Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 29-06-2018, a dokładniej z godziny 07:34
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel
Poranna rosa, poranne mgły, poranna plaża, poranni my..., czyli sam nie czuje jak mi się rymuje - oto efekt porannego zaczadzenia pięknem naszego wąskiego paska piasku zwanego Helskim Rajem. Bo jak tu nie lubić Jastarni jeśli słońce świeci na błękitnym niebie, wiatr wieje z siłą 4 Bf, a w powietrzu jest +21C [+18C w wodzie w Zatoce]...? No po prostu kolejny raz trafiły nam się Polskie Hawaje, które najwyraźniej będą się nam trafiać codziennie przez ten weekend. Przynajmniej tako rzecze prognoza.

Donos z dnia 28-06-2018, a dokładniej z godziny 10:20
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelChmur brak, słońca i błękitu nieba dużo. Do tego słaby wiatr NNE i temperatura do +24C. Możemy śmiało mówić o idealnych warunkach do nauki wind- czy kitesurfingu lub/i biosyntezy melaniny [czytaj: opalania się]. Tak trzymać!

Donos z dnia 27-06-2018, a dokładniej z godziny 06:49
Wczasy nad morzem czyli słońce, plaża i wiatr widziane z okna OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel
Wczasy nad morzem czyli słońce, plaża i wiatr widziane z okna OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel
Scenariusz na dziś wygląda tak:
# Krok 1, czyli wieczór wraz z wieczornym widoczkiem.
# Krok 2, czyli poranna rosa.
# Krok 3, czyli wschód słońca wraz z porannym widoczkiem.
# Krok 4, czyli plaża.
Wyżej wymienione kroki będziemy powtarzać codziennie w tym tygodniu, a może i dłużej.

Donos z dnia 26-06-2018, a dokładniej z godziny 08:39
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelKrótki okres 'smuty' już za nami. Popadało, powiało chłodem, ale to juz było i się skończyło. Wtorek zaczynamy słońcem, błękitem nieba i lekkim wiatrem z północnego wschodu. Jednym słowem pogoda wyżowa, czyli plażowa. W najbliższych dniach nie przewidujemy zmiany tego stanu rzeczy. Tylko temperatura będzie rosła każdego dnia mniej więcej o jedną kreskę.

Donos z dnia 24-06-2018, a dokładniej z godziny 11:46
Niektórzy może już nie pamiętają, ale właśnie zaczęły się wytęsknione przez setki tysięcy uczniów WAKACJE! Przez najbliższe dwa miesiące można się spodziewać oprócz słońca oraz wiatru przede wszystkim tłoku na drogach i ścisku na plażach oraz braku miejsc na kempingach i w pensjonatach. Wielu zastanawia się jakie będzie to lato, czy uda się urlop, czy lepszy lipiec, czy sierpień, a może wrzesień? Tego jednak chyba nikt nie wie. Jedno jest pewne, kto nie spróbuje, ten się nie dowie!

Kolejna sprawa, która jest niemal pewna, to fakt, że lipiec zacznie się od upałów. Co będzie później jeszcze nie wiadomo, ale na razie wszystko wskazuje, że lato będzie bardziej upalne niż zazwyczaj.

Donos z dnia 23-06-2018, a dokładniej z godziny 07:13
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelOstatni dzień szkoły, to była bajka - świeciło i wiało. Dziś pierwszy dzień wakacji i mamy inną bajkę - pada i nie wieje. Ale to tylko złe dobrego początki, bo już jutro znów wróci prawdziwa wakacyjna aura, a zaraz potem upały.

Donos z dnia 22-06-2018, a dokładniej z godziny 08:12
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczoraj wiało, dzisiaj wieje, więc niepłonne były surferów nadzieje...;-)
A wieje bardzo przyzwoicie i przytrzyma tak cały dzień, choć z każdą godzina będzie wiało słabiej. Plażowicze muszą poczekać do niedzieli.

Donos z dnia 21-06-2018, a dokładniej z godziny 07:33
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelCzwartek zaczyna się bezchmurnie, bezwietrznie i gorąco, ale kończył się będzie deszczowo i wietrznie. Wiatr i przelotne opady utrzymają się do soboty, ale będą też przejaśnienia. Od niedzieli powrót słońca i upałów.

Donos z dnia 19-06-2018, a dokładniej z godziny 12:30
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelUprzejmie informujemy, że właśnie zmieniliśmy lokalizację nasze web kamerki. Teraz kamera patrzy w kierunku południowo-zachodnim. Na pierwszym planie widać zatoczkę przed OW AUGUSTYNA oraz molo, zaś w tle przy dobrej widzialności na wprost można zobaczyć zarysy miejscowości Rewa, po lewej Gdynię, a po prawej Puck. Po środku i po lewej widać też słynną jastarnicką mieliznę, czy JAWS vel JOKES.

