyspie od innych, będzie WIELKA EWAKUACJA z WAKACJI P.T. Wczasowiczów, którzy w niedzielę po południu podejmą ostatnią, heroiczną próbę zakorkowania naszej półwyspowej drogi. To bardzo ciekawy okres - ten kto przespaceruje się w poniedziałek po ulicach Jastarni, może dostać szoku poznawczego, gdyż nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że jeszcze w sobotę pełną piersią tętniące życiem miasto, w poniedziałek zacznie się zmieniać w oazę spokoju i takie właśnie pozostanie przez najbliższe 9 miesięcy.

Wrzesień zresztą tradycyjnie rozpoczyna trwający do połowy października najpiękniejszy i najwspanialszy czas na Półwyspie Helskim. Po pierwsze w kieszeni tubylców radośnie brzęka sezonowy utarg, po drugie woda ma około +19C, po trzecie wczasowicze w znakomitej większości wyjechali i prawie nic od stałych mieszkańców wąskiego paska piasku już nie chcą, a po czwarte we wrześniu od lat zdarza się dużo słońca i parę dni naprawdę konkretnego wiatru. Będzie więc słońce, będzie wiatr i nie będzie tłoku, czyli bez żadnych przeszkód będzie można cieszyć się urokami naszego helskiego raju (i to już bez drugiego L, w słowie HEL).

Donos z dnia 27-08-2015, a dokładniej z godziny 09:53
Wczasy nad morzem, czyli słońce, plaża, wiatr i jeżyny  w Jastarni na Półwyspie HelskimSłońce świeci, a bardzo ciepły, południowy wiatr wieje
przynosząc wszelkiej maści surferom nadzieję.
Reszta populacji albo siedzi na plaży,
albo o właśnie dojrzałych jeżynach marzy....

Donos z dnia 26-08-2015, a dokładniej z godziny 08:34
Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Środa wita nas słoneczkiem i bardzo spokojnym, wręcz można rzec, wyluzowanym porankiem. I dziś tak właśnie będzie pogodnie, luzacko i ciepło. Jutro zaś spodziewamy się dostawy 4 Bf południowego wiatru (uwaga surferzy!), który dada kilka kresek więcej na termometrach. Będzie się działo i na plaży, i na wodzie, oj, będzie...

Donos z dnia 25-08-2015, a dokładniej z godziny 16:17
Wczasy nad morzem, czyli czasem pada deszcz w Jastarni na Półwyspie HelskimMoże to dziwnie zabrzmi, ale miło nam donieść, że w Jastarni w końcu pada deszcz! Dla niezadowolonych z takiego obrotu sprawy mamy też dobrą wiadomość: jutro wróci słońce.

Donos z dnia 24-08-2015, a dokładniej z godziny 08:19
Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Przedostatni weekend wakacji za nami - słońce pięknie zaszło, świeżo złowione i uwędzone śledzie smakowały wybornie, poniedziałek rozpoczął się pogodnie, ciepło i malowniczo, a Półwysep coraz bardziej spokojny - jest dobrze!

Donos z dnia 23-08-2015, a dokładniej z godziny 07:17
Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyli słońce i plaża w Jastarni na Półwyspie Helskim
Tak było, tak jest i tak dziś tez będzie, czyli słońce wschodzi i zachodzi, a po porannej rosie przychodzi czas na plażing, a nawet morski kąpieling, bo woda znów jest ciepła. Stało się tak dlatego, że wschodnie wiatry ustały i upwelling odszedł tam, gdzie być powinien, czyli w głębiny.

Donos z dnia 21-08-2015, a dokładniej z godziny 19:48
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca na plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimAch..., te tradycyjne wieczorne widoczki...,
po prostu muszą być i już!

Donos z dnia 21-08-2015, a dokładniej z godziny 08:05
W pogodzie ciągle bez zmian - nadal pozostaniemy pod wpływem wyżu ISABEL znad Estonii, który sprowadza do nas suche powietrze kontynentalne. Słońce, bezchmurne niebo i słaby wschodni wiatr - tak było, jest i będzie. Temperatury już znośne, czyli w okolicach +25C, tylko w górach i nad samym morzem parę stopni chłodniej. Ciśnienie zacznie powoli spadać.

Od trzech tygodni scenariusz każdego dnia jest niemal dokładnie taki sam: najpierw słońce wschodzi nanizując krople porannej rosy na pajęczyny, potem z każdą chwilą żar z nieba się leje coraz mocniej, a ludzi na plażach przybywa. Potem dzień się malowniczo kończy i po mniej lub bardziej upojnej nocy cały cykl się powtarza.

Nie inaczej będzie w ten weekend - słoneczna i gorąca aura sprawia, że ludzi na naszym wąskim pasku piasku pomimo drugiej połowy sierpnia wcale nie ubywa, a na weekendy nawet wyraźnie przybywa, bo o ile wydaje się, że lipiec był jednym z najhardziej wietrznych lipców w ostatnich latach, to sierpień wyraźnie chce być jednym z najcieplejszych. I tak trzymać!

I rzeczywiście sierpień będzie się tego ciepła trzymać aż do samego końca. Najprawdopodobniej dopiero we wrześniu temperatury spadną poniżej granicy +20C w południe.
A co poza tym? A poza tym to ciągle samo, czyli jak co tydzień: ilość wczasowiczów na Półwyspie Helskim przerasta wyobrażenia najstarszych Kaszubów, więc oprócz słońca mamy też korki i zjawiska im podobne oraz towarzyszące. No ale z drugiej strony kiedy ma być gorąco, słonecznie i tłumnie, jeśli nie w lato właśnie. Przecież taki właśnie mamy klimat...

Donos z dnia 20-08-2015, a dokładniej z godziny 19:53
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca na plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimGdy mewa na wodzie siędzie,
będzie wiać albo nie będzie!

Donos z dnia 20-08-2015, a dokładniej z godziny 07:44
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca na plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimNihil novi sub Sole jastarnensis..., wiatr ucichł, a słońce od rana praży. To będzie po prostu kolejny dzień bardzo plażowy!

Donos z dnia 19-08-2015, a dokładniej z godziny 20:25
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca na plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimKiedy słońce krwawo wschodzi w marynarzu bojaźń rodzi,
lecz gdy czerwień o zachodzie, wie marynarz o pogodzie!

Donos z dnia 19-08-2015, a dokładniej z godziny 08:23
Wczasy nad morzem, czyli słońce na plaży w Jastarni na Półwyspie HelskimSłońca nie ubywa, a wiatr wyraźnie słabnie, czyli dzisiaj czeka nas typowy dzień plażowy, czyli plażing w penej krasie.

Donos z dnia 18-08-2015, a dokładniej z godziny 11:24
Wczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr na plaży w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr na plaży w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr na plaży w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr na plaży w Jastarni na Półwyspie Helskim
Dzień jak co dzień: jak zwykle słońce świeci, wiatr wieje, a wszyscy mają nadzieję.
Poza tym jedni pływają, drudzy 'skakają', inni plażują lub też spacerują.
Dla każdego coś miłego, dla każdego coś dobrego!

Donos z dnia 18-08-2015, a dokładniej z godziny 08:02
Wczasy nad morzem, czyli słońce wschodzi na plaży w Jastarni na Półwyspie HelskimA na pustej plaży, dobrze mi się marzy...

Donos z dnia 17-08-2015, a dokładniej z godziny 20:25
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca na plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimA na koniec dnia w promocji jeszcze piękny widoczek...

Donos z dnia 17-08-2015, a dokładniej z godziny 18:58
Wczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr w Jastarni na Półwyspie HelskimCiepła woda, ciepły wiatr, gorące słońce i błękitne niebo. Wszelkiej maści surferzy najzwyczajniej są w szóstym (inaczej Hellskim) niebie!

Donos z dnia 17-08-2015, a dokładniej z godziny 09:28
Wczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr w Jastarni na Półwyspie HelskimJest ciepło, jest słonecznie, jest wietrznie, jest pięknie!

Donos z dnia 15-08-2015, a dokładniej z godziny 15:31
Wczasy nad morzem, czyi zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyi zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyi zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyi zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim
Kolejny dzień pogoda dopisała, a poza tym było wszystko: były wywiady z mistrzyniami, były gwiazdy, byli mistrzowie, były fotografowie, były kobiety, były drony, był Ford, byli plażowicze i było bardzo szybko, czyli było po prostu fajnie..., o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej KiteRaceowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 15-08-2015, a dokładniej z godziny 07:53
Wczasy nad morzem, czyli słońce i wiatr w Jastarni na Półwyspie HelskimWszytko wskazuje na to, że najbliższe dni będą wyglądały niezwykle podobnie - będzie bardzo słonecznie i bardzo ciepło (ale nie upalnie), a wiatr będzie wiał ze wschodu. Najpierw bardziej, a potem mniej. Jest też duża szansa, że taki typ pogody utrzyma się do końca sierpnia.

Donos z dnia 14-08-2015, a dokładniej z godziny 15:50
Wczasy nad morzem, zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, zawody Ford Kite Cup 2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim
W dniu 14 sierpnia 2015 w Jastarni rozpoczął się finał ogólnopolskich zawodów Ford Kite Cup 2015 połączony z Mistrzostwami Polski w Kitesurfingu. Pogoda dopisała, czujni ratownicy też, a spaleni słońcem zawodnicy latali albo wirowali lub też tańczyli i udzielali wywadów cały czas uśmiechając się szeroko, o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej KitowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 14-08-2015, a dokładniej z godziny 08:23
Dzisiaj Polska nadal będzie znajdować się w objęciach słonecznego wyżu HILDEGARD znad Morza Bałtyckiego. W całym kraju będzie pogodnie, słonecznie i bardzo gorąco. Temperatury od +24C na Pomorzu do +36C Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby do umiarkowanego. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Jak zwykle czwartek pożegnał się z nami niezwykle romantycznie zapowiadając kolejny gorący weekend na na naszym wąskim pasku piasku. Pogoda codziennie będzie prosta jak drut: będzie słonecznie, bezchmurnie i gorąco, a wiatr będzie wiał ze wschodu z siłą 4-5 Bf - klasyczne Hawaje, nawet temperatury się będą zgadzać!

Wspomniany wschodni wiatr, który od samego rana wzburza nasze morze oprócz schładzania rozpalonych do mahoniu ciał będzie miał jeszcze dwie zasługi. Po pierwsze umożliwi bezproblemowe rozegranie zawodów Ford Kite Cup. Po drugie wiejąc ze wschodu, czyli przeciwnie do dominującego zachodniego prądu morskiego, spowodował wzburzenie i wymieszanie wód powierzchniowych w Bałtyku i zagrożenie zakwitem sinic zniknęło tak szybko, jak się pojawiło.

A co poza tym? A poza tym prognozy obiecują słoneczną i gorącą aurę do końca miesiąca, czyli najprawdopodobniej ilość wczasowiczów na Półwyspie Helskim, która już przerasta wyobrażenia nawet najstarszych Kaszubów, nie ma szans na zmniejszenie w najbliższych dniach. No ale z drugiej strony kiedy to ma być gorąco, słonecznie i tłumnie, jeśli nie w lato właśnie. Przecież taki mamy klimat...

Donos z dnia 13-08-2015, a dokładniej z godziny 10:08
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimBARDZO GORĄCO.... BARDZO DUSZNO... BARDZO UPALNIE... BARDZO UFFF....

Donos z dnia 12-08-2015, a dokładniej z godziny 07:06
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimGORĄCO.... DUSZNO... UPALNIE... UFFF....

Donos z dnia 11-08-2015, a dokładniej z godziny 06:45
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimNajpierw (jak co dzień) stała się jasność, a potem (również jak co dzień) stało się jasne, że dziś (też jak co dzień) czeka nas nic innego jak kolejny bezwietrznie upalny dzień plażowy, czyli utrwalania mahoniu ciąg dalszy...

Donos z dnia 10-08-2015, a dokładniej z godziny 07:03
Wczasy nad morzem, czyli upał w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli upał w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli upał w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyli upał w Jastarni na Półwyspie Helskim
W niedzielę rano trochę popadało, ale potem słońce wstało. Potem słońce zaszło i w poniedziałek znów wstało, i znów nieludzkim gorącem ludzi na plażę zagnało, gdzie podobno dla ochłody można zrobić chlup do ciepłej wody...

Donos z dnia 08-08-2015, a dokładniej z godziny 13:25
Wczasy nad morzem, czyli upał +31C w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli upał +31C w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli upał +31C w Jastarni na Półwyspie Helskim Wczasy nad morzem, czyli upał +31C w Jastarni na Półwyspie Helskim
Gorąco, goręcej, upał, upał nie do wytrzymania... Jeśli ktoś jest ciekaw jak wygląda piekło w naszym hellskim raju, może się o tym przekonać oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej gorrrącej PiekielnieUpalnejFotoGalerii. Nie zapraszamy! Za gorąco!

Donos z dnia 08-08-2015, a dokładniej z godziny 10:55
Wczasy nad morzem, czyli słońce widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimTa niewinnie wyglądająca czerwona kulka grzeje dziś niemiłosiernie. Już jest nie do wytrzymania gorąco, a ma być jeszcze cieplej... Na południowym-zachodzie ma być lokalnie do +39C. Jeśli tak będzie, to pobijemy rekord XXI wieku - do dziś najgoręcej w tym stuleciu było 8 sierpnia 2013 w Silniczce koło Łodzi +38,9C!

Donos z dnia 07-08-2015, a dokładniej z godziny 07:25
Dzisiaj rozgrzewał do czerwoności Polskę będzie rozległy wyż FINCHEN z centrum nad zachodnią Rosją. Nadal napływać będzie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatury od +29C nad samym morzem do +39C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni do południowego, słaby miejscami umiarkowany. Ciśnienie wysokie, po południu zacznie powoli spadać.

Czwartek pożegnał się z nami niezwykle romantycznie zapowiadając chyba najgorętszy weekend tego lata. Upał, upalnie, nieznośnie upalnie - to słowa które będzie słychać najczęściej, bo w głębi lądu temperatury osiągną poziom +40C, a plaży w cieniu parasola będzie +30C. Poza parasol nawet nie ma co wychodzić - dziś i jutro żar dosłownie będzie się z nieba lał i dopiero w niedzielę i poniedziałek jest nadzieja na kilka chmur, a może i kilka kropel orzeźwiającego deszczu lub burzy, ale od wtorku znów wrócą te nieznośne upały.

O ile lipiec był chyba najbardziej wietrznym lipce od wielu lat, to sierpień wydaje się aspirować do najbardziej gorącego. Prognozy wskazują, że upały powinny się utrzymać również w drugiej połowie miesiąca, jeśli nie dłużej. Nie ma co owijać w bawełnę - na naszym wąskim pasku piasku jest jak w niebie!

A co poza tym? A poza tym normalna sezonowa rutyna, czyli ponieważ jedynie na Wybrzeżu jest jeszcze czym oddychać, to ilość ludzi jak już tu jest i jaka jeszcze będzie przerasta wyobrażenia nawet najstarszych Kaszubów. No ale z drugiej strony kiedy to ma być gorąco jeśli nie w lato właśnie. Taki mamy klimat...

Donos z dnia 06-08-2015, a dokładniej z godziny 08:23
Wczasy nad morzem, czyli wschód i zachód słońca widziany z plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli wschód i zachód słońca widziany z plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli skoki spadochronowe w Jastarni na Półwyspie Helskim wg SkyCamp.pl Wczasy nad morzem, czyli skoki spadochronowe w Jastarni na Półwyspie Helskim wg SkyCamp.pl
Słońce zaszło, słońce wzeszło i... praży nas od samego rana. Jest gorąco, a będzie jeszcze bardziej. Pojutrze idziemy na tegoroczny rekord zarówno temperatury powietrza, jak i ilości wczasowiczów przypadających na jeden metr kwadratowy naszego wąskiego paska piasku. A jak wąski to pasek można przekonać się oglądając więcej fotografii w naszej najnowszej SpadochronowejFotoGalerii. Zapraszamy! Naprawdę warto!

Donos z dnia 05-08-2015, a dokładniej z godziny 20:27
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca widziany z plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli zachód słońca widziany z plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli zachód słońca widziany z plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli zachód słońca widziany z plaży obok OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie Helskim
Ponownie i niezmiennie tradycyjne jastarnickie wieczorne widoczki może nie zaskakują, ale na pewno niewątpliwie urzekają malowniczością, malarskością, plastycznością i po prostu pięknem. Na żywo jest jeszcze lepiej niż na fotografiach.

Donos z dnia 05-08-2015, a dokładniej z godziny 06:33
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie Helskim
Nihil novi sub Sole Jastarnensis... ciąg dalszy i niezmienny, czyli słońce wstało, słońce zaszło, a w tak zwanym międzyczasie ludzie ruszyli tłumnie na plażę. Tłumnie i owszem, ale wystarczy odejść przez parę minut w bok, by tych tłumów już nie widzieć i spokojnie plażowanie przetrwać bez żadnych uciążliwości. Nawet Rysałka Pawik, czyli motylek z pawim oczkiem tak robi..., o czym można się przekonać oglądając więcej fotografii, które znajdziecie w naszej najnowszej UpalniePlażowejFotoGalerii. Zapraszamy! Podobno warto!

Donos z dnia 04-08-2015, a dokładniej z godziny 07:06
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie Helskim
I tak codziennie w kółko Macieju, czyli słońce romantycznie zaszło, słońce pięknie wzeszło, wtorek nanizał rosę na pajęczynę i pogonił wszystkich na plażę... Nihil novi sub Sole Jastarnensis...

Donos z dnia 03-08-2015, a dokładniej z godziny 12:41
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele brązowieje w Jastarni na Półwyspie Helskim
Poranna rosa była, ale się skończyła. teraz mamy kanoniczne wczasy nad morzem, czyli żar się z nieba na plażę leje, a ciało przy ciele intensywnie brązowieje. Nic dziwnego - wczoraj była pełnia, więc marzenie każdego plażowicza się spełnia...

Donos z dnia 03-08-2015, a dokładniej z godziny 06:33
Wczasy nad morzem, czyli wschód słońca i poranna rosa w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli wschód słońca i poranna rosa w Jastarni na Półwyspie Helskim
Wczasy nad morzem, czyli wschód słońca i poranna rosa w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem, czyli wschód słońca i poranna rosa w Jastarni na Półwyspie Helskim
Poniedziałek jak to poniedziałek jest po prostu pracowity. Najpierw nanizał poranna rosę na pajęczynę, potem rozzłocił wschodzącym słońcem okoliczności przyrody, a teraz zapowiada, że ani słońca, ani kresek na termometrach dzisiaj nam nie zabraknie - będzie ich dużo, bo tak jak wczoraj, tak i dzisiaj oraz przez cały tydzień czeka nas Raj Plażowicza, czyli dużo słońca, mało wiatru i upał.

Donos z dnia 02-08-2015, a dokładniej z godziny 11:17
Plaża w Łebie w południePlaża w Łebie ranoŻar się z nieba leje, ciało przy ciele brązowieje...
Na podstawie dwóch obrazków z bratniej Łeby (jeden z godziny 08:00, a drugi z 11:10) proszę wskazać kilka szczegółów uzmysławiających różnicę pomiędzy porankiem a południem.

Donos z dnia 02-08-2015, a dokładniej z godziny 06:18
Pogodny sierpniowy poranek w Jastarni na Półwyspie HelskimPogodny sierpniowy poranek w Jastarni na Półwyspie Helskim
Pogodny sierpniowy poranek w Jastarni na Półwyspie HelskimPogodny sierpniowy poranek w Jastarni na Półwyspie Helskim
Sierpień nie zawodzi - jest dokładnie tak, jak powinno być..., a będzie tak, jak w słynnym liście z kolonii:

Mamo, jest dobrze - rano rosza, w południe bardzo gorąszo, a wieczorem komary kąszajom. Normalnie nie ma sie kiedy przszpaczerować.

Donos z dnia 01-08-2015, a dokładniej z godziny 21:53
Zachód słońca widziany z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimZachód słońca widziany z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimPierwszy dzień sierpnia nie zawiódł pokładanych w nim słonecznych nadziei - było słonecznie, bezwietrznie i ciepło, a na koniec malowniczo i bardzo romantycznie. Te zachody słońca jednak mają coś takiego w sobie, że choćby nie wiem ile się ich widziało i fotografowało, to za każdym razem potrafią zachwycić.

Donos z dnia 01-08-2015, a dokładniej z godziny 06:00
Dni węgorza w Jastarni na Półwyspie HelskimZachód słońca widziany z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimOstatni dzień lipca ładnie się z nami pożegnał malowniczym zachodem słońca. Przed nami sierpień, który już dziś pokaże dużo słońca, a jutro zrobi się niemal upalnie, a na pewno niemal bezwietrznie. Zresztą i dziaj będzie gorąco jako, że właśnie rozpoczynają się tradycyjne Dni Węgorza w Jastarni. Można więc będzie obejrzeć m.in. regaty pomeranek, wziąć udział w konkursie walki na bukszprycie i rezowaniu pala, a także przyjrzeć się pokazom rzemiosła rybackiego: bejtowania (naprawiania) sieci i nawijania klejszk. Nie zabraknie też muzyki kaszubskiej. W trakcie festynu będzie można nabyć pamiątki z Kaszub, skosztować ryb pod różnymi postaciami, a w szczególności węgorzy, będzie też chleb ze smalcem i kaszubskie ciasto sękacz. Zapraszamy!

Donos z dnia 01-08-2015, a dokładniej z godziny 05:48
Pogodny lipiec w Jastarni na Półwyspie HelskimPogodny lipiec w Jastarni na Półwyspie Helskim
Pogodny lipiec w Jastarni na Półwyspie HelskimPogodny lipiec w Jastarni na Półwyspie Helskim
Lipiec AD 2015 rozpoczął był nam się upalnie i bezwietrznie, a zakończył chłodniej i bardzo wietrznie. Na początku wszyscy narzekali na wysokie temperatury i brak wiatru, pod koniec miesiąca na brak upałów i za dużo wiatru. Jak widać jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził, ale jedno jest pewne - lipiec zaoferował wszystkie możliwe typy pogody, więc dla każdego znalazło się coś miłego.

Donos z dnia 01-08-2015, a dokładniej z godziny 05:40
Nowy miesiąc, nowe wiadomości.
Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna