Zapraszamy na wczasy !Augustyna donosi

OW AUGUSTYNA - Jastarnia | Willa AUGUSTYNA - Jastarnia | OW ŻEGLARZ - Jastrzębia Góra
Rezerwacja | Cennik | Dojazd | O Półwyspie | O nas | Sznurki | Teneryfa | Księga Gości
Widok na morze | Pogoda | FAQ | DVD | FotoGaleria | Donosy | Pomoc | Kontakt

***** Donosy prosto z plaży w Jastarni *****

Donosy pochodzą z plaży przed OW Augustyna w Jastarni.
Wiadomości z poprzednich lat znajdziecie w archiwum.
Donosy sponsoruje Apartament La Perla w El Medano.
Znajdź nas na:

Facebook:
Facebook - Augustyna.pl

Youtube:
Youtube - Kanał Augustyna.pl


Vimeo:
VIMEO - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com


Instargram:
Instagram - Kanał Augustyna.pl i SurfMedano.com

Donos z dnia 28-02-2005, a dokładniej z godziny 18:51
Zima nadal trzyma, a śnieg pada i pada, aż nam kamerkę zapadał.

Donos z dnia 27-02-2005, a dokładniej z godziny 22:00
Niedziela upłyneła bardzo miło. Było słonecznie, był śnieg i był mróz i to taki, że aż w pięty szedł. Była też ciekawostka, czyli drzewo, które wrosło w płot i stało się właściwie jego integralną częścią.
U nas jak widać zima mocno trzyma, ale najwyraźniej nie wszyscy za nią przepadają, więc jeśli tylko mogą, to na południe uciekają, a później takie FotoGalerie mają...;-)

Donos z dnia 26-02-2005, a dokładniej z godziny 16:58
Przed południem mieliśmy zimę pochmurną, a po południu mamy zimę słoneczną. Mamy też nieco śniegu, więc nasza plaża trochę się odmieniła. Mróz trzyma -3C, więc powolutku przy brzegu pojawia się lód na Zatoce. I tak mroźno-pogodnie kończy się ta sobota.

Donos z dnia 26-02-2005, a dokładniej z godziny 14:01
Przyszła do nas dzisiaj zima. Mamy temperaturę powietrza -3C i około 3 cm śniegu. To co jeszcze niedawno wyglądało w ten sposób, teraz już wygląda nieco inaczej. Chyba powolutku możemy zacząc lepić bałwanka. A co, przecież zimę mamy!

Donos z dnia 25-02-2005, a dokładniej z godziny 16:17
Piątek minął nam pogodnie i miło, a wieczorem to nawet romantycznie się tak jakoś zrobiło...;-)

Donos z dnia 25-02-2005, a dokładniej z godziny 01:37
Nad Polską ulokowało się centrum niżu, który od kilku dni zasysa do nas ciepłe i wilgotne powietrze znad Morza Śródziemnego przynosząc lekką odwilż. Jednak dziś ten proces ustąpi miejsca napływowi mroźnego powietrza arktycznego, którego dostawę zapewni nam potężny i ciągle rozbudowujący się wyż skandynawski. Od jutra powrót mrozów, w całym kraju poniżej 0C, a w nocy z soboty na niedziele możliwe spadki temperatury lokalnie na północnym-wschodzie nawet do -17C, a może i więcej, czyli mniej...;-)
Była odwilż, będzie zima - tak się jakoś ta krzywa wygina...;-)
Być może Zatoka Pucka znów zamarznie (ale jeszcze nie jutro) i będzie można wyciągnąć iceboardy (będzie wiatr) lub najzwyczajniej rowerem po lodzie pojeździć. Powinno też spaść trochę śniegu i może uda nam się ulepić porządnego bałwana , a może w końcu pojawi się trochę słoneczka, żebyśmy mogli na nie popatrzeć przez lód, bo przez kwiatki chwilowo nie ma szans.
Nadchodzący tydzień będzie mroźny, ale kolejny ma podobno być cieplejszy...

Donos z dnia 24-02-2005, a dokładniej z godziny 09:55
Przeważnie do tej pory bywało tak, że wiatr ze wschodu przynosił nam w lecie upał i słońce, a w zimie mróz i słońce. Nestety czasy się zmieniają i jeszcze trochę, a być może nic już nie będzie takie jak było. Wiejący od trzech dni wschodni wiatr zamiast mrozu przyniósł nam ocieplenie. Jeszcze wczoraj rano można było dostrzec nieco śniegu, a dziś nie ma go wcale. Jest za to +2C, pochmurno, szaro-buro, mokro i dżdżyście - zamiast żyć, chce się wyć...;-)
W sobotę wiatr odkręci na północny i zupełnie jak w starych dobrych czasach i zgodnie z regułami zrobi się zimno, a nawet mroźno (na Półwyspie do -5C). Jednak już w przyszłym tygodniu wiatr planuje zmienić się na południowy i... możnaby pomysleć, że z południa napłynie cieplejsze powietrze. Ale nie. Idzie nowe, więc tym razem z południa przybędzie jeszcze większy mróz niż z północy (na Półwyspie do -7C). Tak więc będziemy znów mieli trochę zimy tej zimy i może znów zamarznie zatoka i będzie się można na lodzie poślizgać.

Donos z dnia 23-02-2005, a dokładniej z godziny 11:30
Nadal jest szaro-buro i bardzo wietrznie (E 6 Bf). Choć temperatura powietrza jest delikatnie dodatnia (+1C), to silny wiatr sprawia, że odczuwamy ją jako -11C, co nie zachęca do dłuższych spacerów i poznawania uroków jedno-centymetrowej śnieżnej kołderki. Wiatr ze wschodu przestanie wiać dopiero w piątek. Weekend zaś zapowiada się mroźnie, nawet do -5C.

Donos z dnia 22-02-2005, a dokładniej z godziny 12:21
Mamy trochę słońca i trochę błękitu. Mamy też nieco mrozu (-1C), który z powodu dość silnego wschodniego wiatru (5 Bf) odczuwamy jako mniej więcej -10C. Niestety nie mamy śniegu i nie mamy lodu na Zatoce, ale zbytnio sie tym nie martwimy i... czekamy wiosny...;-)

Donos z dnia 20-02-2005, a dokładniej z godziny 17:09
Szaro-buro, ale nie pada i nie wieje, czyli można nos z domu wychylić, a jak już się go wychyli, to okazuje się, że jak zwykle trafiliśmy na plażę, bo gdzie by w Jastarni nie iść, to na końcu plaża jest. Plaża jak to plaża, można pobyć tam samotnie, a można w towarzystwie. Można popatrzeć na nadszarpnięte sztormami wydmy lub wyrzucone na brzeg pnie drzew i można wypatrzeć lub wywęszyć licznych przedstawicieli ptactwa nadmorskiego. Weźmy na przykład orła, który nieco chorował i teraz jest wroną, albo importowaną ze Szwecji kaczkę lub kaczki lodówki (naprawdę tak się nazywają, bo lód i zimno lubią!), które płochliwe są i szybko pod wodę nurkują, albo równie płochliwego perkoza. Można też namierzyć poddźwiękowy klucz mew albo po prostu popatrzeć na powolutku rosnące i za chwilę delikatnie załamujace się fale, które cicho szumiąc kończą swój żywot na brzegu. I tak to właśnie na naszej plaży jest w przedostatnią niedzielę lutego.

Donos z dnia 19-02-2005, a dokładniej z godziny 12:50
Pochmurno i zimno, czasem śnieg delikatnie poprószy, ale jak się ciepło ubrać, to na plaży da się wytrzymać, a nawet całkiem samotnie na wodę popatrzeć. Później woda też będzie, ale z tą samotnością mogą być problemy...;-)

Donos z dnia 18-02-2005, a dokładniej z godziny 07:30
Dziś Polska jest na skraju niżu znad Rosji, a jutro będzie pod wpływem niżu skandynawskiego. Pomiędzy nimi wślizgnie się na chwilę klin wyżu azorskiego, co da chwilową, ale zauważalną dziś po południu poprawę pogody.
Wydaje się, że po tygodniu odwilży nadchodzi tydzień delikatnej zimy. Niestety zatoka zdążyła już rozmarznąć na dobre i chyba nie zamarznie znowu i nie już będzie tak malownicza, ale dziś wieczorem powinno się nieco rozpogodzić i chyba będziemy mieli ładny wieczór. Reszta weekendu raczej pochmurna. Na szczęście na Półwyspie nie spodziewamy się ani opadów śniegu, ani silnego wiatru, wiec będzie można wyskoczyć na mały lub duży spacer, co na pewno wszystkim wyjdzie na dobre. Taka łagodna zima powinna się utrzymać na naszym wąskim pasku piasku przez następny tydzień, a później będzie marzec, a w marcu pewnie będzie jak w garncu...;-)

Donos z dnia 16-02-2005, a dokładniej z godziny 13:00
Zdaje się, że zima na Półwyspie wróciła do standardowego tutaj sposobu bycia, czyli tak zwanego "wietrzno-i-wiecznie-pochmurnego balansu wokół śliskiego zera". Oznacza to, że po pierwsze jak sama nazwa wskazuje jest wiecznie wietrznie i pochmurno. Po drugie, że w dzień mamy temperaturę powietrza nieco powyżej 0C. Po trzecie, że w nocy ta temperatura spada delikatnie poniżej 0C. A po czwarte, że choć drogi są puste, to bywa ślisko i trzeba naprawdę uważać, bo może być różnie.

Donos z dnia 15-02-2005, a dokładniej z godziny 14:55
Ten wtorek wcale nie jest taki zły. Zima chyba nadal trzyma, ale na Półwyspie jakby mniej. W powietrzu i w wodzie mamy dwóch dodatnich Celsjuszy, lodu na Zatoce nie ma ani po lewej, ani po prawej, słonko czasem błyśnie na niebie i wodzie, śnieg prawie zupełnie stopniał, więc plaża jest plażowa, a wydmowe bazie dzielnie się trzymają.

Donos z dnia 15-02-2005, a dokładniej z godziny 09:50
Wtorek, podobnie jak poniedziałek, jest szaro-bury. Ale żeby się choć trochę od poprzednika odróżnić, załatwił sobie dla poprawy image'u nieco białego puchu, że niby zima jest i te sprawy... No cóż... śnieg owszem jest, jeśli te 2 centymetry mokrej i topniejacej białej masy można tak nazwać. Jednak rozglądając sie po okolicy można dojść do wniosku, że mamy raczej pogodę barową niż zimową i na zmianę tego stanu rzeczy chwilowo nie ma co liczyć.

Donos z dnia 14-02-2005, a dokładniej z godziny 15:02
Poniedziałek jak to poniedziałek - do najprzyjemniejszych nie należy. Ale trafiło się nam trochę błękitu i tego się będziemy trzymać.

Donos z dnia 13-02-2005, a dokładniej z godziny 11:44
Pogoda pod psem. Silny wiatr wpycha lód na brzeg, dodatnia temperatura powietrza zaś go topi. W porcie rybackim małe oraz duże kutry przeczekują sztorm, a dostawę piwa diabli wzięli...;-)

Donos z dnia 13-02-2005, a dokładniej z godziny 09:28
Niedzielny poranek nie zachęca do spacerów, a właściwie to nie zachęca do niczego. Wiatr 5-6 Bf, plucha, resztki topniejącego śniegu (temperatura powietrza to +2C) oraz szaro-bure niebo. Po prostu pogoda barowa...;-)

Donos z dnia 12-02-2005, a dokładniej z godziny 15:07
Zachmurzyło się, a prędkość wiatru powoli wzrasta. Teraz z południa wieje nam 5 Bf i w porywach 6Bf, a w nocy spodziewamy się 7 Bf z porywami do 8 Bf. Na szczęście mieliśmy pogodny, choć rześki poranek i kto chciał mógł spokojnie pospacerować na przykład po plaży. Dziś w sobotniej promocji można tam było dostać mała muszelkę lub kawałek krzemienia, który to jest jedną z wielu odmian kwarcowej krzemionki (SiO2), czyli "kuzynem" zwykłego plażowego piasku, który wcale zwykłym byc nie musi.

Donos z dnia 12-02-2005, a dokładniej z godziny 09:46
Nad ranem chwycił nas w swoje okowy przymrozek i rozklejając od snu zmęczone powieki można było zobaczyć szron. Był zarówno na trawie, jak i na piasku oraz innych nie-wiadomo-jakiego-gatunku roślinkach. Pomimo odwilży w dalszym ciągu w porcie rybackim utrzymuje się cienki bo cienki, ale lód, który bardzo przeszkadza rybakom z małych łódek. Duże kutry nic sobie z niego nie robią. Jedynie nad pełnym morzem zimy i lodu nie widać, jeśli nie liczyć wspominanego już szronu na piasku. Ale już za parę godzin szronu nie będzie. Będzie za to silny wiatr i opady deszczu ze śniegiem, więc póki jeszcze można warto chyba iść na spacer.

Donos z dnia 11-02-2005, a dokładniej z godziny 19:39
Światem zaczyna rządzić łysy i nie wyniknie z tego chyba nic dobrego. Jutro rano będzie jeszcze znośnie, ale w południe zacznie się jak sama nazwa wskazuje południowy sztorm z wiatrem do 8 Bf. Do tego należy dodać deszcz ze śniegiem i już mamy prawie pełen obraz rządów łysego. Taka wietrznie nieprzyjemna aura chyba utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Niestety.

Donos z dnia 11-02-2005, a dokładniej z godziny 16:23
Na koniec tego niemal plażowego dnia mamy wieczorny widoczek.
Jutro niestety już nie tak ładnie...

Donos z dnia 11-02-2005, a dokładniej z godziny 14:19
Odwilż w natarciu. Lód w słońcu topnieje, błękitne niebo przegląda się w tworzących się kałużach i właściwie gdyby nie temperatura, to byłoby całkiem plażowo.

Donos z dnia 11-02-2005, a dokładniej z godziny 09:43
Po wielu dniach bardzo mroźnej (w Bieszczadach nawet do -33C, na Helu do -9C) pogody wyżowej Polska wczoraj znalazła się w obszarze wpływu niżu skandynawskiego, który znad Atlantyku przyniósł nam łagodne powietrze morskie. Dlatego dziś będzie o wiele cieplej niż ostatnio, ale możemy się spodziewać chmur i czasem opadów deszczu. No cóż, była zima, jest odwilż. Zamarznięta cześć brzegowa Zatoki Puckiej, która tak malowniczo się prezentowała , powoli zaczyna rozmarzać i "podchodzić" wodą. Wraz z nadejściem odwilży niestety kończą się słoneczne dni i w ten weekend tylko dziś można liczyć na błękitne niebo. Sobota i niedziela będą stały pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i silnych wiatrów. Niezbyt ciekawa to perspektywa i żeby ją choć trochę polepszyć znów zapraszamy na odrobinę wirtualnej helio- i hydro- terapii. To chyba nie zaszkodzi...;-)

Donos z dnia 09-02-2005, a dokładniej z godziny 23:19
Zima ciągle jeszcze trzyma. Gdzieś tam w Bieszczadach (miejscowość Stuposiany 49°11'N 022°41'E) temperatura powietrza spadała w ostatnich dniach nawet do -33C, a u nas teraz niby jest o 30 stopni cieplej, ale zatoka nadal jest zamarznięta. W takich mroźnych okolicznościach przyrody może warto przenieść się choćby wirtualnie w cieplejsze rejony, gdzie ptaszki ćwierkają, piękne kobiety latawce pompują, zupełnie niezamrożona woda tryska i pryska, i można w niej ponurkować. Inny sposób spędzania wolnego czasu w takich cieplych okolicach prezentuje nasza najnowsza FotoVideoGaleria. Oczywiście zapraszamy do jej zwiedzenia! Podobno warto!

Donos z dnia 09-02-2005, a dokładniej z godziny 18:21
Czas konserwacji naszego nadajnika Matka Natura poświęciła sprowadzeniu mrozu na Półwysep. Jeszcze w połowie stycznia temperatury dobijały do +10C (choć czasem bywało bardzo wietrznie), a teraz dobijają do -10C. Jednak mrozy już się kończą i jutro powinniśmy być "na plusie". Póki co możemy się jeszcze cieszyć zamarznietą na około 300m od brzegu zatoką (tak, tak - to niebieskie na dole zdjęcia to nie woda, lecz lód). Czasem jednak rzeczywiscie lód do złudzenia przypomina fale i dopiero bliższe oględziny miejsca zdarzenia rozwiewają wątpliwości. Mroźna pogoda ma też ten plus (choć jest minus), że najczęściej świeci nam wtedy słoneczko, a gdy zachodzi robi się romantycznie i... o wiele zimniej. I to jest właśnie minus tego słonecznego plusa...;-)

Donos z dnia 09-02-2005, a dokładniej z godziny 18:01
Konserwacja nadajnika zakończona pomyślnie. Donoszenie czas zacząć!

Donos z dnia 14-01-2005, a dokładniej z godziny 07:00******** KOMUNIKAT ********
Najmocniej przepraszamy, ale z powodu "konserwacji nadajnika" nasz serwis "Donosy z plaży" niestety nie będzie uaktualniany aż do dnia 11.02.2005r.
W tym czasie równiez nie będziemy mogli odpowiadać na Państwa listy, ale jak tylko konserwacja się skończy oczywiście na wszystkie wyczerpująco i sumiennie odpowiemy.
Pokornie prosimy o wyrozumiałość.
Jednak, żeby tak zupełnie Państwa nie pozbawiać kontaktu z Półwyspiem Helskim i Jastarnią, proponujemy działajacy bez przerwy nasz pogodny serwis pogodowy oraz widok na Zatokę Pucką z naszej internetowej kamerki lub ponad 7.000 fotografii z naszego regionu.
Wystarczy kliknąć w dowolny odnośnik poniżej i już jesteście Państwo na Półwyspie.
I za każdym razem gdzie indziej...;-)
-Jastarnia, OW Augustyna i Zatoka Pucka
-Jastarnia i Willa Augustyna
-Jastrzębia Góra i OW Żeglarz
-Kilka wybranych ujęć z webkamery
-Historia pewnego przedpołudnia
-Historia pewnego zachodu słońca
-Zachody, zachody, zachody...
-Wschody, wschody, wschody...
-Panorama Jastarni
-Ogrody Półwyspu Helskiego
-Tr±ba powietrzna w Jastarni 14-09-2002r.
-Tr±ba powietrzna w Jastarni 10-08-2003r.
-Zaćmienie Słońca - Jastarnia 31.05.2003
-Zdjęcia z Jastarni 08/2001-01/2002r.
-Zdjęcia z Jastarni 01/2002-05/2002r.
-Zdjęcia z Jastarni 05/2002-09/2002r.
-Zdjęcia z Jastarni 09/2002-12/2002
-Zdjęcia z Jastarni 01/2003-06/2003
-Zdjęcia z Jastarni 06/2003-11/2003
-Zdjęcia z Jastarni 11/2003-04/2004
-Zdjęcia z Jastarni 05/2004-09/2004
-Zdjęcia z Jastarni 09/2004-dziś
-Foto misz-masz z Półwyspu cz.1
-Foto misz-masz z Półwyspu cz.2
-Foto Schowek Półwyspu Helskiego
-Tapety na pulpit
-Historia pewnego wieczoru...
-Historia pewnego popołudnia w Jastarni
-Filmy z Jastarni i okolic
-Galerie wczasowiczów i nie tylko...
-Kite Surf Trophy Jurata 2002
-Kitesurfing - Jastarnia 29-09-2002r.
-Kitesurfing - Jastarnia 27-07-2003r.
-Kitesurfing to jest to !
-Żagiel Sailloft Caniibal Freestyle 7,2 m2
-Windsurfing na różne sposoby
-Jak młody człowiek windsurfingu się uczył...
-Windsurfing - Sopot 07-10-2002r.
-Windsurfing - Jastarnia - 17.10.2004
-Windsurfing - Jastarnia - 14.10.2004
-Windsurfing - Speed - 08.10.2004
-Windsurfing - FreeStyle - 21.09.2004
-Windsurfing - FreeStyle - 19.09.2004
-Windsurfing - FreeStyle - 18.09.2004
-Windsurfing - FreeStyle - 16.09.2004
-Windsurfing - Wave Jurata 08.09.2004
-Rodzinny Freestyle 23.08.2004
-Windsurfing - Freestyle 22.08.2004
-Windsurfing - Jastarnia 20.08.2004
-Kitesurfing - Puchar Polski - 14.08.2004
-Kitesurfing - Puchar Polski - 26.06.2004
-Windsurfing - Wave - Karwia 16-06-2004
-Windsurfing - Freestyle - Chalupy 2004
-Windsurfing - Freestyle - Kevin Mevissen
-Windsurfing - Freestyle - Tonky Frans
-Windsurfing - Freestyle - Kuba Kosmowski
-Windsurfing - Wave - Karwia 20-05-2004
-Windsurfing - Pierwszy Dzień Wiosny 2004
-Windsurfing i kitesurfing - Egipt 2004
-Windsurfing i kitesurfing - Egipt 2004 część II
-Podstawowe manewry windsurfingowe
-Icesurfing, czyli windsurfing na lodzie
-Windsurfing - Kitesurfing - Lato 2003
-Windsurfing - Wave - Karwia 11-10-2003r.
-Windsurfing - Speed - Rewa 11-10-2003r.
-Kitesurfing - King of the Air 21.09.2003
-Windsurfing - Pan Michał
-Windsurfing - Wave - Karwia 27.08.2003
-Windsurfing - Vulcano - Jastarnia 15.08.2003
-Windsurfing i kitesurfing to jest to !
-Windsurfing to jest to !
-Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing 2001
-Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing 2002
-Mistrzostwa Polski Formuła Windsurfing 2003
- Zawody windsurfingowe SPEED - Rewa 2001
- Windsurfing przy 8 B - Rewa 01-11-2001r.
- Windsurfing przy 6 B - Hel 03-11-2001r.

=======================================================

Donosy z poprzednich miesięcy znajdziecie Państwo w naszym Archiwum.

Jeśli jakakolwiek fotografia z "Donosów" jest z Twoim udziałem, a z jakichkolwiek powodów jest Ci to nie rękę, napisz na adres info@augustyna.pl. Zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z sieci i innych nośników. Tutaj natomiast znajdziecie pozostałe zasady wykorzystania naszych zdjęć.


Początek strony

Strona główna