Donos z dnia 18-06-2018, a dokładniej z godziny 07:57
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelByło bez zmian, a teraz zmiany na okrągło: wczoraj najpierw bezwietrzny upał, potem sporo wiatry wieczorem. W nocy lekki deszcz, dzisiejszy ranek rześki i pochmurny, a popołudnie ma być znów ciepłe i słoneczne. Jutro 'Hawaje' czyli słońce, ciepełko i wiatr.

Donos z dnia 16-06-2018, a dokładniej z godziny 10:29
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Żar się bezchmurnego nieba bezwietrznie leje, a ciało przy ciele brązowieje! Ufff... jak gorąco, a jeszcze nie ma południa, czyli najgorętsze dopiero przed nami!

Donos z dnia 15-06-2018, a dokładniej z godziny 07:27
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelNadal bez zmian, czyli ciepło, słonecznie i plażowo. Miłośnicy plażingu są więc w siódmym niebie, a surferzy spoglądają na prognozy na przyszły tydzień i humor im się poprawia, bo dzisiaj raczej wiatru w żaglach czy latawcach nie poczują.

Donos z dnia 14-06-2018, a dokładniej z godziny 08:29
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelJeśli chodzi o pogodę, to dzisiaj jest po prostu pięknie, czyli bezchmurnie i bardzo ciepło. Od samego rana plaże zachęcają do spacerów, a potem do leżenia plackiem czy na boku. Jak kto woli. Mamy idealne warunki na intensywną biosyntezę melaniny, czyli inaczej mówiąc, można się "strzaskać się na heban", "spiec raka" lub najzwyczajniej w świecie opalić.

Donos z dnia 13-06-2018, a dokładniej z godziny 08:54
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelDzisiaj nadal pogoda bardzo spokojna, bezwietrzna i ciepła. Od czasu do czasu słońce, od czasu do czasu chmury. Padać nie powinno. Jutro więcej słońca...

Donos z dnia 12-06-2018, a dokładniej z godziny 09:52
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelTen, kto mówi, że nie lubi poniedziałków, powinien zobaczyć miniony poniedziałek. A właściwie PONIEDZIAŁEK, bo świeciło, grzało, wiało, a woda była cieplutka! Wszyscy surferzy mieli banany od ucha do ucha, tym bardziej, że o tłoku na wodzie nie ma jeszcze mowy. W odróżnieniu od dróg... ;-)

Donos z dnia 11-06-2018, a dokładniej z godziny 07:48
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelMoże to dziwnie brzmi, z radością donosimy, że w końcu po 8 tygodniach szczęśliwie doczekaliśmy się deszczu. Niezbyt dużo, ale nasze spalone słońcem trawniki odetchnęły z ulgą. Na tez się jakby trochę lżej oddycha, a będzie jeszcze lżej po południu, bo ma konkretnie zawiać z zachodu!

Donos z dnia 10-06-2018, a dokładniej z godziny 09:56
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelSłonko nadal świeci na błękitnym niebie grzejąc nas niemiłosiernie i bezwietrznie, czyli niezwykle upalne lato mamy tej wiosny. I nie zanosi się na jakąś diametralną zmianę. I tak trzymać!

Donos z dnia 09-06-2018, a dokładniej z godziny 09:17
Czerwiec, wczasy nad morzem, słońce, plaża i wiatr w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNACzerwiec, wczasy nad morzem, słońce, plaża i wiatr w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNA
Czerwiec, wczasy nad morzem, słońce, plaża i wiatr w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNACzerwiec, wczasy nad morzem, słońce, plaża i wiatr w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNA
Słońce zaszło, słońce wzeszło i dlatego od rana mamy upał, który zapowiada upał. I dobrze, bo jeśli nie teraz, to kiedy ma być gorąco...?

Donos z dnia 08-06-2018, a dokładniej z godziny 08:13
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelNa Półwyspie bez zmian, czyli bardzo słonecznie, bardzo gorąco, bardzo sucho i często bezwietrznie, czyli jednym słowem plażowo. Jutro rozpoczynamy sezon letni w OW AUGUSTYNA, a zatem z naszego punku widzenia kończy się długie zimowe rozleniwienie, a zaczyna intensywna praca... ;-)

Donos z dnia 07-06-2018, a dokładniej z godziny 06:29
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel
Może żar z nieba się jeszcze nie leje, ale ciało przy ciele na plaży i tak brązowieje, bo słońca i błękitu nieba ci u nas pod dostatkiem na naszym wąskim pasku piasku. Temperatura powietrza +22C to wprawdzie nie upał, ale o chłodzie też nie mam mowy. Tylko woda w morzu jeszcze troszkę zimnawa, ale słońce pracuje nad tym, więc nie ma tego chłodnego, co by na ciepłe nie wyszło.

Donos z dnia 05-06-2018, a dokładniej z godziny 13:44

Donos z dnia 04-06-2018, a dokładniej z godziny 15:45
Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelWczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep Hel Wczasy nad morzem czyli czerwiec, słońce, plaża i wiatr widziane z pokoju z widokiem na morze w OW AUGUSTYNA Jastarnia Półwysep HelNie dość że świeci i grzeje, to jeszcze wieje. Raj na ziemi, a właściwie na naszym wąskim pasku piasku. Może i wąski, ale najprawdziwszy raj. I to bez żadnej przesady.

Donos z dnia 01-06-2018, a dokładniej z godziny 08:57
W Helskim Raju, czyli 06-06-2015 w Jastarni na Półwyspie HelskimW Helskim Raju, czyli 06-06-2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim
W Helskim Raju, czyli 06-06-2015 w Jastarni na Półwyspie HelskimW Helskim Raju, czyli 06-06-2015 w Jastarni na Półwyspie Helskim
Słońce świeci na bezchmurnym niebie, jest bardzo, ale to bardzo cieplutko, równie ciepły wiatr niezbyt mocno ale jednak wieje, a ludzie są uśmiechnięci - no powiedzcie sami, czyż nie jest pięknie w naszym Helskim Raju...?

Donos z dnia 01-06-2018, a dokładniej z godziny 08:46
Wczasy nad morzem czyli lato, słońce i plaża widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem czyli lato, słońce i plaża widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem czyli lato, słońce i plaża widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem czyli lato, słońce i plaża widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem czyli lato, słońce i plaża widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie HelskimWczasy nad morzem czyli lato, słońce i plaża widziane z okna OW AUGUSTYNA w Jastarni na Półwyspie Helskim
Na Półwyspie bez zmian. Jak było, tak jest i będzie słonecznie, niemal bezwietrznie i upalnie. Zupełnie jak w wakacje, które zaczną się dokładnie za 3 tygodnie. Wtedy skończy się leniwy spokój, a zacznie tzw. wysoki sezon. Będzie się działo... I dlatego już teraz prosimy o rozwagę na półwyspowej drodze i również ścieżce rowerowej - już teraz sporadycznie tworzą się tam w weekendy korki i utrudnienia, a co dopiero w pełni sezonu. Aha..., polecamy też poniższą ściągawkę, którą znaleźliśmy w Jastarni po przejściu pewnej pielgrzymki.
A stało tam tak:
- o dobrą rybę w smażalni modlimy się do św. Andrzeja Apostoła;
- żeby się kajak czy deska nie wywróciły do św. Antoniego;
- o piękną opaleniznę do św. Marii Magdaleny;
- gdy na wycieczce goni nas krowa z pewnością ochroni nas św. Pelagiusz;
- uniknąć chorób pomoże św. Regina;
- o dobre piwo, gdy go zabraknie, warto się zwrócić do św. Arnulfa. Może pomoże ;-)

Donos z dnia 01-06-2018, a dokładniej z godziny 08:44
www.SkyCamp.pl w Jastarniwww.SkyCamp.pl w Jastarni
www.SkyCamp.pl w Jastarniwww.SkyCamp.pl w Jastarni
Poranna rosa, poranne mgły, poranna plaża, poranni my..., czyli sam nie czuje jak mi sie rymuje - oto efekt porannego zaczadzenia pięknem naszego wąskiego paska piasku zwanego Helskim Rajem. A gdyby ktoś miał ochotę pooglądać nasz wąski pasek piasku z wysokości 3 kilometrów, to też da się to załatwić i to bez większych problemów. A wrażenia naprawdę i autentycznie niezapomniane...

Donos z dnia 01-06-2018, a dokładniej z godziny 08:43
Wiosna w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNAWiosna w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNA
Wiosna w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNAWiosna w Jastarni na Półwyspie Helskim widziane z okna OW AUGUSTYNA
Cieplutko, słonecznie i niemal bezwietrznie. Do tego spokój i cisza. Nic dziwnego, że wielu ludzi uważa maj, początek czerwca i koniec września za najpiękniejszy czas na Półwyspie. I to widać, szczególnie teraz, w długi weekend Bożego Ciała, gdy cisza i spokój jakby mniejsze....

Donos z dnia 01-06-2018, a dokładniej z godziny 08:41
Nowy miesiąc, nowe wiadomości.
Donosy z poprzednich miesięcy i lat znajdziecie Państwo w naszym przepastnym ARCHIWUM.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna